(new)ויקטורי
רילוקיישן - גם הכלב והחתול עוברים בית

רילוקיישן - גם הכלב והחתול עוברים בית

איך עושים רילוקיישן לבעל החיים שלכם? במה כרוכה הטסת חיית מחמד? הנה כמה תשובות

רילוקיישן או העברה לארץ אחרת יכול לטמון בתוכו יתרונות רבים, אך גם לא מעט דאגות ושינויים כמו מעבר לארץ חדשה, למידת השפה, התרבות וכדומה. אז אחרי שביררתם איפה תגורו והיכן הילדים ילכו ללמוד, ועוד כמה פרטים נחוצים על מנת להפוך את המעבר שלכם לנעים יותר, הגיע הזמן לדאוג להולכים על ארבע שחיים בביתכם. אז איך עושים רילוקיישן לבעל החיים שלכם, לכלב או לחתול שלכם? במה כרוכה הטסת חיית מחמד ועוד, הנה כמה תשובות.

להתמצא בסבך הבירוקרטיה

כן גם בעל החיים שלכם זקוק למסמכים רשמיים, חיסונים ואפילו לדרכון במקומות מסוימים. לפני הכל מומלץ לפנות לווטרינר הפרטי שלכם. הוא ינפיק עבורכם אישורים כי הכלב או חתול שלכם אכן חוסן. וודאו שהאישור שלו כולל את שם התרכיב, ואת מספר האצווה.

את הנתונים הללו ונוספים תצטרכו להציג בפניו של הווטרינר הממשלתי המנפיק אישורי יציאה מהארץ לחיות מחמד. אליו מומלץ תצטרכו להגיע כעשרה ימים לפני מועד העזיבה שלכם. כשאתם מגיעים אליו הקפידו להצטייד בנתונים הבאים: ראשית, בדקו מהן הדרישות במדינת היעד שאליה אתם נוסעים. הביאו את כל המסמכים המקוריים ואם מדובר בכלב, יש להביא אתכם רישיון בתוקף להחזקתו (מהרשות המקומית). במידה ואתם הבעלים של החיה אך לא תהיו אלו שיבצעו את הטסת בעל חיים ותהליך העברתו לחו”ל, יש לתת למי שעושה זאת ייפוי כוח. בנוסף לכך, הצטיידו בקבלה המעידה ששילמתם את האגרה לשירותים הווטרינריים עבור התעודה שתונפק לכם.

לכל יעד כללים משלו

הכללים במדינות היעד שונים ממדינה למדינה. במדינות האיחוד האירופי יבקשו מכם לערוך לחיית המחמד בדיקת דם לגילוי נוגדני כלבת, כשלושה חודשים לפני הוצאת תעודת הבריאות על ידי הווטרינר הממשלתי.

אם אתם מתכננים מעבר לארה”ב כדאי לדעת שלכל מדינה בארה”ב יש כללים משלה מעבר להנחיותיה של הממשלה הפדרלית. גם כאן תצטרכו להצטייד בתעודה באנגלית המאושרת על ידי הווטרינר הממשלתי, בלעדיה בעל החיים שלכם לא יוכל להיכנס. כמו-כן, בחלק מהמדינות בארה”ב יש מגבלות על סוגי הכלבים שניתן לגדל ומומלץ לבדוק שהכלב שלכם אכן עונה על הדרישות. לגבי חתולים, לעומת זאת, האמריקאים פחות קשוחים.

הטסת חיית מחמד

חיות שמשקלן עד 8 ק”ג (כולל כלוב/תיק הטיסה) יכולות לטוס אתכם בתא הנוסעים. אולם הן יצטרכו לשהות בכלובם במהלך כל הטיסה. בעלי חיים גדולים יותר ישלחו לבטן המטוס. לכן, לפני הטסת בעל חיים, מומלץ לוודא שתא המטען יחומם בהתאם וכי צוות המטוס מודע לכך שמועבר בעל חיים בתא המטען שלו.

לפני רכישת הכלוב בררו מול נציגי חברת התעופה אם ישנן דרישות או הגבלות ביחס לסוג הכלוב, המודל או הגודל. בעת הרכישה, תדאגו כמובן שלבעל החיים יש מספיק מרחב בתוכו. לפני הטסת חיית מחמד מומלץ להתחיל להרגיל אותה לכלוב לפחות כחודשיים לפני מועד הטיסה. אם מדובר בכלב, דאגו לפני הטיסה להוציא אותו לטיול, ואל תיתנו לו לשתות או לאכול כשעתיים לפני הטיסה, כדי שלא יקיא (בגלל הלחץ האווירי). לא יקרה לו כלום אם הוא יצום, אפילו 24 שעות. מומלץ להכניס פריט לבוש של אחד מבני המשפחה קרוב לטיסה כך שהריח שעליו ירגיע אותו. רצוי ללמד אותו לשתות מים מבקבוק במהלך הטיסה.

הסתבכתם?

תאמינו או לא, אבל יש חברות שמסוגלות לעזור לכם להעביר בעלי חיים לחו"ל (ובחזרה לישראל). החברות הללו, כגון Pets2Fly, מסוגלות לספק לכם כל שירות שקשור להטסת חיות מחמד. Pets2Fly הינה סוכנות הנסיעות הישראלית להטסת חיות מחמד והם מסוגלים לעזור לכם להבין אודות התהליך, המסמכים אותם תדרשו (ואף להכין אותם אתכם) וכו'. החברה גם תעזור לכם למצוא את חברת התעופה הרלוונטית ואף יסבירו לכם כיצד לכרטס מולם ולשריין מקום לבעל החיים שלכם.

אם אתם לא רוצים לקחת סיכונים מיותרים, צרו קשר עם חברה שמתחמה בהטסת חיות מחמד ותוכלו לטוס רגועים!

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20