ביבס 2.10.18
נתניהו דור 3

נתניהו דור 3

טוב יעשה יאיר נתניהו אם יעלם מהנוכחות הציבורית שלנו לפחות לעשר השנים הקרובות. די לנו במהומה הרב שנתית המתרחשת סביב הוריו

פרופסור בן-ציון נתניהו ז"ל אביו של ראש הממשלה התהפך השבוע בקברו כיון שיאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה הוא נכדו. ביאיר נתניהו לא ניכר דבר ממורשתו של גיבור אנטבה יוני נתניהו. רוצה לומר: הולך ופוחת הדור. הולך ופוחת מאוד הדור עד גבול הערסיות הישראלית שדבקה גם בבנו של ראש הממשלה.

התחושה הקולקטיבית של עם ישראל עם חשיפת הקלטת הייתה: בושה. איך הגענו עד הלום? יאיר נתניהו לא לבד. לצד טובי בנינו שמהווים את מגש הכסף של הדור הזה גדל כאן דור חלול וריקני עם סדרי עדיפויות מטרידים מאוד. יאיר וחבריו נראו כמו חבורת פושטקים שעלו ל"מונית הכסף" ואינם יודעים להשיב על אף שאלה. הם לא נשמעו שיכורים בקלטת. יתכן שהם חבורה שהייתה שיכורה מכוח האבות שלהם אבל לא מאלכוהול.

לעניות דעתי בנימין ושרה נתניהו צריכים לכנס ישיבה משפחתית דחופה כדי לבדוק היכן טעו בחינוך הילד שהוא כבר בוגר (26) שצריך לקחת אחריות על מעשיו והתנהגותו. ההבלחות של יאיר לציבור הישראלי באמירות בעייתיות והצהרות תמוהות מעידות על כך שהוא אינו קורא מפה. הוא אינו מבין את מעמדו המיוחד כ"בנו של". הוא מושך אש אחת לכמה שבועות אגב, בניגוד מוחלט לאחיו אבנר.

האם היה מקום לפרסם את תוכן הקלטת? בוודאי. זה לא עניין משפחתי פנימי הגם שהייתה אמירה בעייתית לגבי הקשר בין ראש הממשלה לאיש העסקים קובי מימון. זה נראה כמו שיח של צעירים קלי דעת אבל זה בהחלט שווה בדיקה. אני נוטה להאמין לראש הממשלה על כך שאין ולא היה לו קשר חברי או אחר עם איש העסקים.

טוב יעשה יאיר נתניהו אם יעלם מהנוכחות הציבורית שלנו לפחות לעשר השנים הקרובות. די לנו במהומה הרב שנתית המתרחשת סביב הוריו.

יאיר דנון