(new)ויקטורי
שכחו איך מנצחים

שכחו איך מנצחים

העונה של עירוני מודיעין נראית אפורה כמו שידורי ערוץ הכנסת • מצד אחד אין איום ממשי של ירידה. מצד שני – על הפלייאוף אפילו לא חולמים • והכי גרוע – הניצחון האחרון שזוכרים שם אירע בתחילת דצמבר

העונה של עירוני מודיעין התחילה ב-15.9, 2017. והיא נגמרה בערך ארבעה ימים לאחר מכן. אמנם פעמוני האזעקה צילצלו כעבור חודש בלבד, אבל ככה העניינים עובדים. מכבי האש לא מגיעים כשמישהו מדליק סיגריה ביער. אבל טוב, לפחות, שהם יודעים להגיד אחר כך מי הטמבל שגרם לשריפה הזאת ומה היה המניע שלו. לאומני, כמובן.

בתום חמישה מחזורי הפתיחה עמדה העירונית הבועטת על נקודה אומללה ויחס שערים מחפיר, 2:16, שיעורר פלצות בחשבונייה. שרון חיטמן, שהגיע לכאן בקול תרועה רמה, נשלח מפה בקול תרומה דקה. הסיפור סופר הלוך וחזור, אבל אפשר להניח שיספרו בו לנכדים. ראוי שכך. דני רודיטי, שהקדנציה בת השנתיים שלו הגיעה לידי מיצוי, נמצא לפתע רצוי. אמנם הוא לא הצליח להעלות את הקבוצה ליגה, אבל להציל אותה מירידה הוא עדיין לא ניסה. העונה לא הסתיימה, אבל אפשר להגיד שהפעם הוא בדרך לרשום וי על המשימה. השאלה, האם ההישג הזה יקנה לו שקט וניסיון שלישי להביא אליפות? דורשת מענה. ויפה שעה אחת קודם. יש בה חן יוצא דופן, אף על פי שהדמיון הרב לשעה שאחריה בהחלט עלול להטעות.

חובה להזכיר את העובדה שבתחילת העונה נפרדה עירוני מודיעין לא רק מדני רודיטי. היא גם איבדה את אמיר אורלי, יושב ראש המועדון שהלך לעשות לביתו. בנוסף, במועדון מצאו לנכון להמציא תפקיד נוסף, של מנכ"ל, לראשונה אי פעם. עם הדשא הירוק להחריד של המגרש החדש בפארק הטכנולוגי, נדמה היה שאירופה התקרבה חמש דקות נסיעה באופניים חשמליות. בדיעבד מתברר שאכן אירופה. אנדורה, ליגה שנייה. וייתכן שמדובר במחמאה.

הזעזוע על הקווים סייע לעירוני מודיעין לצאת למסע היחלצות מכובד מהמקום האחרון בזכות שישה ניצחונות רצופים שהזניקו את הקבוצה למקום השישי. אבל די זה די. עם כל הכבוד לדני רודיטי, קבוצה לא עושה נקודה אחת בחמישה מחזורים ויחס שערים מחפיר 2:16, שיעורר פלצות בחשבונייה, רק בגלל שהמאמן לא טוב. עובדה היא שמאז הניצחון 0:2 בחוץ על מכבי באר שבע בתחילת דצמבר, עירוני מודיעין רושמת כבר חמישה משחקים ללא ניצחון, כולל 2:0 בבית למכבי באר שבע, 1:1 בירוחם, שתי מפלות ביתיות נוספות, 2:0 מול שיכון המזרח ו-1:0 לקרית מלאכי וההפסד האחרון, לפני שבוע, 2:1 בשדרות. פלייאוף עליון כבר לא יהיה פה ואפשר לקרוא לילד בשמו - אכזבה. זאת בהנחה, כמובן, ששר הפנים, בצירוף ועדת שמות ציבורית, לא תפסול אותו. בכל זאת, מדובר בגרסה עדינה, אפשר בהחלט היה לבחור גם בשם אחר, כישלון, למשל.

נכון להיום, בתום שבעה עשר מחזורי ליגה, ממוקמת עירוני מודיעין במקום העשירי בטבלה. היא רחוקה עשר נקודות מהקו האדום ואחת עשרה נקודות מכרטיס לפלייאוף העליון. נותרו שלושה עשר מחזורים, כלומר, יש עוד שלושים ושלוש נקודות בקופה, אבל זה לא באמת שהכל פתוח. נמר לא יהפוך חברבורותיו, אלא אם צדו אותו ושמו אותו בכביסה. במקרה דנן, מדובר במילא בחתלתול. הקבוצות המיועדות כרגע לירידה עומדות על קצב של עשרים נקודות עד תום הליגה ורק ריצה בלתי סבירה של החלק התחתון, בצירוף עם התרסקות בלתי סבירה של עירוני מודיעין, יכולה להוביל את הקבוצה, בטעות, לליגה ג'. יכול להיות שעוד מוקדם מדי למהפיכת צעירים מתבקשת, אבל כבר צריך לחשוב על זה. וגם על עתידו של רודיטי, מן הסתם. צריך להתחיל לחשוב על העונה הבאה.

ומה אפשר ללמוד מטעויות העונה הנוכחית. זאת כנראה ההזדמנות האמיתית הראשונה של המנכ"ל להצדיק את הג'וב החדש הזה. מדיניות, דרך, אופק, בדרך כלל מדובר במילים גסות בכדורגל, בעיקר כי הן חסרות משמעות בענף חסר היציבות הזה. אולי ממודיעין תבוא הבשורה. או איזושהי בשורה. כלומר, מעניינת.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20