(new)לייזר ליין 24.1.19
מהפך בבית היהודי: עמיעד טאוב נבחר לראש הרשימה

מהפך בבית היהודי: עמיעד טאוב נבחר לראש הרשימה

היו"ר הנבחר, שיחליף את מיכאל חרל"פ שהסיר מועמדותו, אמר למודיעין NEWS: "נהפוך לגשר בין חילונים לדתיים במודיעין, גשר שמחבר ולא גשר שדורכים עליו"

בתמונה: עמיעד טאוב (צילום: אודליה ארביב)

בבחירות לסניף המפלגה שהתקיימו ביום רביעי האחרון הסתיימה תקופה כאשר חבר מועצת העיר מיכאל חרל"פ שעמד בראש מפלגת הבית היהודי על גילגוליה השונים חמש עשרה שנים, הסיר את מועמדותו ובכך התאפשר לעמיעד טאוב לנצח בבחירות לראשות הסניף ולעמוד בראש הרשימה הדתית המרכזית לבחירות למועצת העיר בעוד שמונה חודשים.

לאחר היבחרו לתפקיד יו"ר המפלגה אמר עמיעד טאוב "הערב זכיתי להיבחר לראשות הבית היהודי במודיעין ולעמוד בראש הרשימה למועצת העיר מודיעין.  בכינוס השתתפו גם סגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהאן ומנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך ועשרות חברי סניף הבית היהודי במודיעין מכבים רעות"

טאוב הבטיח שלקראת הבחירות הקרובות יגיעו פעילי המפלגה בחודשים הקרובים "לכל פינה בעיר, לכל מפגש ולכל שכונה לשכונות הותיקות ולשכונות החדשות. את תכנית העבודה נכתוב ביחד כי זו העיר שלנו שלכם ושלי. יחד מפלגת בית היהודי תביא מנדטים ותהפוך לגורם מוביל במודיעין השנה נהפוך להיות גשר אמיתי וערכי עבור הציבור במודיעין. גשר שמחבר ולא גשר שלעיתים דורכים עליו"

בדבריו ציין טאוב שהבית היהודי נכנס לעידן חדש של עשייה נוביל את העיסוק בנשמה היהודית והציונית של העיר מודיעין ובמערכות החינוך והרווחה שלה. נביא בשורה לכל תושבי מודיעין ונדאג כי פרחים מערוגת החינוך והערכים שלנו יצמחו בכל גן ובית ספר בעיר החשמונאים בעידן החדש הבית יהודי ייצר אמירה חברתית שיודעת שהפיכת ילד בסיכון לנער בסיכוי לא פחות חשובה מאף תחום עירוני ושהדאגה לכל החוליות המוחלשות בשרשרת העירונית היא חובתנו המוסרית הראשונה"

הבית היהודי במודיעין בראשותי יהיה בית של אור. נעשה טוב בלי ציניות. נקים בית חיובי שמח ומלא בחדוות עשייה וחברות אמיתית ונחזיר את האופטימיות או כמו שאמר השר אורי אורבך ז''ל ''שמרו את היאוש עוד תזדקקו לו' הדרך למנדטים מתחילה בבית שפתוח לכולם החל מחילונים ומסורתיים האוהבים את הציונות ואת יהדותם וכמובן לדתיים המבקשים ייצוג הולם לעולמם. הבית היהודי בעיר ידע להתגבר על הקטנוניות והמחלוקות להבין להכיל לוותר ולייצר איחודי כוחות מתוך עוצמה וכך נגיע להשפעה פוליטית כזו שלא תוכל לקום במודיעין קואליציה ללא ייצוג הולם לבית היהודי.

אני קורא לכל תושבי מודיעין להצטרף לעבודת היצירה מחדש של הבית היהודי במודיעין לבנה אחר לבנה, אריח אחר אריח. אנו יוצאים לדרך עם נעליים נקיות ועיניים נוצצות ונגיע אל היעד ואל הניצחון עם נעליים מלוכלכות מבוץ ועם אותן העיניים הנוצצות. יחד אתכם הבית היהודי במודיעין שהוא החמישי בגודלו בישראל יהפוך למפלגה השנייה בגודלה במודיעין יגיע אל מרכז ההשפעה העירונית וישים יד על ההגה של הרכבת המודיעינית".

מיכאל חרל"פ שכיהן גם כסגן ראש העיר בקדנציה הקודמת הסיר את מועמדותו לאחר שככול הנראה הבין כי סיכויו לנצח את טאוב אפסו. יחד עם זאת גורמים במגזר הדתי בעיר מעריכים כי חרל"פ ינסה (אולי) לחבור לגורמים אחרים במועצת העיר כדי להקים מפלגה דתית מסורתית חדשה או אולי לנסות מהלך לחבירה עם מויש לוי בסיעתו של סגן ראש העירייה ולצרף אליו גורמים מהגוש הדתי מסורתי.

חלק מהביקורת על תהליך הבחירות לסניף נובע מכך שלא נערכו פריימריס רחבים במודיעין של כל חברי המפלגה כנהוג ברמה הארצית אלא חברי הסניף בחרו בעצם את היו"ר שלהם. עמיחי זליג חבר מפלגה וחבר מרכז ופעיל בגוש הדתי בעיר אמר: "לצערי הרב בבית היהודי במודיעין עדיין לא הפנימו, שהשיטה של ועדה מסדרת לא עובדת ואת הרשימה חייבים לבחור אך ורק מתפקדים בשיטה של הפריימריס.כמובן שביום שיהיה מפקד ופריימריס בעיר מודיעין, אני אתמודד בבית היהודי".

יאיר דנון