הום סטייל 17.5.18
התעללה בבנה הפעוט ולא תשב בכלא

התעללה בבנה הפעוט ולא תשב בכלא

תושבת מודיעין עילית שנעצרה עם בעלה לפני שנה לאחר שתועדה כשהיא מזריקה לבנה תמיסת מלח, חתמה השבוע על עסקת טיעון עם הפרקליטות

אישה ממודיעין עילית שתועדה כשהיא מזריקה מלח לבנה הפעוט לא תשב בכלא. הפרקליטות חתמה בשבוע שעבר על הסדר טיעון עם האישה, שהואשמה יחד עם בעלה בהתעללות בבנם בן ה-4. כזכור, לפני קרוב לשנה נעצרו בני הזוג, בשנות ה-30 לחייהם, בחשד כי הרעילו את בנם ואף פגעו בו מינית.

מדובר על פעוט שהיה אז בן 4 וסובל מניוון שרירים, שאושפז מספר פעמים באותה תקופה בבית החולים שיבא בתל השומר. מספר שבועות לפני מעצרם של הוריו אושפז הילד שוב במצב קשה וטופל במחלקה לטיפול נמרץ. במהלך אותם מספר חודשים ואשפוזים עלה בקרב הרופאים שטיפלו בילד החשד כי הוריו מתעללים בו, זאת לאחר ששב לבית החולים בכל פעם כשהוא סובל מתסמונת אחרת ותוצאות בדיקות חריגות. בבית החולים חשדו כי ההורים נותנים לפעוט חומרים כלשהם ושיתפו את המשטרה בחשדות. לאחר שבמשטרה שוכנעו בחומרת החשדות, הוצבה מצלמה נסתרת בחדר בו אושפז הפעוט בבית החולים. במצלמה תועדו לכאורה בני הזוג כשהאם נסה להרעיל את בנה ואילו האב תוקף אותו.

על פי כתב האישום המקורי ביצע האב מעשים מגונים בבנו הפעוט במהלך אשפוזו בבית החולים. כמו כן תואר בכתב האישום כיצד בהזדמנויות שונות הזריקה האם מלח וסודיום כלוריד לעירוי של בנה, דבר שהביא להידרדרות במצבו הרפואי עד לסיכון חייו.

כאמור, השבוע נחתם הסדר הטיעון, לפיו האם תודה בשני סעיפים של תקיפת קטין, כאשר סעיף ההתעללות הוסר והאם לא תרצה עונס מאסר בפועל. משפטו של האב עדיין נמשך. כמו כן תחוייב האם להמשיך בתהליך שיקומי בו החלה לפני מספר חודשים, כאשר במידה ולא תעמוד בתנאי התוכנית יוחזר המקרה לבית המשפט.

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר: "הנאשמת נמצאת כיום בהליך טיפולי. במקרים המתאימים, על מנת שלא לגדוע את ההליך בו החלה, וכאשר הפרקליטות סבורה כי הליך שכזה יכול לתרום בצורה ניכרת לשיקומו ולטובתו של הקטין הנפגע, כמו גם לטובתם של הילדים האחרים במשפחה, תעדיף הפרקליטות לאפשר בחינה של הליך שיקום וטיפול ולא לבקש למצות את הדין עם הנאשמת".

יאיר דנון