(newנגריית עין ראפה 2/12/18
"לא אשב בממשלת נתניהו. אני פה כדי להחליף אותו"

"לא אשב בממשלת נתניהו. אני פה כדי להחליף אותו"

בשבוע הדרמטי שבו עתיד רה"מ הנוכחי הוטל בספק  - יו"ר המחנה הציוני מגיע שוב למודיעין • בראיון לקראת הכנס שיתקיים כאן בסוף השבוע הוא מצהיר: "אנו רואים במודיעין עיר חשובה ביותר"

יו"ר העבודה אבי גבאי מגיע (שוב) לעיר. גבאי ישתתף בסוף השבוע בכנס שאירגן חוג "אלטרנטיבה" במחנה הציוני, לצד היו"ר הקודם של המפלגה יצחק הרצוג.

מר גבאי - מהם העקרונות המרכזיים שאותם תציג המפלגה לקראת הבחירות הבאות לכנסת?

"הבעיה הכי גדולה שלנו היא אופן הניהול של מדינת ישראל. מי שמבין בניהול ומנהיגות יודע שארגון מצליח צריך מנהיג עם חזון, מנהיג שבוחר אנשים טובים ובונה לארגון את התרבות הנכונה. עם מנהיגות נכונה ישראל יכולה להפוך למדינה הכי טובה בעולם. אחרי שנות שלטון נתניהו הגיע הזמן למנהיגות חדשה במדינת ישראל, מנהיגות שמאחדת את עם ישראל ולא מפלגת אותו רק כדי לשרוד בשלטון".

יש לך מתכון לכך שזוגות צעירים יוכלו לקנות דירה בלי למשכן את כל חייהם?

"הירידה שנרשמת בקצב התחלות הבנייה היא בעייה קשה מאוד ומסמנת שהיצע הדירות אינו גדל. השינוי האמיתי יתרחש כאשר היצע הדירות יגדל ולכן הממשלה צריכה לדאוג שיבנו כאן יותר דירות. לשם כך חייבים לטפל בראש ובראשונה בבירוקרטיה שיצרה מצב שצריך לחכות שנים עד שמקבלים אישורים לבנייה. לכן התכנית שלנו היא להחיל בנייה תקציבית ציבורית, כפי שעשה אריק שרון בשנות התשעים. שהמדינה תיקח אחריות על שכונות ואזורים שלמים ותבנה שם בעצמה במקום להעביר את הסמכות לקבלנים. בדרך הזאת נוכל לייצר שינוי גדול, השוק יקבל איתות ברור שהמדינה מתערבת בנושא ועושה צעדים משמעותיים כדי לטפל בבעיה".

מדוע אתה חושב שתוכל להחליף את נתניהו בתפקיד ראש הממשלה ויאיר לפיד לא?

"אני חושב שהציבור צריך לבחון את המנהיגים שלו לפי הרקורד שלהם, הניסיון והעשייה בתפקידים שהם מילאו ועל פי היושרה שלהם. אני מגיע עם ניסיון ניהולי ארוך שנים בסקטור העסקי, עבדתי באגף התקציבים באוצר, הייתי שר בממשלה - וברגע האמת, כשראיתי את השחיתות זועקת, עשיתי מעשה והתפטרתי. יאיר לפיד לא התפטר מהממשלה אלא פוטר. אחרי הבחירות הבאות לפיד לא מכחיש שיחבור שוב לנתניהו. וזה ההבדל - אני לא אשב בממשלת נתניהו. אני פה כדי להחליף אותו".

מה עמדתך לגבי הרעיון לספח את יו"ש לישראל?

"אני חושב שערב החלטת המשטרה בעניין פרשיות השחיתות החמורות נגד ראש הממשלה ההצעות על סיפוח יהודה ושומרון הן שוחד הפוליטי. זה ממש שטחים תמורת שחיתות. נתניהו מוכן למכור את הרוב היהודי תמורת הישרדותו הפוליטית. עצוב מאוד שהבית הלבן אומר השבוע בהודעה רשמית שראש הממשלה שלנו לא אומר אמת, לאחר שנתניהו טען שהוא משוחח עם האמריקאים בנושא. זו לא רק שחיתות. נתניהו מחליש את ישראל מול בעלת בריתנו הגדולה".

עברה חצי שנה מאז שנבחרת – סיכום ביניים קצר: תחושת הצלחה? או שעדיין מוקדם לומר?

"אנחנו עובדים קשה מאוד כדי להגיע לכמה שיותר אנשים ולהציג את הדרך שלנו, אחרי חצי שנה בתפקיד אני שמח וגאה על כך שכבר הגענו להרבה מאוד מקומות בארץ, גם להרבה מקומות שמפלגת העבודה לא נכחה בהם בשנים האחרונות".

מהי בשבילך העיר מודיעין? כמדד אלקטורלי וכעיר של "מעמד הביניים"...

"אנחנו רואים במודיעין עיר חשובה ביותר ונדאג להציג בה רשימה מצוינת שתפעל למען תושבי העיר".

יאיר דנון