(new)מחלקים באמצע עמוד הבית
חוגגים, אבל בלי להגזים

חוגגים, אבל בלי להגזים

עיריית מודיעין פרסמה את אירועי יום העצמאות בעיר • חבר המועצה שמעונוביץ: "אף זמר בישראל לא יקבל מאיתנו 200 אלף שקלים עבור 45 דקות"

(צילום: עדי אורני)

חגיגות יום העצמאות, שיחול השנה כבר באמצע חודש אפריל, יצויינו כרגיל גם במודיעין, שבניגוד לערים אחרות בארץ ממשיכה לשמור על התנהלות שפויה בכל הקשור לאומנים שיופיעו בעיר ולסכומים שישולמו להם.

האומנים המוכרים שיופיעו בבימה המרכזית באמפי פארק החולה, יהיו השנה מירי מסיקה, "הפרויקט של רביבו, פבלו רוזנברג ונצ'י נצ'. חגיגות ערב יום העצמאות (18/4) יכללו גם השנה שלוש במות ומוקדי חגיגות נוספים.

החגיגות יתחילו כמדי שנה בבמה המרכזית, שם בשעה 20:00 יועבר בשידור ישיר טקס הדלקת המשואות בהר הרצל בירושלים. מיד לאחר מכן, ייערך טקס מעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות ולאחריו בשעה 20:50 יעלו לבמה חברי ההרכב "הפרויקט של רביבו", על מחרוזות השירים המפורסמות שלהם וגרסאות הכיסוי ללהיטים הישראלים משנות ה-70 וה-80. מיד בתום הופעתם תעלה לבמה הפקה מקומית "אני ישראלי ", בה יוצג מופע מרהיב על 70 שנות תרבות ישראלית  בהשתתפות להקות המחול והאקרובטיקה וחבורת זמר של  העיר.

אחרי התוצרת המקומית תעלה על הבמה הזמרת מירי מסיקה, אחת הזמרות המצליחות ביותר במוזיקה הישראלית בעשור האחרון, שרק לאחרונה הופיעה יחד עם עוד שני אמנים ישראליים (עמיר בניון ודוד ד'אור) מול עצרת האום בניו יורק. בין הלהיטים של מסיקה אותם נוכל לשמוע בבמה המרכזית יהיו "לשם" "באה אליכם", "מאמי", "נובמבר" ועוד להיטים רבים וטובים. את מסיקה יחליף על הבמה פבלו רוזנברג, עם להיטיו מהקריירה ארוכת השנים.

כמדי שנה תשומת לב משקיעים בעירייה גם באירועים המיועדים לבני הנוער, כאשר בסביבות השעה 23:30 תחל מסיבת העצמאות של הנוער עם להקות הנוער המקומיות ודי ג'יי. בהמשך יעלה ויבוא הראפר "נצ'י נצ", שרק לפני חצי שנה זכה השיר שלו "כל הזמן הזה" בתואר שיר השנה של גלגל"צ. נצ'י נצ נבחר להופיע על ידי הנוער המודיעיני, בסקר מיוחד שערכה מחלקת הנוער והצעירים יחד עם מועצת הנוער העירונית.

במהלך הערב יוכלו תושבי העיר לצפות בשלושה מטחי זיקוקים מרהיבים, כמיטב המסורת החגיגית, כאשר במקביל תיערך ברחבת הירידים שמול הקניון (01:00-22:00) הרקדה המונית של מוזיקה ישראלית וריקודי עם  בהנחיית דן עייני.

גם השנה יתקיים מוקד חגיגות נוסף, המיועד בעיקר לתושבי העיר המבוגרים יותר, כאשר בבמה במכבים יתקיים ברחבת הדשא של מרכז מכבי העולמי המופע "70 שנה זה לא צחוק ", בהשתתפות אחד הבדרנים הגדולים של התרבות הישראלית שלמה בראבא. בראבא יופיע ביחד עם הזמרת דפנה דקל, במופע המיוחד שהופק לאירוע זה על ידי אגף התרבות  ובהשתתפות להקות הזמר הייצוגיות של העיר ולהקות מחול מקומיות, בו יארח בראבא מספר דמויות קאלט ובהם גם יאצק המיתולוגי.

אירוע מסורתי נוסף שיתקיים גם השנה הוא אירוע שירה בציבור מסביב למדורה בגבעת הברושים, "שרים עצמאות" בהנחיית יוסי לב ובהשתתפות "החברים של קריבו" בניהולו של המנצח דוד קריבושה. הבמה השלישית מתקיימת גם הפעם במתחם האולפנה עבור הציבור הדתי ובה יופיע הזמר ישי לפידות, כאשר לאחר מכן תתקיים הרקדה בליווי ההרכב "יניב כהן ונושאי הכלים". בעירייה ציינו השבוע כי עלות כלל האמנים באירועי העצמאות תעמוד השנה על כ-450 אלף שקלים.

ראש העירייה, חיים ביבס, אמר: "את יום העצמאות ה-70 לישראל נחגוג במודיעין מכבים רעות בסימן ׳כוחנו באחדותנו׳ עם מירי מסיקה המצוינת, הפרויקט של רביבו והשירים שגדלנו עליהם, פבלו רוזנברג הבלתי נגמר, נצ'י נצ' שזכה בשיר השנה לבני הנוער שלנו  וכמובן שלמה בראבא האגדי עם שלל הרכבים מקומיים. מקווה לראות את כולם בבמות המושקעות בערב יום העצמאות".

חבר המועצה ומחזיק תיק התרבות, אלעד שמעונוביץ, הוסיף: "כמו בכל שנה, אנחנו בעירייה ובאגף תרבות ואירועים שומרים על נקודת איזון בין אמנים טובים ואיכותיים מצד אחד, אך מחיר שפוי ומעורבות להקות והרכבים מקומיים מצד שני. אף זמר בישראל לא יקבל מאיתנו 200 אלף שקלים עבור 45 דקות, לא משנה כמה מוכשר או מבוקש ככל שיהיה".

מאוחדת באנר 1