מצה"ל באהבה
ביבס חינוך 2.8.18
מצה"ל באהבה

מצה"ל באהבה

סגן אלוף יוסי חצרוני ממודיעין הביא לעיר קבוצת חיילים ששיפצה את ביתו של קשיש החי בגפו, אותו "יאמצו" כעת באופן קבוע

קבוצת קצינים וחיילים בסדיר הגיעו לאחרונה למודיעין, בה שיפצו את ביתו של קשיש תושב העיר החי בגפו.

היוזמה לכך הגיעה מסגן אלוף יוסי חצרוני, תושב מודיעין אף הוא, שהתקשר לאחרונה אל סגן ראש העירייה ומחזיק תיק השירותים החברתיים אילן בן סעדון, וביקש ממנו למצוא עבורו תושב קשיש הזקוק לשיפוץ בביתו. חצרוני הודיע כי בכוונתו להגיע עם קבוצת חיילים וחיילות, קצינים וחיילי סדיר.

בעזרת מנהל האגף לשירותים חברתיים בעירייה, יעקב אלמוג, הגיעו החיילים אל ביתו של יוסף שמואלי בן ה-86, סופר המתגורר בעיר בגפו. במהלך הביקור בביתו צבעו החיילים את הקירות וביצעו תיקונים שונים בדירתו של שמואלי, כאשר אליהם הצטרף גם חשמלאי בשם צביקה תם, שהוזמן לתקן את התריס החשמלי בדירה והתעקש שלא לגבות תשלום עבור שירותיו.

בהמשך סיפר חצרוני כי בישיבת פורום מפקדים ביחידתו הוחלט כי אנשי היחידה "יאמצו" את שמואלי באופן קבוע ומעתה יחלו בסבב ביקורים בביתו. חצרוני כתב לבן סעדון כך: "מעכשיו יתחילו סבבים של ביקורים  אצלו בבית על ידי חיילות וחיילים, שיגיעו גם כדי לשמוע את סיפור חייו וכמו כן לשחק איתו שש בש.  מסתבר שהוא ברמה גבוהה מאוד..היום הייתי אצלו לתקן לו טלפון נייד של בזק שלא עבד וגם התרמתי את מחסני חשמל שילת לתת לו מנורת לילה לקריאה. בנוסף, לפני שנה מכרו לו שני נוכלים נכס בפלורידה וגנבו לו המון כסף.....סיפור ארוך. כמשפטן בתחום הנדל"ן לקחתי גם את זה על עצמי. פתחתי קבוצת ווצ'אפ והכנסתי בה עורכי דין מישראל ומניו יורק בוגרי היחידה שלי, כולל העו"ד שלו. עכשיו כולם ממוקדי מטרה להשיב לו את הכסף. אתמול בלילה הוא בכה לי שעד שלא הגענו אליו הוא לא האמין לאף אחד בגלל ההונאה שעשו לו. התחייבתי בפניו ל 100% מאמץ שלי גם בנקודה זו".

יאיר דנון