(new)ויקטורי
"התקופה הקרובה היא המשמעותית ביותר בתולדות המועדון"

"התקופה הקרובה היא המשמעותית ביותר בתולדות המועדון"

אחרי שמכבי (ת"א) מכבים-רעות העפילה לליגה הארצית גם בעוצמה רוצים כבר לעשות V על הכותרת הנכספת • כתבנו מנתח את סיכויי הקבוצה במשחקי המבחן • וגם מקשיב לפרנסי הקבוצה שמתים לעשות את זה

שלושה הפסדים ידעה עוצמה מודיעין הקולעת ערב הסיבוב השני. יותר מדי. בטח כשהמוליכה, מכבי שדרות, חורכת את הליגה עם הפסד אחד בלבד בעשרים משחקים. בצד השני של הכביש - מכבי מכבים דרסה את הנקרות בדרכה בדרך לאליפות שנייה ברציפות בליגה א' המקבילה. וזה לא רק שלושה הפסדים, זה גם איזה הפסדים. כולם בפער דו ספרתי. 10 באשקלון במחזור הפתיחה, 10 בבית מול שדרות המוליכה, ובגוש עציון? 22 הפרש! מינוס 42 בסך הכל! מה קרה שם בפגרה אפשר להניח ולשטוח כמה קלישאות, שינסו מותניים, חרקו שיניים, נשכו לשון, עשו דברים עם כל האיברים, כלומר, כמעט. בעיקר, איפסו את הידיות ויצאו למלחמה.

בסיבוב השני רשמה עוצמה מודיעין שני הפסדים בלבד. אחד, אם לא כוללים את ההפסד לאילת שהיה בעצם חסר משמעות. ואפילו אם כוללים, סך ההפרש בשני ההפסדים הללו עומד על 4 בלבד. מינוס 2 באילת, במשחק חסר חשיבות, ומינוס 2 בבית, מול שדרות הבלתי ניתנת כמעט להכנעה. וגוש עציון? הגיעה העירה, וחטפה 26. גבירותיי ורבותיי, מהפך. כך סיימה עוצמה מודיעין במקום השני בליגה, עם 15 ניצחונות ו-5 הפסדים - מאזן זהה למאזנה של השלישית מבאר טוביה. אבל שני ניצחונות 70:79 בחוץ ואז 75:82 בבית, על אותה באר טוביה, סידרו לאשר חגי ושחקניו יתרון מוחץ בטבלה הפנימית והזדמנות לעלות לארצית למרות הכל. משחקי המבחן, שיכללו סגנית נוספת ממחוז מקביל ואת מי שהתקשתה בליגה הארצית בעונה החולפת יכריעו. זאת אומרת שעכשיו יש להם על הראש את מאיר טפירו ואנדריי זלינבבא וקבוצה שעד לפני שלוש עונות, עוד שיחקה בליגה הלאומית. ועדיין, מישהו מוכן להמר נגדם? אולי רק נמרוד כהן.

אחת מבין עוצמה מודיעין, אליצור גבעתיים ואליצור רמלה, תעפיל לליגה הארצית. למעשה, כשמדובר באליצור רמלה, היא לא תעפיל לליגה הארצית אלא רק תשמור על מקומה בה. הקבוצה שידעה את הליגה הלאומית לא מכבר מוצאת את עצמה על סף התרסקות לליגה הרביעית. כנגד סיבוב ראשון זוועתי לא הועיל סיבוב שני משופר ובקבוצה קראו לנועם אורן אל הקווים, אחרי שכבר הציל את שוהם מירידה במסגרת דומה לפני כשנתיים.

היריבה הנוספת, אליצור גבעתיים, סיימה סגנית במחוז שלה. שנייה רק ל... מכבי מכבים. החבורה של תומר רובין כוללת שחקנים מנוסים במיוחד שתלו את הנעליים לכאורה, אבל כשאף אחד לא מסתכל, הם מורידים אותן מהוו ורצים לשחק. בין השאר אפשר לציין את תומר אטלס, ליאור לוי, אנדריי זלינבבא וגולת הכותרת - מאיר טפירו, שיש עדיין הבטוחים שהוא מוביל את הנבחרת הלאומית בהצגות ענק.

אבל עוצמה מודיעין הוכיחה העונה שהיא בטח לא קוטלת קנים, והיא לגמרי בנויה למעמד. עודד יולדזרי וארטיום קפול עשו דבר או שניים בליגה הארצית והם יודעים לבטח מה נדרש לעשות כדי לשוב אליה. נתון מדאיג שעולה מהסטטיסטיקה של הקבוצה העונה, נוגע להבדל המשמעותי בין משחקי הבית והחוץ. בעוד בבית הקבוצה של אשר חגי הפסידה פעם אחת, בקושי, בדרך למאזן נהדר של 1:9 במבצר. המצב בחוץ הרבה פחות מזהיר. והוא בעיקר מזהיר. 4:6 כולל כמה תבוסות לא נעימות בכלל. בפורמט הנוכחי עוצמה מודיעין אמנם תשחק שני משחקי בית. אחד נגד כל אחת מהיריבות. אבל היא תיאלץ לשחק גם שני משחקי חוץ. אחד נגד כל אחת מהיריבות. ימים יגידו אם למדו פה את הלקח. וכשאומרים ימים, הכוונה היא באמת, ימים. כי המשחק הראשון של הקבוצה ייערך כבר ב-25.4, יום רביעי, מול אליצור רמלה. בחוץ.

המשך הלו"ז כולל משחק ביתי מול אליצור גבעתיים ביום ראשון, 29.4, משחק ביתי מול אליצור רמלה, ביום ראשון לאחר מכן, ה- 6.5, והמשחק החותם את שלב המבחנים, בחוץ, מול אליצור גבעתיים, ב-9.5. בתקווה שגבעתיים תאבד עניין עד אז, ושרמלה תגיע עייפה למשחק הראשון הנזכר. כי בינתיים, אגב, זה מסתדר יפה. ביום ראשון אירחה גבעתיים את רמלה למחזור פתיחת הבית, ובעוצמה מודיעין זכו להציץ מקרוב על היריבות וללמוד את מה שצריך ללמוד. עוד יתרון קטן בדרך להשגת המטרה.

גבעתיים כבר הייתה 17 הפרש, לא פחות, אבל אולי אין חכם כבעל ניסיון, אך כנראה שיש רענן ממנו, שכן הרמלאים נגסו בהפרש, הפכו את התוצאה וסימנו וי ראשון עם 62:64 מדהים. אם ההמשך הולך להיות ככה, אולי בשביל השקט הנפשי עדיף לעצום עיניים ולחכות שהסערה תחלוף. מצד שני, מי ששקט נפשי בראשו, שיעבור למדור אסטרולוגיה, כאן ועכשיו, זהו זה בדיוק, הלחם והחמאה והקונפיטורת פטל של כל חובב ספורט. זה הרגע לשנס מתניים, להרים רגליים, לחשוק שיניים ולהשתמש בכל האיברים. כלומר, כמעט. מן הסתם. להגיע ולעודד. במשחקי הבית יתקיימו תחרויות והגרלות שונות במהלך ההפסקות, כך נמסר מן המועדון. אז אם לא בשביל הכדורסל, אולי כדאי לבוא בשביל הפרסים.

אשר חגי, מאמן הקבוצה והמנהל המקצועי של המועדון: "אם הגענו עד לכאן אז המטרה היא לעלות. אין מטרת משנה. הקבוצה עשתה סיבוב שני מצוין, ואנחנו מוכנים לנסות ולכבוש את היעד. לקבוצות מהליגה הארצית יש יתרון ברור, אבל אנחנו בפירוש באים לנצח. השחקנים מגיעים למשחק הזה מוכנים. עבדנו לקראת זה. ביום ראשון כל הקבוצה נוסענו לראות את המשחק של גבעתיים נגד רמלה, כהכנה למשחקים שלנו נגדם, ביום רביעי יש לנו משחק חוץ נגד רמלה, ואחריו משחק ביתי נגד גבעתיים. במשחקים האלה נראה מה אנחנו שווים. אנחנו נעשה את המאמץ לעלות. ברור שזה לא יהיה לנו קל, אבל אני מאמין בשחקנים שלי".

שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל המועדון: "התקופה הקרובה היא המשמעותית ביותר בתולדות המועדון. הליגה הארצית היא מטרה שהצבנו לעצמנו לשנתיים הקרובות, ואנחנו כעת נמצאים במרחק נגיעה להשגתה. כמועדון, חשוב לנו שתהיה קבוצת בוגרים בכירה, כדי שלשחקנים שצומחים אצלנו יהיה לאן לשאוף ומקום להתפתח בו. אשר חגי לוקח את קבוצת הבוגרים ואת המועדון כולו קדימה, ואנחנו מאמינים בו ובשחקנים שלנו".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20