דיור מוגן 16.12.18
בשנה הבאה: שלוחה נוספת ל'יחד'

בשנה הבאה: שלוחה נוספת ל'יחד'

חמישה חודשים אחרי הפרסום הראשוני בעיתון זה - בית הספר המשלב דתיים וחילוניים יפתח גן ילדים חדש, כצעד ראשון בדרך להקמת בית ספר שני לקהילה

העירייה ועמותת "יחד" מתכוונות לפתוח בשנת הלימודים הבאה שלוחה נוספת ראשונית של מוסדות החינוך של העמותה. הצעד הראשון יהיה פתיחת גן ילדים.

לפני חמישה חודשים פרסמנו כאן ידיעה כי לאור רמות הביקוש לבית הספר "יחד", ההולכות וגדלות מדי שנה מעבר ליכולת בית הספר לקלוט תלמידים חדשים, בוחנים במנהל החינוך את האפשרות לפתוח שלוחה נוספת של בית הספר המשלב תלמידים דתיים וחילוניים. כעת נודע ל"מודיעין News" כי באחרונה הוציאה העירייה מכתב להורים בו נכתב כך: "קהילת 'יחד' שנוסדה בעיר לפני שנים והביאה את בשורת מוסדות החינוך המשלבים דתיים וחילוניים, צומחת ומתפתחת והביקוש להיות חלק ממסגרות אלו הולך וגדל. על פי הנתונים הנמצאים בידי מינהל החינוך בעירייה מסתבר שבעת הזו עומדת בפנינו הזדמנות להרחבה. הרעיון הינו להתחיל ולהצמיח מתחם חדש של גנים ובית ספר המיישמים את רעיון החינוך המשלב, זאת בשיתוף פעולה ובתמיכת עמותת 'יחד'".

במפגש עם הורים שביקשו לרשום את ילדיהם לגני טרום-טרום חובה של "יחד" לשנת הלימודים הבאה, עידכנה אותם ראש מנהל החינוך, בתיה שוכן, כי מיקומו של הגן שייפתח עדיין לא ידוע. עם זאת, הכוונה היא להקים את הגן החדש במרחב הגיאוגרפי של שכונות הנחלים-משואה-השבטים. הגן החדש יפעל באותה מתכונת כמו גני "יחד" הוותיקים, בהובלת צוות המכיר היטב את הקהילה, מטרותיה וחזונה.

 עוד עידכנה שוכן את ההורים כי הגן, שיהיה חלק בלתי נפרד מקהילת "יחד", יהווה את הבסיס להקמת גנים נוספים ובהמשך אף לפתיחת בית ספר יסודי נוסף מבית קהילת "יחד".

את בית הספר "יחד", שהיה אז הראשון מסוגו בארץ, הקימה העמותה בשם זה שהחלה את פעילותה בשנת 2000 כיוזמה מקומית של תושבי העיר, ביניהם סגן ראש העירייה כיום מויש לוי ואשתו נילי. בשנת 2001 נחנך בית הספר היסודי של "יחד" וארבע שנים מאוחר יותר התווספה אליו גם החטיבה העליונה השש-שנתית. ב"יחד" מפעילים גם שישה גני ילדים וכעת לומדים במסגרות החינוכיות שלו למעלה מ-1,200 תלמידים.

לבית הספר מגיעים תלמידים ממשפחות דתיות, מסורתיות וחילוניות. כבית הספר המשלב הגדול בארץ מתקיימות בו תכניות ייחודיות לכיתות ז'-י"ב בתחום היהדות – בלימוד (שיעורי יהדות ייחודיים, שיחות וימי עיון), בבחירה (התלמידים בוחרים במסלולי לימוד מבין אפשרויות שונות) ובחוויה (פעילות חברתית-ערכית ענפה: טקסי ראש חודש, שבתות שכבה, ימי התנדבות, שותפות עם בית ספר גוונים ועוד).

בית הספר "יחד" אינו היחיד בעיר המשלב תלמידים דתיים וחילוניים. גם גם בבית הספר "יזמ"ה", שהוקם בשנת 2007 בידי הקהילה הרפורמית בעיר, לומדים תלמידים משני המגזרים. בקהילת "יזמ"ה" פועלים כיום מספר גני ילדים ובית ספר יסודי ולאחרונה החלו בבחינת האפשרות להקמת חטיבת עליונה, עניין הנמצא עדיין בשלבי התכנון הראשוניים.

יאיר דנון