(new)לייזר ליין 24.1.19
שבוע הנוער יוצא שוב לדרך

שבוע הנוער יוצא שוב לדרך

השבוע הקרוב יוקדש כולו לבני הנוער במודיעין, עם הופעות חינמיות של סאבלימינל, ערוץ הכיבוד ואורי חזקיה

"שבוע הנוער 2018" ייצא לדרך השבוע, כשבתוכנית הפעם מגוון רחב של פעילויות ואירועים שיזמו אנשי מחלקת הנוער והצעירים בעמותת סחלבים. בין היתר ייהנו בני הנוער מהופעות ללא תשלום של אומנים כמו סאבלימינל, האקתון חברתי וכנס מתגייסים בו יופיע הקומיקאי אורי חזקיה.

כנס המתגייסים העירוני, שיתקיים ביום ראשון (6.5) בשעה 20:00 באמפי עירוני ב', יהווה את יריית הפתיחה של שבוע הנוער ויסתיים במופע סטנד-אפ של אורי חזקיה. במהלך הכנס, שמיועד למסיימי י"ב, יקבלו המשתתפים כמיטב המסורת תרמיל גב במתנה לרגל גיוסם לשרות צבאי או לאומי.

השנה במסגרת אירועי שבוע הנוער יתקיים לראשונה בעיר האקתון חברתי ייחודי לבני נוער בין התאריכים 7-6 במאי. האירוע יתפרש על פני 24 שעות במסגרתם יצטרכו המשתתפים לחשוב ולהעלות פתרונות שיוכלו להביא לשיפור תרבות הבילוי של בני הנוער בעיר. האירוע יתקיים בבית סחלבים וישלב הרצאות השראה, ליווי מנטורים מקצועיים, פעילויות חברתיות ולבסוף בחירת המיזם המנצח.

ביום שלישי ה-8.5 יצעדו כ-4,000 חניכים מכלל תנועות וארגוני הנוער הפועלים בעיר לעבר פארק ענבה. בסימן הצדעה לחטיבת יפת"ח של הפלמ"ח וכחלק מחגיגות 70 שנה למדינה, תתקיים צעדה מכל רחבי העיר, פעילויות בפארק ענבה ולבסוף הופעה של הראפר סאבלימינל עם מיטב להיטיו והביצועים החדשים לשירים הישראליים "פרחים בקנה" והשיר "בת שישים", שיוסב ל"בת שבעים" לרגל החגיגות.

גם יום חילופי השלטון המסורתי יתקיים השנה ביום רביעי 9.5, ובמסגרתו חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית יחליפו ליום אחד את בכירי העירייה והמועצה. בני הנוער יצטרפו ליום עבודה מלא, יזכו להכיר מקרוב את פעילות המערכת העירונית וישבו לפגישות אישיות עם בעלי התפקידים, על מנת להעלות את צרכי בני הנוער בעיר לסדר היום הציבורי. בני נוער מהעיר, אשר מעוניינים להעלות שאלות שיוצגו לבעלי התפקידים הרלוונטיים במסגרת יום זה, מוזמנים לכתוב את שאלותיהם בדף הפייסבוק "נוער מודיעין מכבים רעות".

עוד באותו היום יתקיים לראשונה בעיר יריד "סוללים עתיד", שיציע מגוון תכניות המשך לנוער וצעירים עם צרכים מיוחדים ולהוריהם. היריד שיתקיים החל מהשעה 18:00 במרכז הצעירים –'יודה', ישלב דוכנים והרצאות שיספקו למשתתפים מידע מקיף בנושא שירות צבאי, תעסוקה, השכלה, דיור ופנאי.

עוד במהלך השבוע יתקיים האירוע "כוכבי הבמה 2018", שבמרכזו תיערך תחרות הרכבי נוער והופעה של ערוץ הכיבוד (שקד פררה, אסטמה ולידוי) שאחראיים בין היתר ללהיטים "עור ברווז", "טניה", "קדאווה" ו"ככה זה אצלנו". במסגרת הערב שיערך ביום חמישי 10.5 בשעה 20:00 באמפי עירוני ב', יבחרו בני הנוער את הרכב/זמר/ת השנה של נוער מודיעין.

האירוע שיסגור סופית את שבוע הנוער יהיה "שבת ביחד", שיערך בשישי 11.5 בין השעות 00:00-21:00 באולם השבטים בשד' יצחק רבין, ויכלול פעילות משותפת לבני נוער דתיים וחילוניים.

לצד אירועים אלו יתקיימו לאורך השבוע אירועי שיא ופעילויות מיוחדות נוספות במתחמי המחלקה: "קפה בעמק", "קפה בפארק" ו"הגג אדום". מידע מפורט על האירועים והפעילות ניתן למצוא באתר עמותת סחלבים ובדף הפייסבוק 'נוער מודיעין מכבים רעות'

מנהלת מחלקת הנוער והצעירים, לטם גל, אמרה: "בני הנוער של העיר מובילים בגיוס, בהתנדבות, במספר המשתתפים בתנועות הנוער, באחוז הזכאים לבגרות ומהווים גאווה גדולה לעיר. שבוע הנוער זה הזמן שלנו להחזיר להם ובגדול. צוות מחלקת הנוער והצעירים עבדו בשבועות האחרונים במרץ, בשיתוף נציגי הנוער כדי לייצר שבוע עשיר באירועים מגוונים. אני מזמינה את כל בני הנוער בעיר לקחת חלק בפעילויות השונות – כי השבוע הזה מוקדש לכם".

יאיר דנון