דיור מוגן 16.12.18
להפציץ באהבה

להפציץ באהבה

עלינו "לדבר" עם תושבי הרצועה מעל לראשם של מנהיגי החמאס. יהיו מטוסים שיפציצו מטרות חמאס בעזה וצריכים להיות מטוסים ש"יפציצו" את תושבי הרצועה במסרים של שלום ואהבה

אין לנו דבר וחצי דבר עם תושבי עזה או העם האיראני וגם לא עם סוחרי מעילי העור באנטליה שבטורקיה. אין בלבי ספק שהרוב המכריע של המדינות העויינות הללו מבקש בסופו של יום לכלכל את משפחתם ולקום לבוקר של שלום ושקט.

לבי לבי על מרבית תושבי עזה הכלואים בתוך הרצועה ובפועל נמצאים בתוך בית הכלא הגדול בעולם. אין ספק שגם הם אשמים במציאות חייהם הקשה אולם בפועל  אין באפשרותם לעשות דבר מול ארגון החמאס השולט בהם באמצעי הפחדה. צה"ל נוהג נכון בגירושם מהגדר ומניעת כניסתם לישובי עוטף עזה. מחיר הדמים כבד אולם הוא בלתי נמנע.

לדעתי עלינו "לדבר" עם תושבי הרצועה מעל לראשם של מנהיגי החמאס. יהיו מטוסים שיפציצו מטרות חמאס בעזה וצריכים להיות מטוסים ש"יפציצו" את תושבי הרצועה במסרים של שלום ואהבה. אם תרצו: דבר מתיקה וצעצועים לילדים ואפילו שטרות של כסף שיסייעו להם להרים ראש ולהאכיל את ילדיהם.

דווקא מהמקום של החוזקות שלנו אנחנו צריכים לנהוג בתושבי הרצועה בהפוך על הפוך. יש לשקול מחדש כניסתם של אלפים מתושבי הרצועה לעבודה בישובי העוטף ודרום הארץ. נכון, עלולים להיות לכך מחירים ולפעמים נצטער על האמון שאנו נותנים בתושבי הרצועה אולם בשורה התחתונה אני משוכנע ששורת הרווח תעלה על ההפסד.

במקביל לחיזור שלנו אחרי תושבי הרצועה יש לנהל מלחמת חורמה נגד ראשי החמאס שגם אצלם ניכר כי הם מבינים שהתמורה שהם מביאים לתושבי הרצועה היא רק עוני ומחסור ועם זה אי אפשר להתנהל לאורך זמן.

מה עושים מול ארדואן? כמעט כלום. התעלמות ממנו היא התגובה העוצמתית ביותר. וגם לנו הישראלים יכול להיות חלק במלאכה הזאת. פשוט לדלג על טורקיה. לא לפקוד את הקלאבים שלהם ולא לנחות באיסטנבול לטיסת קונקשיין בדרך ליעד שלנו. אז נפסיד 100 דולר אבל לפחות נרגיש שעשינו משהו בתרומה שלנו במאבק ברודן הטורקי.

יאיר דנון