דיור מוגן 16.12.18
תיכון עירוני ד' זכה בפרס הארצי של רשת אורט

תיכון עירוני ד' זכה בפרס הארצי של רשת אורט

מנהלת בית הספר: "פרס זה הוא הוקרה על העשייה הרבה והמשמעותית שנעשית מכל הלב ומתוך תחושת שליחות, על ידי כלל עובדי בית הספר"

בית הספר העל יסודי אורט עירוני ד' ממודיעין זכה השבוע בפרס החינוך של רשת אורט, הודות לעשייה החינוכית והערכית בו במשך השנים.

בשיקולי וועדת הפרס התייחסו השופטים לקשר של בית הספר לקהילה באמצעות מגוון תכניות חינוכיות כגון שיעורים משותפים עם תושבי העיר בגיל השלישי, הנצחת ניצולי שואה, פעילות למניעת בריונות ברשת והתנדבות בבית הספר לחינוך מיוחד פסיפס בעיר.

בנוסף, התרשמו השופטים מתוכניות חינוכיות אחרות שנעשות בבית הספר, כמו נבחרת הרובוטיקה של עירוני ד' שזכתה בשנה שעברה בתחרות בינלאומית בארצות הברית, פרויקט ניצוצות הייחודי למודיעין, "בשביל ההצלחה" בו לומדים תלמידי שכבת ח' על מגוון תחומים כמו קולנוע, תיאטרון, אומנות ועוד. כמו כן ציינו חברי הוועדה לשבח את פרויקט Isteam- פרויקט יזמות וחדשנות במסגרתו תלמידי שכבת י"א כותבים ערכים בויקפדיה על קהילות שנכחדו במזרח אירופה במלחמת העולם השנייה, כמו גם את תלמידי מגמת האלקטרוניקה הבונים רחפנים במסגרת לימודיהם.  התלמידים תיארו לחברי הועדה את העבודה התהליכית שנעשית עם כל תלמיד מחטיבת הביניים ועד לסיום בית הספר החל "ממסע זהות"- מסע ישראלי, מסע לפולין, ועד לאסיפת הורים שבה החוזקות של התלמיד נמצאות במרכז השיח.

עוד בנימוקי הזכייה התייחסו חברי הועדה לציון האקלים הבית ספרי הגבוה שבו זכה בית הספר ביחס לבתי ספר אחרים בארץ ואת זכייתו שנה שעברה בפרס החינוך חברתי- ערכי של משרד החינוך והדגיש כי בית ספר מהווה מודל ודוגמה בעיר. 

מנהלת בית הספר, גלית גולדברגר, אמרה: "פרס זה הוא הוקרה על העשייה הרבה והמשמעותית שנעשית מכל הלב ומתוך תחושת שליחות, על ידי כלל עובדי בית הספר. אין יותר גאים מאיתנו להיות בית ספר מהעיר מודיעין מכבים רעות שנבחר לבית הספר המצטיין של הרשת".

יאיר דנון