(new)ויקטורי
אופרה איטלקית

אופרה איטלקית

ארבעים משפחות יהודיות מאנגליה דנמרק ושוודיה יגיעו בשבוע הבא למודיעין לסיור התרשמות ולבחינת אפשרות לרכישת דירות בעיר • יקבל אותם השחקן החדש בשוק הנדל"ן המקומי - מרצ'לו אנצ'יליני שפותח כאן סניף ראשון מחוץ לתל אביב

האם שוק הנדל"ן במודיעין עומר לעבור טוויסט מעניין? איש הנדל"ן התל אביבי והבינלאומי מרצ'לו אנצ'יליני (51) בעל של רשת הנדל"ן "פרנצ'י", עומד לפתוח סניף ראשון במודיעין, שמיני בשרשרת הסניפים שהוא מחזיק בעולם ובישראל. והוא מבטיח: "אני הולך לשנות את תפיסת הנדל"ן בעיר.

אנצ'יליני הוא איש נדל"ן מוכר בתל אביב שעוסק כבר שלושים שנה בתחום ומוכר בעיקר נכסי יוקרה ,ובעיקר ליהודים מהתפוצות שמחפשים נכסים בארץ "בשם הציונות ובשם התחושה שחייבים להחזיק כאן נכס ליום צרה. אנצ'ליני שהתחבר לעולם התקשורת מופיע כמומחה נדל"ן בכמה תוכניות טלוויזיה והוא גם עשה לעצמו שם כ"יועץ הנדל"ן של קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל". "מכרתי לשחקני הקבוצה כמה וכמה נכסים אטרקטיביים מאד", הוא מחייך.

הפגישה איתו מתקיימת בקפה ארומה שבמרכז המסחרי החדש "מוריה סנטר" מכיוון שבספטמבר הקרוב יפתח אנצ'יליני את הסניף הראשון במודיעין במרכז זה, עמוק בתוך שכונת מוריה שמאופיינת בעולים חדשים, יוצאי מדינות דוברות אנגלית ובעלי אמצעים פיננסיים מעל לממוצע.

האימפריה של אנצ'יליני מבוססת על שני סניפים תל אביביים. האחד בתל ברוך והשני בנוה אביבים ועוד סניפים בחו"ל: בפריז, בריסל, ורונה שבצפון איטליה, ברוקלין בניו יורק, טורונטו בקנדה ועכשיו כאמור מצטרף גם סניף מודיעין לרשימה.

למה דווקא מודיעין?

"האמת, לא ממש התכוונתי לפתוח כאן סניף, אבל בשנה שנתיים האחרונות התחילו להגיע אלי גלי פניות של יהודים מחו"ל שרצו לקנות נדל"ן בישראל והצביעו דווקא על מודיעין כיעד מבוקש. התחלתי להתעניין עבורם בעיר ונחשפתי לעיר מדהימה בתחום הנדל"ן, בנייה איכותית, קצב התפתחות גבוה, ביקושים גבוהים והעיקר – עדיין אפשר לקנות כאן נכס בהרבה פחות כסף מנכס דומה בתוך תל אביב".

תל אביב יקרה מדי ליהודים מחו"ל?

"אני מייצג תושבי חוץ, הם באים אלי כי אני פרוש עם מערכת קשרים עניפה בהרבה מאד קהילות יהודיות בעולם. בשנים עברו רוב היהודים חיפשו נכס בתל אביב ובירושלים, אבל המחירים עלו מאד בעשור האחרון וגם משברים כלכליים ופוליטיים באירופה וארצות הברית צימצמו את האפשרויות. כך שהיום מודיעין הולכת והופכת לבירת הנדל"ן של תושבי חוץ שרוצים כאן דירה ליום סגריר או לבוא לחגים להיות כאן".

עד כדי כך?

"מדובר לפעמים על הפרשים כספיים שמגיעים גם לשני מיליון שקל ויותר. אם דירה בתל אביב עולה 4-5 מיליון שקל וכאן אתה יכול להשיג דירה דומה בשניים וחצי מיליון, אז כשהמרחק הוא עשרים דקות נסיעה ממודיעין לתל אביב ברכבת, אין ליהודי מניו יורק הצדקה לקנות בחמישה מיליון כשהוא יכול לשלם כאן חצי מזה".

יש לכך גם קשר לעובדה שבמודיעין יש קהילה גדולה של תושבי חוץ ועולים חדשים.

"ודאי שזה תורם. הרבה מהם מביאים קרובי משפחה וחברים. בכלל, היהודים מחפשים את הקהילתיות ואת החברותא ביחד. זה חשוב להם וזה די ברור".

האיסלם המתפשט באירופה דוחף בעקיפין את ענף הנדל"ן בישראל?

"זה טריגר חזק מאד. באירופה יש היום מדינות שבהן ממש לא נעים ליהודים להסתובב בגלל התפשטות האיסלאם. בעיקר זוגות צעירים שרוצים לעלות לישראל. כך מדינה כמו דנמרק למשל או שוודיה, שאני מביא משם עכשיו הרבה צעירים לסיור במודיעין, הם כבר לא מסתובבים שם בערבים ברחובות לא יוצאים לבילויים. זה ממש לא נעים ולא בטוח, ולצעירים שם אין כסף לקנות דירה בתל אביב אז הם מחפשים במודיעין".

ספר קצת על עצמך?

"נכנסתי לענף הנדל"ן בשנת 1988. במקור אני מאיטליה, נולדתי בוורונה ולכן גם יש לי שם סניף. כילד עליתי לישראל. אני פעיל בעיקר באזור תל אביב ומתמקד בנכסי יוקרה כשהלקוחות שלי הם לרוב יהודים תושבי חוץ".

איך אתה מגיע אליהם?

"יצרתי מערכת קשרים אישיים עם עשרות ראשי קהילות בעולם. אני מוכר מאד בעולם היהודי ואני משקיע הרבה בקשרי משקיעים, כלומר פנים אל פנים. לכן אני הרבה בחו"ל ואני משקיע הרבה מאד בפירסום. אני נראה בכל המגזינים היהודיים החשובים, בכל אתרי האינטרנט של הקהילות היהודיות בעולם, ברשתות החברתיות של הקהילות. בתחום הזה אני משקיע הרבה מאד".

איך מוכרים נכס נדל"ן ליהודי שגר בניו יורק או פריז?

"בשיטות מתקדמות. אני אציב סטנדרטים חדשים בתחום הנדל"ן כאן במודיעין, כי המכירה פה תהיה למשל באמצעות סיורים של יהודים שיגיעו לכאן לראות את העיר. בשבוע הבא אני מביא לכאן ארבעים משפחות יהודיות מדנמרק, שוודיה ואנגליה, שהאנטישמיות והאיסלם גרם להם לרצות לקנות כאן נכס. אני לא יודע אם הם יעלו פיזית לחיות כאן או רק יכינו את הקרקע, אבל הם באים לסיור. אנחנו נכיר להם את שכונות העיר, ניקח אותנו באוטובוס תיירים לראות את העיר ונראה להם עשרות נכסים פוטנציאליים שיוכלו לרכוש ושמתאימים להם".

לא כולם יכולים לעלות על מטוס ולבוא...

"נכון, ולכן אנחנו עובדים גם בעזרת הדמיות וידאו בתלת מימד. הסוכן שלי בסניף פריז למשל יכול לקחת את היהודי הצרפתי שרוצה לקנות דירה במודיעין לסיור וירטואלי מוחשי ואמיתי בעזרת סרטוני וידאו תלת מימד שיכניסו אותו לכל פינה בבית וברזולוציה מדהימה עד כדי כך שהוא יוכל לראות על מסך המחשב את שם הפירמה של מנורת הלילה שעומדת ליד המיטה בחדר השינה".

נשמע מבטיח, השאלה אם זה יעבוד.

"מדוע לא? זה עובד ככה כבר שנים בסניפים שלנו בחו"ל. אם זה בטורונטו או פריז או בריסל או ניו יורק. הלקוחות שלנו יושבים מול מסך המחשב ורואים את הנכס בפרטי פרטים. הם רואים את הרחוב, את הסביבה את השכונה, הכל. אנחנו משקיעים המון בעזרים הדיגיטליים האלה וזה עובד".

אפשר לשאול מדוע אתה תמיד מקפיד על צווארון מורם?

"אני אוהב את זה. ככה אגב הולכים באיטליה ואני מאז שאני זוכר את עצמי אני זוקף את צווארון החולצות שלי ומסתובב ככה. לא יפה?".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20