(new)מחלקים באמצע עמוד הבית
שלא ייגמר לעולם

שלא ייגמר לעולם

החופש הגדול במודיעין נפתח בסערה עם אלפי ילדים שכבר החלו לגדוש את הקייטנות של סחלבים • ל"בית הספר של החופש הגדול" נרשמו 4,800 ילדים בחופשה • התיכוניסטים חגגו עם "פול מון פארטי"

החופש הגדול הגיע: תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר חגגו בשישי האחרון את סיום שנת הלימודים והיציאה לחופש הגדול, והצטרפו אל תלמידי התיכונים שעזבו את בתי הספר עשרה ימים קודם לכן.

מבין כל תלמידי העיר החלו 9,000 מהם את קייטנות הקיץ במערך הקייטנות שמפעילה עיריית מודיעין באמצעות עמותת סחלבים.

מיד עם פתיחת החופש הגדול, ביום ראשון השבוע, נפתחה השנה החמישית בה פועלת בבתי הספר היסודיים הקייטנה "בית הספר של החופש הגדול", ביוזמת משרד החינוך ובשיתוף מרכז השלטון המקומי. "בית הספר של החופש הגדול" מאפשר לתלמידי כיתות א'-ג' קייטנה בת שלושה שבועות במחיר מסובסד. במודיעין, כמו גם בערים אחרות בארץ ויישובים סמוכים למודיעין כמו לפיד וכפר האורנים, הורחבה פעילות הקייטנה גם לכיתות ד', במחיר שאינו מסובסד.

ל"בית הספר של החופש הגדול" נרשמו השנה 4,800 ילדים (זאת לעומת 4,600 בשנה שעברה), כש-450 מתוכם הם תלמידי כיתות ד'. בסך הכל יפעלו במהלך השבועות הראשונים של חודש יולי 180 קבוצות בבתי הספר היסודיים בעיר.

גם קייטנות הקיץ של עמותת סחלבים, בהן ישתתפו השנה כ-3,920 מילדי העיר בגילאי גן ועד נוער, יצאו השבוע לדרך. בקייטנות הגנים "המדען הצעיר" יצאו הילדים למסע של חוקרים צעירים בעולם של תגליות וחוויות וייהנו מתוכנית חינוכית עשירה במסגרתה ילמדו על המצאות ותגליות מן העבר, יחקרו, יערכו ניסויים וילמדו דברים חדשים על מדע וגם על חברות, עזרה ומסוגלות.

בקייטנות הנושא של סחלבים יפעלו במתכונת המסורתית של קייטנות "החופש לבחור" הכוללות קייטנת מבוכים ודרקונים, קייטנת אקסטרים על גלגלים, אילוף כלבים וקייטנת מולקולה. לצד אלו יפעלו במהלך החופש הגדול מגוון סדנאות ומחנות ספורט, בין היתר, יפעלו סדנת תיאטרון, קולנוע ותקשורת, סדנת מבוכים ודרקונים לילדים ונוער וכן מחנות אימונים בכדורגל, טניס, אמנויות לחימה, גלגיליות, התעמלות קרקע וריקודיים סלוניים. הקייטנות והסדנאות ישלבו ימי שיא, פעילות בבריכות, אטרקציות, סרטים, הצגות ופעילויות אתגריות.

בעמותת סחלבים ניתן מענה בתחילת השבוע גם לילדים שהוריהם טרם השלימו את תהליך הרישום אך הגיעו בבוקר יום ראשון לקייטנות השונות. זאת במטרה לספק לכלל ילדי העיר מענה ראוי בחופשת הקיץ. בסחלבים מבקשים השבוע מההורים שילדיהם נקלטו בקייטנה, להשלים את הרישום.

קייטנה נוספת שתתחיל בקרוב היא קייטנת המדע, הטכנולוגיה והחלל של משרד המדע והטכנולוגיה, שתפעל בשלושה מחזורים ותאפשר פתרון קיצי ומעשיר לכ-300 מילדי העיר בכיתות א' עד ו'. בקייטנה זו ייהנו הילדים מסדנאות בנושאי רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה, שיסייעו לילדים להעשיר את ידיעותיהם ולהגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה. עלות הקייטנה מסובסדת בידי משרד המדע והטכנולוגיה ותעמוד על 80 שקל בלבד לחמישה ימי פעילות. הקייטנות יפעלו בשלושה מחזורים, כאשר בכל מחזור יפעלו 4 קבוצות לימוד של עד 25 תלמידים בכל קבוצה: המחזור הראשון יתקיים מיום ראשון 22.7 ועד ליום חמישי 26.7. במחזור זה ייפתחו שתי קבוצות לבוגרי כיתות א' ו-ב' ושתי קבוצות לבוגרי כיתות ג' ו-ד'.

המחזור השני יתקיים מיום ראשון 29.7 עד ליום חמישי 2.8 ובו ייפתחו ארבע קבוצות - שתיים עבור בוגרי כיתות א' ו-ב', קבוצה אחת עבור בוגרי כיתות ג' ו-ד' וקבוצה אחת עבור בוגרי כיתות ה' ו-ו'. המחזור השלישי והאחרון ייפתח ביום ראשון 5.8 ויסתיים ביום חמישי 9.8. מחזור זה יכלול בדומה למחזור השני שתי קבוצות עבור בוגרי כיתות א' ו-ב', קבוצה אחת עבור בוגרי כיתות ג' ו-ד' וקבוצה אחת עבור בוגרי כיתות ה' ו-ו'. הרישום לקייטנה הסתיים השבוע ביום שלישי, כאשר לאחר סגירת הרישום תתבצע הגרלה בין כל הנרשמים במידה והביקוש יעלה על מספר המקומות הפנויים. הקייטנה תתקיים בבית הספר רמון בעיר.

גם תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים החלו את הקיץ בחגיגות. החופש הגדול נפתח עבורם במסיבת "פול מון" בפארק ענבה בחמישי שעבר, נמשך בסדנת אמן עם הבימאי מאור זגורי ("זגורי אימפריה"), ויימשך עם חזרתו של מתחם הנוער המרכזי לחופשת הקיץ – MODIIN ZONE. המתחם יפעל בימים ראשון ורביעי בין השעות 20:30-01:30 בפארק ענבה, כאשר במקום יהיו עמדות מולטימדיה, פינות ישיבה, דוכני מזון, קריוקי, קיר טיפוס ואומגה ועוד.

(new)מאוחדת באנר 2