(new)ויקטורי
רציתן טרנד? קיבלתן

רציתן טרנד? קיבלתן

יעל כרמון, הבוגרת הכי מצליחה של "זוז במחול" וכוכבת הטלוויזיה, משיקה בסטודיו שבקניון קורס לעיצוב הגוף • למה? "כי אין סיבה שמה שהולך בתל אביב לא ילך במודיעין"

(צילום: סלי בן ארי)

יעל כרמון, בת העיר מודיעין שיצאה ממנה וחזרה (לא לפני שהקיפה את כל העולם בסיבובי הופעות עם להקת "טררם" וכחצי מהצמד, שנבחר לזוג האהוב ביותר בתולדות התכנית "המירוץ למליון" - יעל ויוסיאל), מביאה כעת, במקביל לתכנית שלה בערוץ ספורט 1, את הטרנד הלוהט של אימוני כושר -  לייפסטייל, עיצוב וחיטוב. יחד עם גלית ורואי כבירי, בעלי בית ספר למחול "זוז במחול", היא מגישה את הבייבי החדש - Zooz Fitness - סטודיו חדש במודיעין שמטרתו להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים של נשות העיר.

ה"סטודיו שמעצב נשים" מציע אימוני כושר, עיצוב וחיטוב בסטודיו גדול הממוקם בקומה 1 בקניון. בסטודיו מוצעים שיעורי פילאטיס (על סוגיו), קיקובוקס, עיצוב וחיטוב הגוף, זומבה ואימונים פונקציונלים, לצד שיעורים יעודיים לקהלים עם צרכים גופניים ספציפיים ומשותפים - התעמלות אחרי לידה, פלדנקרייז - התעמלות בונה עצם, פילאטיס לנשים עם אתגרים בתחום הפריון, התעמלות למתמודדים עם בעיות גב שונות ועוד. בנוסף, יוצעו בסטודיו גם סדנאות בתחומים משיקים, הקשורים בניהול אורח חיים בריא, כמו תזונה, סטיילינג ועוד. השיעורים מועברים על ידי יעל כרמון עצמה, ולצדה 12 מורות.

כרמון בת ה-29 רקדה מילדות ב"זוז במחול״, בית ספר למחול ולהקות ייצוגיות, שפועלות במודיעין משנת 1996. והפכה בבגרותה למנהלת האמנותית של חטיבת הג'אז. כתלמידת תיכון (מצטיינת) במגמת חינוך גופני, היא עברה במכון וינגייט הכשרה כמאמנת בחדר כושר ובנוסף, קורסים וסדנאות של קרוספיט, יוגה ועוד.

"אני יודעת כמה הכושר עוזר לאנשים שקרובים אלי, שסובלים מאוסטיאופורוזיס או מפיברומיאלגיה, להתגבר על מגבלות פיזיות, על כאבים ומיחושים, ואפילו על דיכאון", היא אומרת. "אני יודעת שרופאים ותזונאים שולחים אותם לעשות כושר כדי להתגבר על התסמונות האלה".

במהלך השירות הצבאי המשיכה לרקוד בלהקת הבוגרים של "זוז במחול", ועם השחרור הופיעה בהפקות שונות, ביניהן "רוקדים עם כוכבים", ובהרכבים, כגון "Cocktail of Madness".
בשנת 2013 הצטרפה ללהקת "טררם" כרקדנית, ומאז היא מופיעה באופן קבוע, בארץ ובעולם, רוקדת ומתופפת, בונה חומרים ויוצרת כוריאוגרפיות.

יש לה תואר ראשון בתקשורת ומדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב, אותו סיימה כמצטיינת דיקאן. תוך כדי התואר, נבחרה להופיע בתכנית "המירוץ למיליון".

"עוד לפני שהגעתי לתכנית, ידעתי כמה הכושר הגופני חשוב, אבל לקראת התכנית נכנסתי לכושר שיא. בזכות המירוץ, נושא הכושר נכנס לי לתודעה, והלכתי לעשות פילאטיס, הרמתי משקולות ועבדתי קשה על הכושר הגופני שלי. ברגע שנכנסתי לתחום, היה לי ברור שזה נושא שיש לו מקום במודיעין. לעשות כושר זה באופנה היום. כשנתקלתי בקונספט של low cost fitness בתל אביב, מיד נדלקתי על הרעיון. כשגלית ורואי פנו אלי עם הרעיון של 'זוז פיטנס' זה סגר את המעגל, והיה לי ברור שאני בפנים. כושר חשוב לבריאות הגופנית, חשוב לבריאות הנפשית וחשוב מאד לאיכות החיים. אנחנו מציעים לתושבות מודיעין והאזור כושר לואו קוסט, כדי להבטיח שכולן יוכלו לעסוק בפעילות גופנית, במחירים שהם נמוכים מהמקובל היום בשוק. אין סיבה שמה שהולך בתל אביב לא ילך במודיעין, אני יודעת שזה פשוט נכון, ושזה עושה טוב לגוף וטוב לנשמה. ראינו גם שסטודיו הוא הסביבה הנכונה ביותר לנשים. הוא פחות מאיים מחדר כושר, זו מסגרת יותר נעימה ומזמינה, והרבה יותר אינטימית, בה המורה יכולה לבדוק, לשפר ולתקן".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21