(new)ויקטורי
"הלוואי וקצת מהקסם של הכדורסל יעבור לגעת גם בכדורגל"

"הלוואי וקצת מהקסם של הכדורסל יעבור לגעת גם בכדורגל"

דני רודיטי, האיש על הקווים בשביל עירוני מודיעין, מבטיח שבעונה הקרובה הדברים ייראו אחרת: "נשלים את החסר ונקווה לחיבור מהיר ומוצלח בתחילת הדרך" • הוא אינו מסתיר את הגעגועים ל"מגרש השמשוני" ומזכיר שבלי קהל – שום דבר לא יעבוד

דני רודיטי פותח עונה רביעית בעירוני מודיעין . ליתר דיוק, עונה שלישית ושלושת רבעי. או, למעשה, חמש שישיות. אחרי שנתיים שבהן הוא עמד על הקווים ולא יצא מהמסגרת, כדי להוביל את הקבוצה לשתי הופעות פלייאוף שנסתיימו מוקדם מן הרצוי, נעלם רודיטי כאילו בלעה אותו ההנהלה, ובמקומו הבליח לרגע קט תומר חיטמן. כה קט, שאפילו המילה קט, ארוכה מלתאר אותו. מי שמצמץ החמיץ את האפיזודה. מי שקשר שרוכים, כנראה חשב שכלום לא השתנה. חמישה מחזורים לתוך עונת 2017-2018, תומר חיטמן זרק את המפתחות כמו האיש שלא היה שם, כשהוא משאיר אחריו קבוצה שלא ידעה ניצחון בחמשת מחזורי הליגה הראשונים, ושגולת הכותרת שלה הייתה תיקו 0:0, כלומר, קבוצה בדרך הבטוחה לליגה ג'. שאז הוכח פעם נוספת, שאכן, תמיד יש פעם ראשונה. גם ללהיות אחרונה.

"לאחר שנתיים יפות בתפקיד הייתה מחשבה לרענן את השורות ולנסות כיוון אחר, הדברים פחות צלחו ונתבקשתי לחזור. כמו שאמרתי פעמים רבות, מודיעין מקום שיקר מאד לליבי וחזרתי באהבה רבה", הוא משחזר. "הצלחנו להתחזק בעמדות מפתח כמו שוער וחלוץ, ייצבנו את משחק ההגנה, ובשילוב של אמונה והנאה  הצלחנו לשפר עמדות".

בניגוד לשנים קודמות, לא הפכתם את ביתכם למבצרכם, יכול להיות שאתם מתגעגעים ל"שמשוני"?

"המתקן בליגד חדיש ומודרני ולכן מייצר סביבת עבודה נוחה ומתאימה הרבה יותר. לדעתי אם הייתה נפתרת בעיית הנגישות שלו לאוהדים הצעירים בעיר אני מניח שיכולנו לייצר הרגשת ביתיות טובה יותר. אולי שיפוץ מסיבי של המגרש בשמשוני יוכל לעזור גם".

איך אתה מסכם את העונה האחרונה?

"למרות שמודיעין מועדון שחווה פלייאוף עליון ארבע עונות ברציפות, בהתחשב במצב שאליו נקלעה הקבוצה בתחילת הדרך, בסך הכל הסיום היה מוצלח יותר".

דני רודיטי שיחק כדורגל אולמות במונטריאול אימפאקט במשך שבע שנים, אבל אחרי שנתיים וחמש שישיות, האימפאקט שלו על עירוני מודיעין עדיין לא משמעותי מספיק. הקדנציה השנייה שלו נפתחה בסערה בדמות חמישה ניצחונות רצופים, וכשנדמה היה שעירוני מודיעין תעשה פלייאוף עליון בניגוד לכל התחזיות המעודכנות, היא קרסה לבינוניות והסתפקה במקום מאכזב באמצע. פרשת חיטמן אמנם חידדה את הנקודה, שהמאמן הוא לא הבעיה. אבל גם המאמן, כל מאמן, כשקבוצתו לא מתפקדת, יבעט באחוריו של הקשר המרכזי לפני שיציע את ראשו. ושל הבלם האחורי. ושל החלוץ. ושל הקיצוני הימני, הקיצוני השמאלי, המגנים והשוער. אם כלום לא יעזור, הוא לא יציע את ראשו לפני שיציע להחליף מזוזות. אבל מי מאיתנו כן יציע? כנראה שרק החדרנית. אז דני רודיטי קיבל הזדמנות שנייה והוכיח שהוא בהחלט ראוי לה. את העונה הנוכחית הוא פותח כפי שמאמן צריך לפתוח עונה. מתחילתה, עם הצוות שרצה, השחקנים שבחר ועם מטרה שהיא לא תוצאה של אין ברירה.

"העונה נבנה סגל שאני בהחלט גאה בו", הוא אומר. "נשלים את החסר ונקווה לחיבור מהיר ומוצלח בתחילת הדרך, תרחיש שאם יקרה.... פלייאוף עליון יהיה בהחלט מטרה ראשונית" .

מה בדבר ליגה א'?

"צמרת הליגה ויותר תמיד היו השאיפות שלנו. המועדון הזה בהחלט ראוי וצריך להיות שם".

אילו שינויים נעשו בקבוצה?

"סגל השחקנים עבר שיפוץ וגם השנה יהיה רחב, הצוות ממשיך ברובו עם חזרתו של מוטי סלע חברי ועוזרי ונדב כהן היקר לעמדת מנהל הקבוצה" .

אתם אחת הקבוצות היחידות בליגה שמארחות על מגרש דשא סינתטי, איך אתם מתרגמים זאת ליתרון עבורכם?

"המשחק על מגרש סינתטי בהשוואה למגרש דשא הוא איטי יותר . מצד שני לא כל המגרשים בליגה מספיק איכותיים, שחקנים טכניים קצת נעלמים והיכולת למקסם את הנעת הכדור קצת נפגעת. אני משתדל לגרום לקבוצה לשלוט יותר בהחזקת הכדור ככה שבסופו של יום סינטטי טוב יותר מדשא לא איכותי".

אילו קבוצות ידברו חזק העונה?

"על פניו גם השנה הליגה תהיה חזקה ותחרותית ברגע שקבוצה מתחברת ורצה יפה הכל אפשרי. עם זאת כרגע שוב מסתמנת האשדודית כקבוצה חזקה ביותר. עובדים שם יפה מאוד".

מה המדיניות שלך לגבי שילוב שחקני מחלקת הנוער?

"שחקן נוער, צעיר ככל שיהיה, אם הוא מצליח להשתלב יפה ברמת האימון ולהוכיח שהוא ראוי - יהפוך לגיטימי. בהחלט ישנה מגמה לשלב כמה שיותר צעירים מוכשרים".

מבחינה אישית, מהן המטרות שלך בעתיד?

"ברמת השאיפה האישית אני מאוד צנוע ובחלומי הוורוד אדמיין הצלחה מטורפת כאן בבית ביחד עם המועדון היקר הזה והשמיים הם הגבול".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20