(newsדיור מוגן 10.7.19
צחי מרקור נכנס לשותפות עם ענקית האנרגיה סנטריקה

צחי מרקור נכנס לשותפות עם ענקית האנרגיה סנטריקה

ענקית האנרגיה הבריטית סנטריקה, הנסחרת בבורסה בלונדון ומחזיקה בין היתר בבריטיש גז, סקוטיש גז, בורד גייז אנרג'י והחזקות רבות נוספות, נכנסה לשותפות עם איש העסקים הישראלי צחי מרקור והשקיעה בחברת Driivz הנמצאת בשליטתו .

חברת Driivz פיתחה מערכת מידע לניהול מערכות טעינה לכלי רכב חשמליים, המאפשרת לחברות המפעילות תחנות טעינה לעקוב אחר שימוש הלקוחות ולנהל חיובים. כיום משתמשים במערכת למעלה מ-200,000 נהגים ברחבי העולם. 

סנטריקה , באמצעות זרוע ההשקעות שלה בחברות טכנולוגיה סנטריקה אינוביישנס, חברה אל קרן ההשקעות הלונדונית אומבו גרופ, המתמחה בהשקעה בחברות טכנולוגיה

מתקדמות, ויחד הובילו את סבב הגיוס בסך של 45 מיליון ₪ (כ- 12 מיליון דולר) בחברת ההייטק דרייבז, הנשלטת על ידי איש העסקים הבינלאומי והפילנטרופ צחי מרקור.

 דרייבז (Driivz) אשר נוסדה ע"י צחי מרקור בשנת 2011, הנה חברה ישראלית ומובילה עולמית בתחומי האנרגיה והתחבורה החשמלית ופיתחה פלטפורמות ניהול ובילינג מקוונים בענן במסגרתה היא מספקת פתרונות תוכנה לתשתיות ותחנות טעינה של רכבים היברידיים וחשמליים וכן ניהול וייעול פרויקטים של אנרגיה חכמה, ומשרתת כיום כרבע מיליון נהגי רכבים חשמליים ברחבי העולם.

 מרכז הפיתוח של דרייבז הוקם בישראל, והיא פיתחה מערכת ניהול אשר הוכרזה על ידי קרן אילאד ההולנדית כמערכת הניהול המובילה בעולם מתוך כלל המערכות שנבחנו על ידה. קרן אילאד הנה בעלת רשת עמדות הטעינה הציבורית הגדולה באירופה בענף תשתיות טעינה למכוניות חשמליות והנה המייסדת של הקונסורציום גלובאלי OCCP המאגד חברות פרטיות וציבוריות המובילות בענף תשתיות טעינה למכוניות החשמליות.

 "דרייבז" פיתחה גם פלטפורמה מקוונת חדשנית לניהול אנרגיה הנקראת Vehicle-to-Grid המאפשרת ניהול רשתי של הזרמת חשמל מכלי הרכב החשמליים אל רשתות החשמל, והכוללת טכנולוגיה התומכת ביעילות אנרגטית. במסגרת זאת השתלבה דרייבז בפרויקטים עם חברות אנרגיה המובילות בעולם בעשרות מדינות והיא פעילה ברחבי אירופה, אמריקה ואוסטרליה.

 מרקור אשר השלים את גיוס הון המוצלח בדרייבז, ממשיך להנות מרצף של בשורות טובות עליהם התבשר לאחרונה, ובהם השלמת סיבוב במימוש נכס נדל"ני בישראל המשמש כמבנה חניה ברווח של 400% תוך שנה אחת בלבד, מכירת חניונים במחירי שיא בישראל, וכן ההכרזה על חברת דרייבז כזוכה בתחרות עולמית כחברה בתחום התחבורה החשמלית החדשנית ביותר בעולם. ההכרזה על הזכייה באה לאחר שדרייבז התמודדה עם 450 חברות מ- 51 מדינות שנבחנו ע”י איגוד ה- Free Electron העולמי שמאגד את חברות האנרגיה הגדולות בעולם.

 סנטריקה הנה תאגיד אנרגיה רב לאומי בריטי המספק חשמל וגז ושירותים שונים לעשרות מיליוני צרכנים, ורשום באינדקס ה- FTSE 100 בבורסה בלונדון, אשר התחיל את דרכו עוד בשנת 1812 כחברה אשר נקראה לייט גז אנד קוק. סנטריקה היא גם ספונסרית של קבוצות ספורט, ובהם ליגת הכדורגל הדרומית באנגליה.

 אומבו גרופ משקיעה במספר מצומצם של חברות טכנולוגיה מתקדמות וגם לה כמו סנטריקה אינוביישנס, ההשקעה בדרייבז הנה ההשקעה הראשונה שלה בישראל.

 צחי מרקור הנו  בעלים של קבוצת חברות בינלאומית גדולה העוסקת בתחומי פעילות רבים ובהם הייטק, אינטרנט, נדל"ן, קמעונאות, מלונאות, אנרגיה, פרסום, ביו אקוסטיקה ותחבורה חשמלית, מחזיק בחברת החניונים הגדולה בישראל חניוני הצלחה המחזיקה בכ- 100 חניונים בישראל, ומכהן כיו"ר אגוד החניה בישראלי מטעם איגוד לשכות המסחר בתל-אביב. בשנים האחרונות האחרונות מקדם מרקור פעילות וולנטרית לנזקקים ולילדים חולים בישראל וברחבי העולם וייסד לשם כך את המרכז הארצי לתרומות צדקה ועזרה לנזקקים.

 צחי מרקור החל באופן פורמלי את פעילותו במגזר העסקי בגיל 16 כיזם הייטק. פריצת הדרך של צחי מרקור התרחשה במסגרת פעילותו העסקית ברשת האינטרנט, וכחלוץ עולמי בתחום יזם מודל עסקי חדשני והיה הראשון בעולם אשר הכניס פרסומות מסחריות ברשת האינטרנט, ואף הקדים בכך את גוגל ופייסבוק המובילות כיום בעולם את שירותי הפרסום באינטרנט.

 על פי התחזית של צחי מרקור אשר מאמין בפריצת דרך בתחום התחבורה שתיווצר, בין השאר, על ידי מכוניות חשמליות, עד שנת 2030 רוב המכוניות הנמכרות בעולם יהיו חשמליות וביניהן רכבים אוטונומיים אשר נוסעים עצמאית ללא נהג.

 את המשקיעים ייצגו בעסקה עורכי הדין סער רוסמן ואסנת סרוסי פירסטטר ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' ואת דרייבז וצחי מרקור ייצגו עורכי הדין גיא אייל, אסף קומרניק ויוני שילוני ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

מכללת די בי איי