(new)ויקטורי
הבנות השתלטו על העסק

הבנות השתלטו על העסק

חיים ביבס הציג השבוע את הרשימה שתתמודד מטעמו למועצת העיר • כצפוי: כמעט כולה מורכבת מנשים • שלא כצפוי: דן ליכטמן כלל לא מופיע בה

השבוע התפרסמה רשימת המועמדים של סיעת "חי" העומדת מאחורי ראש העירייה חיים ביבס ומתמודדת לבחירות. הדבר הבולט ביותר ברשימה (כפי שפורסם כאן בעבר) הוא הגוון הנשי המובהק ואולי אפילו הקיצוני שבה (ביבס, שלמה פסי ושמעון גואטה הם הגברים היחידים בעשירייה הראשונה). הדבר הבולט השני הוא היעדרו מהרשימה של דן ליכטמן – עד לא מכבר איש סיעתו של אילן בן סעדון, שעבר לשורותיו של ביבס ולא יהיה כלל מועמד ברשימה למועצת העיר.

ביבס אמר השבוע ל"מודיעין News" כי "ליכטמן מלכתחילה לא היה מיועד להיכלל ברשימה", אבל קצת קשה לקבל את הטיעון הזה מכיוון שרק לפני שבועיים רמז ביבס על מיקומו של ליכטמן כמקום שמיני ברשימה שלו. אז מה קרה בינתיים?

דן ליכטמן, מדוע שמך נעדר מרשימת "חיים במודיעין"?

"כי קיבלתי חוות דעת משפטית שאיננה מאפשרת לי להתמודד לתפקיד חבר מועצת עיר  במקביל למשרה שאותה אני ממלא כיום. הכוונה שלי היתה להיות חבר מועצה אבל התברר לי שאינני יכול".

על סמך מה מתבססת חוות הדעת?

"את חוות הדעת קיבלתי מכמה משפטנים והיא מתבססת על חוזר מנכ"ל משרד הפנים שכולל את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה לקראת הבחירות לרשויות המקומיות. על פי שמה שנאמר לי החוק קובע כי במידה ואני נבחר למועצה עלי יהיה להתפטר מתפקידי כמנכ"ל חברה ממשלתית".

ואלה האנשים בעשירייה הראשונה של הרשימה:

חיים ביבס, בן 48, ראש העירייה.

שלמה פסי, בן 72, חבר מועצת העיר משנת 2008 .מכהן בהתנדבות כסגן וממלא מקום ראש העיר משנת 2013. מכהן כיו"ר דירקטוריון עמותת סחלבים ויו"ר דירקטוריון עמותת עירוני מודיעין, וכן כמחזיק תיק הרובע מכבים רעות, כיו"ר וועדת ההנצחה העירונית וכחבר בוועדת התכנון והבנייה.

הילה בן אליעזר, בת 40, חברת מועצת העיר משנת 2013 . שימשה כמחזיקת תיק החינוך, שימשה כחברה דירקטוריון של עמותת מופעים, עמותת סחלבים ועירוני מודיעין.

לטם גל, בת 35, ניהלה בעשור האחרון את מחלקת הנוער והצעירים בעירייה. שימשה כיו"ר ועד יד לבנים בעיר וכיו"ר הארצית למנהלי איגוד מחלקות הנוער בישראל.

שמעון גואטה, בן 44, חבר מועצת העיר משנת 2013. יו"ר עמותת מופעים, מחזיק תיק מורשת ושימור אתרים. מנכ"ל חברה לניהול ופיקוח פרויקטים.

ורד גל בחרי, בת 43, חברת מועצת העיר משנת 2013 .מחזיקת תיק איכות הסביבה וחברת ועדת היגוי למיחשוב. דירקטורית בחברת מנהלת אופק, יו"ר ועדת מלגות וחברת ועדת ביקורת.

מיכל כהנא לוי, בת 43, עורכת דין מזה כ-19 שנים בתחום המקרקעין. בשנים האחרונות שימשה כיועצת משפטית בקבוצת חברות ציבורית, וכן כחברת ועד מנהל וכיו"ר ועדת חינוך בעמותת יזמ"ה בעיר.

ליאת אביזמר קיזרמן, בת 43, מובילה תהליכי שינוי והטמעה בסניפי בנק הפועלים, הנהלה ראשית. שימשה כמנהלת הרשות העירונית למניעת סמים ואלכוהול.

ענת גלב, בת 38, מנהלת פיתוח עסקי בחברת שילוח בינלאומית. יוזמת ומנהלת קבוצת "אימהות ממודיעין".

מיכל לייבה, בת 42, עצמאית, פעילה חברתית בעיר.

בעשירייה השנייה נמצאים שרי אלבוכר, טליה הקינן רוז, סיגל ארבל, יוחאי שטרית, יורם סביר, שלומי אשטמקר,  אדמונד ימין, אריה ננקין ומיכה מאור.

השאלה שחוזרת על עצמה שוב ושוב נוגעת לקטר של הרכבת ולעתידו הפוליטי לאחר הבחירות. החלטנו להיות ברורים בעניין ולשאול בעצמנו.

חיים ביבס, אתה מתחייב לסיים את הקדנציה הבאה כראש העירייה או שתעבר למקום אחר?

"בכל אחד משלושת הקמפיינים האחרונים לבחירות בעיר יש מי שמנסה לרמוז שאני לא אהיה קדנציה מלאה. מאז אני כבר 15 שנים פועל יום יום לטובת העיר שלנו, וכך יהיה גם בחמש השנים הבאות".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20