(new)ויקטורי
"רוב השחקנים לא היו בכושר קליעה האמיתי שלהם"

"רוב השחקנים לא היו בכושר קליעה האמיתי שלהם"

כולם הגיעו למשחק הפתיחה של מכבי-ת"א-מכבים-רעות, חוץ מהקבוצה עצמה • נסיונות המרדף אחרי מעלה אדומים הפייבוריטית כשלו שוב ושוב, עד הסוף המר

(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

הקיץ נגמר והמכבים הקולעים התייצבו למחזור הראשון של הליגה הארצית, מול מעלה אדומית, חמושים בצבא של 300 אוהדים קולניים. חיים ביבס צבע את הפנים, אלעד שמעונוביץ' חזר צרוד וחנן דנציגר קפץ מעל הגדרות כדי להתחבק עם אלון ניניו. כלומר, בערך. כדי למצוא כיסא פנוי, היה צריך להביא ישבנון מהבית ואנשים התמקמו בשורות צפופות כאילו קוביות של טטריס. הכדורסל חזר העירה, והתושבים הצביעו ברגליים.

אבל בין כל המתייצבים היה גם מי ששכח להופיע - הקבוצה המקומית. אמנם נדמה היה שהיא הבליחה לפרקים, אבל בדיקות מעבדה הוכיחו שמדובר היה בכאבי פנטום. מעלה אדומים שלחה את צמד הנדבים שלה (נאור ואלבז) לחולל מהומות והאורחת רצה ל-12:4 כבר בפתיחה. המכבים לא הצליחו לקנות סל והסקוררים של נמרוד כהן, רועי קנטור ותומר כהן מצאו בקושי טבעת אירוסין.

נדב אלבז ירד לספסל מדדה, בעודו מטופל, המארחת ניצלה את החשש ממול כדי להשוות את התוצאה ל- 12:12. ואז הוא חזר. וזה שוב 12:20. סוף רבע ראשון. המכבים העלו את האחוזים שלהם ברבע השני, אבל בהגנה הם לא מצאו ידיים ורגליים מול ההתקפה הקטלנית של האדומים שעלתה ל-14 הפרש לפני שטל בקלו הצליח למזער נזקים, כדי להוריד את המקומית בפיגור עשר למחצית, 44:34.

האחים ניניו, ארז ואלון השכילו נכנסו למשחק בחלק השני וסייעו למכבים לצמצם את ההפרש לחמש בלבד, אבל היריבה המשיכה לכתוש וסיפקה מספר היילייטים לתקציר, כדי להוציא את הרוח מהמפרשים של המכבית המיואשת בדרך ל-17 הפרש. תומר כהן פתח את הרבע האחרון בסערה וסחף את החברים, טל בקלו חטף כדור כדי להפוך את המומנטום. אבל הוא החליק. ואיתו המומנטום. מעלה אדומים יצאו לריצה נוספת שממנה המקומית כבר לא הצליחה לחזור. בסיום 84:70, אבל בצידה של התבוסה יש גם לא מעט נקודות אור.

הקבוצה עמדה יפה מול יריבה בעלת תקציב הגבוה פי חמש משלה, שנחשבת למועמדת לעלייה, והיא עשתה את למרות יום קשה מהשדה. הקהל הרב שגדש את היציעים הוכיח שיש פה את מה שדרוש כדי לכוון גבוה יותר. קלעו למכבי מכבים רעות: אלון ניניו 22, תומר כהן ועדי ברגמן 11 כ"א, ארז ניניו 10, טל בקלו ואביב קושמקוב 5 כ"א, שחר כהן 4 ורועי קנטור 2.

נמרוד כהן, מאמן מכבי מכבים רעות: "אווירה מדהימה לפתיחת העונה. לפני הכל אני רוצה להודות ל-CPM, הם העמוד תווך שנתן את החסות לקבוצה ובזכותם הצלחנו להרים קבוצה חזקה שהחזירה את הקהל למגרשים, ולדני רוזפלד, איש הקשר שלנו מול הקהילה. קיבלנו הגרלה מאוד קשה בהתחלה, מעלה אדומים, הפועל לוד וחבל מודיעין ששלושתן הן המועמדות העיקריות לפליאוף. ידענו שיהיה קשה מאוד, בסופו של דבר מעלה אדומים עם תקציב פי חמש גבוה משלנו וזה לא הגזמה, מחזיקים שחקן אתלט מתאזרח שמטביע על שחקנים, בנוסף הרכז הטוב בליגה אצלם. אני חושב ומאמין ששיחקנו יפה מאוד, רוב השחקנים לא היו בכושר קליעה האמיתי שלהם ומספיק שרק אחד היה נותן את מה שהוא יודע ואנחנו גם לוקחים את המשחק הזה. נסיק מסקנות ממה עבד ומה לא ונתקדם למשחק הבא. יש לנו מטרה השנה לתקוע יתד בליגה, נעשה את כל המאמצים וההתאמות לעמוד במשימה".

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20