(new)מחלקים באמצע עמוד הבית
חברת "אלפא ביו טק" עוברת לפארק הטכנולוגי במודיעין

חברת "אלפא ביו טק" עוברת לפארק הטכנולוגי במודיעין

אחד הגורמים המובילים בעולם ההייטק הרפואי, המתמחה בפיתוח וייצור שתלים דנטליים מתקדמים, מחסל את הסניפים שלו הפזורים ברחבי הארץ ומרכז אותם כאן • הכתובת – מתחם הדואר ברחוב הרכס

במקביל להקמת מרכזים לוגיסטים, הפארק הטכנולוגי ממשיך להינות גם מהגירה חיובית אליו מצד חברות טכנולוגיה. הפעם זו חברת "אלפא ביו טק", שעד כה פעלה מכמה מוקדים בארץ ובאחרונה החליטה לסגור אותם ולעבור לבניין מרכזי, בפארק הטכנולוגי של מודיעין.

החברה תעביר לכאן את מטה החברה והנהלתה וכן את מחלקותיה השונות. יחידות החברה ירוכזו בבניין המרכזי שאותו שכרה הנמצא במתחם שבו שוכן דואר ישראל בשדרות הרכס. מדובר במתחם ששטחו 8,000 מ"ר והחברה תעביר את כלל עובדיה למקום. מדובר בלמעלה ממאה עובדים שייכנסו לעבודה במהלך שנת 2019 לכשתסתיים בניית המתחם.

אלפא-ביו טק נחשבת בשוק הדנטלי למובילה עולמית, בעיקר בתחום פיתוח בייצור פתרונות דנטאליים מתקדמים. לפני מספר שבועות נחתם החוזה. "שטח זה יגדיל באופן משמעותי את שטח המשרדים והייצור ויאחד את כלל מחלקות החברה תחת קורת גג אחת, דבר אשר יאפשר שירות איכותי ויעיל יותר ללקוחות החברה", מסרה החברה. "המעבר למבנה החדש מהווה אבן דרך נוספת בהרחבה המתמשכת של החברה, הן מבחינת שטחי הייצור והתפעול והן מבחינת כוח האדם", אמר יובל גרימברג, מנכ"ל אלפא ביו טק. "זהו צעד אסטרטגי שיאפשר לנו לפתח את ההון האנושי והצוותים במחלקות השונות ויפתח צוהר לאפשרויות צמיחה נוספות על מנת לספק מענה מקיף ומדויק יותר לצרכי הלקוח והשוק".

המבנה החדש יכלול, בין השאר, מרכז הדרכות מרווח וחדשני אליו יגיעו לקוחות מהארץ ומהעולם. בנוסף, גודל רצפת הייצור ותהליכי אוטומציה יאפשרו להגדיל את מספר המכונות ולייעל משמעותית את תהליכי העבודה ובאמצעות כך להגדיל את הפעילות העסקית של החברה.

לדברי רון ברזאני, מנהל הפארק הטכנולוגי, בעתיד הקרוב צפויות עוד חברות טכנולוגיות להגיע לפארק וכי חלה עליה בביקוש למתחמים. נזכיר כאן כי בראיון לעיתון זה בשבוע שעבר אמר ראש העירייה חיים ביבס כי העירייה מתכוונת להרחיב את שטח הפארק כדי שניתן יהיה להכניס לתחומות עוד חברות, ולהוסיף לכמות המגרשים שהפארק מכיל עוד מספר מגרשים גדולים שיחולקו למגרשים קטנים יותר, "המתאימים לחברות הייטק שמחפשות מקום בפארק הטכנולוגי".

הנס ג'ייסלהרינגר נשיא חברת NOBEL BIOCARE  שהיא חברת האם שרכשה את אלפא ביו טק, אמר בעקבות תהליך ההתרחבות והמעבר למודיעין: "זהו לא רק ציון דרך חשוב במסע של חברת אלפא אלא גם הזדמנות עבורנו להמשיך ולפתח את מגוון המוצרים של החברה והפתרונות הדנטליים שהחברה מספקת ללקוחותיה. מאז רכישתה של חברת אלפא בשנת 2008 היא צומחת בכל שנה בצורה יוצאת דופן של עשרות אחוזים". לגבי המעבר למודיעין אמר הנשיא "אנו מאמינים כי ההשקעה המשמעותית במבנה החדש תעצים את סביבת העבודה של החברה ותפתח הזדמנויות לצמיחה נוספת ותאפשר תגובה מהירה יותר לצורכי הלקוח ולשווקים, תוך המשך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים בתחום האיכות".

החברה מתכננת גם להעתיק למודיעין את מרכז ההדרכה שלה שבו היא מעניקה הדרכות והשתלמויות למאות רופאי שיניים בנושא שתלים דנטליים, כולל קורסי השתלה וכן השלמויות מקצועיות בכל נושאי הציוד הדנטלי המתקדם שהחברה מייצרת ומשווקת.

אלפא ביו-טק נחשבת לחברת שתלים ישראלית גלובלית, ותחומי התמחותה מזה שלושים שנה אינם רק בתחום השתלים הדנטליים אלא גם בפיתוח ובייצור פתרונות דנטלים אחרים, כולל חלקי שיקום ומגוון רחב של עזרים כירורגיים נלווים. מטבע הדברים לקוחותיה של החברה הם רופאי שיניים בנקודות הקצה, ולפיכך, אלפא שואפת  לפשט את הטכנולוגיה שנועדה לשמש את הרופאים ובכך לספק להם מוצרים בעלי נוחות שימוש ייחודית, ההופכים לחלק משגרת העבודה של רופא השיניים.

יאיר דנון