(new)ויקטורי
הסיוט של כל הורה

הסיוט של כל הורה

חולה איידס שעובד בחנות במודיעין ומתגורר בסמוך לה עצור מזה שבועיים בחשד שקיים קשרים אסורים עם בני נוער ושידל אותם לשלוח לו תמונות עירום • במקרה אחד גם התקיים מפגש פיזי שלו עם נער ממודיעין, אם כי לא ידוע על מגע מיני שהתקיים ביניהם • לאחר שהודה במעשים הוגש נגדו כתב אישום

(צילום אילוסטרציה: image bank)

כתב אישום חמור הכולל מעשים מגונים, שידול לזנות והטרדה מינית הוגש השבוע נגד אדם בן 51 שמתגורר באחד היישובים הסמוכים למודיעין ועובד בחנות בעיר עצמה. האיש הוא רווק, חולה איידס שמטופל בקוקטייל תרופות נגד המחלה. החשד נגדו הוא כי שידל קטינים לקיים עימו יחסי מין ואף נפגש עם קטין אחד לפחות במהלך התקופה האחרונה. עיקר החשדות נגדו מתרכזים בתקופת הזמן מחג פורים האחרון ועד היום.

האיש נעצר ביום הבחירות המוניציפאליות (30 באוקטובר) לאחר שלמשטרה הגיעו למעלה מעשר תלונות על מעשים חמורים שביצע, כגון שיחות וידאו עם קטינים שבמהלכן סיפק את עצמו. לפחות במקרה אחד ידוע כי נפגש עם אחד הקטינים. ככל הידוע בשלב זה - לא התקיים בין השניים מגע מיני. על פי כתב האישום, "עם חלק מהקטינים ניהל הנאשם התכתבויות ושיחות וידאו בעלות אופי מיני. האיש יצר קשר עם קטינים באמצעות הפייסבוק וקבוצות וואטסאפ שבהן שוטט והציע הצעות מגונות, בהן גם הצעות לקיום יחסי מין תמורת תשלום כספי כשהוא אף שלח תמונות פורנוגרפיות למכשירי הסלולאר של הקטינים".

הפרשה החלה כאשר לתחנת משטרת רמלה הגיעו הורים וסיפרו על חילופי שיחות שגילו במכשיר הטלפון הנייד של בנם. אביו של אחד הנערים, שנהג לבדוק מדי פעם את הטלפון של בנו, גילה את הצ'אטים והשיחות ולאחר שהבין במה מדובר פנה למשטרה והתלונן נגד האיש.

המשטרה איתרה את הנאשם ועצרה אותו במהירות לחקירה - מעצר שהוארך שוב ושוב. עד להגשת כתב האישום החמור. חוקרי המשטרה, שכמובן החרימו את מכשיר הטלפון של הנאשם, מצאו בו ראיות רבות וכך התגלתה מסכת הפעולות המיוחסות לו.

החוקרים הגיעו ליותר מעשרה נערים שהיו בקשר עם הנאשם. בין הנערים יש גם תושבי מודיעין והסביבה, אם כי מרביתם מיישובי הסביבה ורובם מאזור רמלה-לוד. האיש סובל מחירשות ולכן התקשו השוטרים לחקור אותו.

מייד עם מעצרו של האיש פנו בני משפחתו לעורך הדין רמי דיין ממודיעין בבקשה שייצג אותו בהליכי המעצר והמשפט הצפוי. דיין, בעצמו חוקר בכיר במשטרה, בחן את התיק ואת חומר החשדות נגד מרשו ואמר בתגובה: "רק עם הגשת כתב האישום ולמידתו אוכל להגיב בצורה יסודית יותר לגבי התיק הזה".

ממה שמתגלה הן בכתב האישום והן משיחות עם פרקליטו של הנאשם עולות כמה תהיות שהבולטת שבהן היא שתיקתה של המשטרה: מזה שבועיים ימים עצור האיש שידוע כי הוא חולה באיידס, וידוע כי יצר קשר עם למעלה מעשרה בני נוער, קטינים בגיל העשרה ועם אחד לפחות נער בן 14 וחצי הוא אף נפגש פיזית, ולמרות זאת המשטרה בחרה לשתוק ולא לפרסם את הפרשה. קשה להבין כיצד היא לא רואה לנגד עיניה את התועלת בכך שהורים נוספים אולי ישימו לב למתרחש במכשירי הטלפון של ילדיהם.

בדיון בהארכת מעצרו (ב-6 בנובמבר) שאלה השופטת דיבון את חוקרי המשטרה "האם הוא הודה בעבירות"? והתשובה היתה "כן, הוא קושר את עצמו לעבירות. בחלק הוא מודה וחלק מכחיש. יש הרבה דברים שהוא לא זוכר".

האירועים המיוחסים לאיש החלו על פי העדויות מחג הפורים האחרון ועד לאחרונה, כאשר כאמור התלונות הלכו והצטברו גם בימי מעצרו של האיש. בדיון האחרון בהארכת מעצרו שבו ביקשה המשטרה לעצרו לעוד שמונה ימים ביקש עו"ד דיין לשחררו מחמת מצבו הבריאותי "הוא זקוק לטיפול רפואי מחוץ למסגרת שב"ס והוא יכול להגיע למצב מאד קשה בין כותלי המעצר". דיין ביקש לשחררו בתנאים מגבילים מאד ואמר: "בני משפחתו מאד נסערים ואני בטוח שהם יקפידו על כל תנאי שבית המשפט יורה להם". בסופו של דבר החליטה השופטת כי קיימת עילת מסוכנות לשיחרורו של האיש אבל קיצרה את תקופת מעצרו משמונה ימים שביקשה המשטרה לשלושה בלבד והורתה לסיים את החקירה עד למועד זה ולבוא בפניה "או עם כתב אישום ובקשה להארכת מעצר עד לסיום ההליכים או עם בקשה לשיחרורו של העציר".

הפרקליטות הגישה הצהרת תובע בהארכת המעצר האחרונה והשבוע כאמור הוגש כתב האישום שבו מגוללת הפרקליטת שתי פרשיות חמורות עם שני נערים.

פרשיה אחת מתארת קשר שנמשך חצי שנה עם נער בן 14 המכונה א'. השניים הכירו לאחר שאביו של הנער הביאו למקום עבודתו שם הכיר הנער את הנאשם שנתן לו משלוח מנות. לאחר זמן ביקש הנאשם חברות בפייסבוק והנער נענה לו. השניים ניהלו שיחות וידאו במהלכן נהג החשוד לספק את עצמו לעיני הנער והציע לו חמישים שקל תמורת צילום הנער כשהוא חשוף.

לפי כתב האישום, ב-3 לאוגוסט יצר הנאשם קשר עם קטין נוסף בן 14 וגם עימו ניהל שיחות וידאו ושיגר לו צילום של איבר מין, למרות שהקטין הראה לו שאיננו מעוניין בקשר.

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20