(new)ויקטורי
המספר הנוסף

המספר הנוסף

מיהם ארבעת הספורטאים שקיבלו השנה את מילגת ההצטיינות? • איך גילה אשר חגי שהוא גם סטודנט וגם סבא באותו זמן? • כיצד שולבה תוכנת WAZE במירוץ מודיעין? • למה הנאחס של עירוני מודיעין מגיע תמיד בדקות האחרונות? • ועוד שאלות לאוהד הנבוך

4 - בתחילת השבוע נערך בבית סחלבים טקס הענקת מלגות לספורטאים מצטיינים, במסגרתו קיבלו ארבעה ספורטאים צעירים מהעיר מלגות על הישגים יוצאי דופן. הזוכים במלגות הם הג'ודוקא עמר אטיאס, לוחם הטאקוונדו בר ראובן, רוכב האופניים יובל בן משה ומתעמלת האקרובטיקה ענת הורביץ. כל אחד מהם קיבל מילגה בסך 2,500 שקל.

עמר אטיאס (17) מתאמנת מזה 12 שנים בבית הספר לג'ודו מיטב מודיעין וחברת נבחרת ישראל בג'ודו. אטיאס השתתפה בעשרות תחרויות בארץ ובעולם ומחזיקה כבר מספר שנים בתואר אלופת ישראל בג'ודו בקטגוריית המשקל 63 ק"ג.

בר ראובן (25) מתאמן מזה 17 שנים במועדון "טייגרס טאקוונדו" ואף מאמן במועדון ב-9 השנים האחרונות. ראובן הוא חבר נבחרת ישראל בטאקוונדו וחבר בסגל האולימפי. בשנים האחרונות זכה להישגים מרשימים ובמדליות כסף וזהב באליפויות בארץ ובעולם.

יובל בן משה (19) מתאמן יותר מ-12 שנים ברכיבת אופני כביש מטעם ICA ו-IGP. בשנים האחרונות זכה לעמוד על הפודיום בתחרויות בינלאומיות בבלגיה, זכה במקום השלישי באליפות העולם בנורבגיה ואף כבש את קטגוריית העילית בישראל.

ענת הורביץ (18)מתאמנת מזה 12 שנים בבית הספר לאקרובטיקה "סנונית מודיעין" וחברת נבחרת ישראל מטעם סנונית. בשנים האחרונות זכתה במקום השלישי באליפות העולם בבלגיה ומזה מספר שנים מחזיקה בתואר אלופת ישראל.

את המלגות מקבלים בני הנוער והצעירים מקרן מלגות לספורטאים מצטיינים שהקימה העירייה במטרה לסייע בידיהם לקדם את יכולותיהם והישגיהם בענף בו הם מצטיינים ולהשתתף באירועי ספורט ברמה הארצית והבינלאומית. ועדת המלגות דנה ובחנה בצורה מעמיקה את מידת התאמתם של כל המועמדים למלגות ספורט, הן על פי הקריטריון המקצועי והן על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי הוועדה. לאחר דיון ומעבר על הבקשות הוחלט פה אחד על ידי כל חברי הוועדה להעניק למוזיקאים אלה את המלגות.

שלמה פסי, יו"ר עמותת סחלבים, אמר: "הספורטאים הצעירים שלנו מגיעים להישגים מרשימים ומביאים הרבה כבוד לעיר בתחרויות ואליפויות בארץ ובעולם. המלגות הן הדרך שלנו לעודד, להוקיר ולתמוך בהם כדי שיוכלו להמשיך להתפתח ולהצליח בזירה התחרותית. השקעתם הגדולה בשעות האימונים, בנסיעות, ובהתמסרות שלהם ושל משפחותיהם רואיה להערכה ואנחנו מקווים שבשנים הבאות נוכל להגדיל את כמות והיקף המלגות. ארבעת הספורטאים שנבחרו לקבל את המלגה, מתוך רשימה ארוכה של ספורטאים מצטיינים, ראויים לה מאוד ואני סמוך ובטוח שימשיכו להביא גאווה גדולה לעיר ולישראל כולה".

 

3- אחרי שני מחזורים שהסתיימו בניצחונות, עוצמה מודיעין יצאה לרמלה למשחק עונה מול המארחת שזלגה אשתקד מהליגה הארצית לליגה א', ושואפת לשוב אליה מוקדם ככל האפשר. הקבוצות לא זרות זו לזו, שכן הן נפגשו לא מכבר בשלב הפלייאוף של העונה הקודמת, לפני שנכנעו לשלישית מגבעתיים. גיא שינדלר, ירדן חושי, ארטיום קפול, מתן מרציאנו ודני טימקוב התפקדו לחמישייה והמשחק שהבטיח, קיים באינטנסיביות ובאגרסיביות שלו.

השופטים מילאו פיהם משרוקית והלוח הראה יותר עבירות מנקודות, לקראת סוף הרבע עוצמה עשתה שריר כדי לרדת ביתרון שתיים, 14:16. אבל ברבע השני נטלה את ההובלה דווקא המארחת, שידעה בפלייאוף המדובר שני ניצחונות על יריבתה, וגם היא הבינה שניצחון שלישי יבטיח לה, לכל הפחות, גלידה. הגם שהמקור האנגלי גורס כי third time I'll scream, הטעות בתירגום אכן הפכה את כל העסק הזה למתוק יותר.

תוצאת המחצית עמדה על 30:37 לרמלה שאיימה לברוח, אבל המודיעינים נשארו קרובים מספיק כדי להישאר בתמונת המשחק בזכות 53:60 עם פתיחת הרבע המכריע, במהלכו הם השכילו לחתוך את היתרון עד כדי נקודה בלבד בטרם תש כוחם. 21 נקודות של מתן מרצינו לא הספיקו, גיא שינדלר עם 13 ודניאל טימקוב עם 10, היו הנוספים היחידים לקלוע בספרות כפולות. בסיום 68:77 כואב לרמלאית, ונשאר רק לקוות שבמודיעין לא יכו על חטא ההפרש לכשיגיע יום הדין.

אולי בעוצמה מצאו נחמה בניצחון על נצר סירני 62:63, מספר ימים לאחר מכן במסגרת גביע האיגוד, ניצחון שהפך את הקבוצה לאחת משתי נציגות ליגה א' בלבד שנותרו במפעל. גיא שינדלר קלע את סל הניצחון במהלך אישי יוצא מן הכלל. אבל לא בטוח שבמודיעין לא היו מחליפים בשמחה את הניצחון הזה בהפסד ההוא. סלים יגידו.

 

10- בעירוני מודיעין סימנו את הפלייאוף העליון כמטרה, אבל בתום המחזור השמיני הקבוצה מוצאת את עצמה רחוקה כבר שמונה נקודות מהמקום החמישי, האחרון המוביל אליו. עם שני ניצחונות בלבד מוטב לדני רודיטי ושחקניו להביט למטה, אל הקו האדום, כי רק חמש נקודות מפרידות בינם לבין גבעת זאב. אחרי המסע לאילת שהסתיים ב-1:1 לא מלהיב, המקומית נשארה הפעם בבית כדי לארח את מכבי אשדוד מהצמרת.

המחצית הראשונה הסתיימה ב-0:0 שהיווה המשך ישיר ליכולת של הקבוצה מתחילת העונה. אבל ממילא למשחקים של עירוני מודיעין עדיף להתייצב עשר דקות לסיום. בשישה משחקים היא ספגה בין הדקות השמונים והתשעים וכך גם הפעם. כלומר, פעמיים. אשדוד עשתה את ה-0:1 בדקה ה-82 והכפילה את היתרון ארבע דקות לאחר מכן. עירוני מודיעין הצליחה לצמק שתי דקות לפני השריקה, וגם זאת היא עשתה בסיוע נדיב של שחקן אורח, שכנראה הרגיש לא בנוח מהאוהד שעשה את כל הדרך למגרש בקורקינט חשמלי שנגמרה לו הבטרייה. מה יהיה? מה שהיה. מה היה? לא משהו לספר עליו.

 

14- בסוף השבוע הבא (יום שישי ה-23 בנובמבר), יערך בעיר מרוץ מודיעין ה-14. כ-6,000 רצים ורצות צפויים לקחת חלק במקצים השונים ובהם גם במקצה האפרוחים החדש שישולב השנה לראשונה. בעירייה מדגישים כי בשל אורכו של המרוץ וכמות המשתתפים הרבה, ייחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות שלאורכם תתקיים התחרות, וממליצים לנהגים: השתמשו ביישומוןWAZE , שיעודכן בזמן אמת במצב החסימות.

כחלק מההיערכות לאירוע יחסמו לתנועת כלי רכב רחובות רבים בעיר, אשר ייפתחו לתנועה בהתאם להתקדמות הרצים. בין היתר ייחסם רחוב עמק דותן משני צדיו מדרך יאיר פרג ועד פינת רחוב עמק יזרעאל. דרך פרופ' יאיר פרג תחסם לתנועה משני הצדדים, מצומת עמק דותן (צפון) ועד כיכר הכניסה לרעות. חסימה זו תמשיך גם בשדרות מנחם בגין בשני הכיוונים עד לכיכר סמוך לפינת רחוב לאה אמנו. הכניסה למכבים תתאפשר רק מכיוון 443 והיציאה דרך הכניסה הצפונית לכיוון 443. כניסה ויציאה מרעות תתאפשר דרך פארק השכונות שייפתח, באופן חד פעמי, לצורך האירוע לתנועת כלי רכב. היציאה תתבצע דרך משעול עוז צמח והכניסה דרך רחוב לוי בשכונת השבטים. המעקף הזמני יופיע גם הוא ביישומון WAZE   והוא ייחסם לתנועה מיד לאחר המרוץ.

רצי חצי המרתון יצאו מנקודת הזינוק שבצומת הרחובות עמק דותן ועמק יזרעאל, ימשיכו מערבה על עמק החולה, ערער, עמק זבולון עד לשדרה המרכזית (ליגד סנטר), משם דרומה על כביש 4 הפנימי לכיוון צומת פאתי מודיעין ומשם בחזרה דרך שדרות יצחק רבין, שדרות החשמונאים, עמק החולה דרום ודרך פרופ' יאיר פרג עד לנקודת הסיום בעמק דותן. לשם כך ייחסמו רחובות אלה, והם ייפתחו בהתאם להתקדמות הרצים. בין היתר ייחסם כביש 431 מכיוון מערב למזרח, ממחלף ענבה ועד הכניסה לעיר בצומת רחובות שדרות החשמונאים /יצחק רבין ייחסם לתנועה, בהתאם להתקדמות הרצים, החל משעה 07:20 ועד השעה 08:40. הכניסה לעיר תתאפשר דרך כביש 443 או צומת לטרון. כמו כן, החל משעה 07:20 ועד השעה 08:20 לא תתאפשר כניסה יציאה ממרכז עינב (ישפרו סנטר) דרך כביש 431. הכניסה למרכז עינב בשעות אלו תתאפשר דרך כביש הגישה משעלבים בלבד, כאשר גם נתון זה יופיע ביישומון  WAZEביום המרוץ. בנוסף, ציר שדרות חשמונאים מפינת שדרות יצחק רבין ועד פינת רחוב עמק דותן ייחסם לתנועה מכיוון דרום לצפון החל משעה 07:40 ועד השעה 08:45.

תושבים המעוניינים לצאת לכיוון כביש 431 יוכלו לעשות כן דרך כביש יהודה המכבי. לבאים משכונות משואה, מוריה והשבטים שמעוניינים לצאת לחלקה הצפוני של העיר, יוכלו לנסוע דרך הגשר החדש לשכונת הציפורים ומשם דרך יהודה המכבי.

בעירייה מדגישים השבוע כי רשימת החסימות המלאה מופיעה באתר העירייה ובאתר עמותת סחלבים והיא כוללת גם את פירוט השינויים הצפויים בקווי התחבורה הציבורית. בעירייה קוראים לנהגים להיעזר בסבלנות, לנסוע על פי שילוט ההכוונה בכבישים ועל פי הכוונת השוטרים והסדרנים וממליצים להיעזר ביישומוןWAZE  שיעודכן בזמן אמת בדרכי הגישה ובמצב החסימות.

 

25- אשר חגי החל לאחרונה את העונה הרביעית שלו כמנהל המקצועי של מועדון כדורסל עוצמה מודיעין. הוא משמש גם כמאמן קבוצת הנוער הלאומית וקבוצת הבוגרים שמשחקים בליגה ב', וכן מאמן ב"אקדמיה לכדורסל" ובפרויקט הכדורסל החדשני "השחקן השלם". לאחרונה, נוסף לחגי (בן 53) עוד כובע, חשוב לא פחות, כשהפך לסבא לנכד ראשון. כלומר, סבא וסטודנט.

השבוע נפתח, לראשונה בהיסטוריה, קורס מנהלים מקצועיים של איגוד הכדורסל. מכל הארץ נבחרו 25 משתתפים בלבד, כולם מהמועדונים הגדולים והאגודות הגדולות ביותר בארץ, שיש להם נציגות בליגת העל, והם משתתפים בקורס בן חמישה חודשים, שכולל הרצאות של טובי המאמנים בישראל, ביניהם גם פיני גרשון, וכן שבוע השתלמות באלבה ברלין. אשר חגי קיבל פנייה מאיגוד הכדורסל והוזמן להשתתף בקורס, יחד עם טובי המנהלים המקצועיים בישראל, והוא נכנס השבוע לנעלי החניך בקורס. חגי בתגובה: "אני גאה לייצג את מועדון כדורסל עוצמה מודיעין בקורס המנהלים המקצועיים הראשון בהסטוריה של איגוד הכדורסל. זוהי, ללא ספק, הצבעת אמון במועדון שלנו ובעבודה שאנחנו עושים עם השחקנים והשחקניות ב-27 קבוצות הליגה שלנו, ואישור לכך שדברים גדולים קורים במועדון ושאנחנו בדרך הנכונה".

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20