(new)ויקטורי
חזרה לאיגרא רמא?

חזרה לאיגרא רמא?

מועדון הכדורסל ממכבים רעות, שטרף את הליגה אשתקד, לא הצליח לפתוח את העונה וכבר ספר ארבעה הפסדים רצופים (השקולים לכלל ההפסדים בעונה הקודמת) • שני משחקים טובים הספיקו כדי להחזיר את האוויר למפרש • ואת הדופק ללב של המאמן נמרוד כהן

בשנתיים האחרונות הפסידו המכבים הקולעים קרוב לארבעה משחקים, כשמעגלים למעלה. העונה הזאת הם הפסידו ארבעה משחקים תוך, ובכן, ארבעה משחקים. אמנם אפשר היה להניח שהליגה הארצית איננה פיקניק. אבל לרגע עלה החשש שהיא אף איננה בראנץ' במסעדת פועלים.

אפס נקודות, אפס ניצחונות. נמרוד כהן הכריז אך לפני כחודשיים שהקריירה שלו מתחילה העונה, וכבר נראה היה שהיא בדרך להסתיים. אז אפשר לעצור את הסוסים, ואת מי שלא מסתכל ימינה ושמאלה. ייתכן וההספדים היו מוקדמים והרי כל ההתחלות קשות, להוציא התחלות של ספוגים, בין השאר. זה בדיוק הזמן להגיד, מכבי ת"א-מכבים-רעות הגיעה לעונה. וכולם מוזמנים לעקוב.

המפגש עם אליצור פתח תקווה גבעתיים

אחרי שרשרת הכישלונות שנחלה, המכבית התייצבה למגרשה הביתי כדי להוציא על אליצור פתח תקווה גבעתיים קצת עצבים. שתי הקבוצות כבר מכירות לא רע, זכר לעונה שעברה. אז הייתה זאת המקומית שזכתה בכרטיס לליגה הארצית על חשבונה של רעותה, בעוד האחרונה כיתתה ידיים ורגליים במשחקי מבחן על מנת להצטרף אליה.

המשחק נפתח בסערה כשתומר כהן אמון על הברקים, כולל שלשה וחטיפה, ורועי קנטור רעם בתווך בדרך ל- 0:8 שהדליק את היציעים כמו שמש בערימת קונפטי. האורחת התאפסה וצימצמה ל-9:15 שלוש דקות לסיום הרבע, אז פתחו הניצים בירי ארטילרי מחוץ לקשת כשאביב קושמקוב ורועי קנטור התחלקו שווה בשווה בארבע שלשות כדי לענות על שלוש מנגד. לוח התוצאות הראה בסוף הרבע הראשון 17:27 והאוהדים כבר העזו לדמיין ניצחון, או לכל הפחות הפסד דחוק.

המכבים אמנם פתחו הכי חזק שהם יכולים, אבל ברבע השני הם הגבירו. הגנת ברזל שמרה את האורחים על שתי נקודות בחמש דקות, ובהתקפה השחקנים המקומיים רקדו כאילו מסיבת טבע בדרך ל-24 הפרש. אלא שאז התעורר מאיר בעל הנס טפירו, שהוביל את גבעתיים לריצת 19:5 והחזיר את קבוצתו לחיים. 38:46 עם הירידה לחדרי ההלבשה. קנטור הפגין אגרסיביות עם פתיחת המחצית השנייה ונשלח אל הקו שוב ושוב, בדרך ל-29 נקודות אישיות, אבל טפירו ידע לשמור את גבעתיים בתמונה. כמה אפשר להישען על שחקן שכבר הודיע על פרישה ממשחק? התשובה היא כנראה ארבע דקות ורבע לתוך הרבע השלישי, שאז אפילו המאסטרו כבר לא יכול היה להושיע. המכבים מצאו את הפרצות, הידקו את החומות וטסו ל-16:25 שסידר להם יתרון 18 עם פתיחת הרבע האחרון.

אם חלמו האורחים לבצע קאמבק נוסף, חלום זה נגוז תוך שתי דקות וחמש נקודות רצופות של עידן גורן. ארז ניניו הוסיף חמסה משלו, ובשמונה הדקות האחרונות קם הקהל להריע לגיבוריו. בסיום 76:109 למקומית, שזכתה לטעום את טעמו המתוק של הניצחון, לראשונה העונה, ולאחר ארבעה מחזורים שבהם נדמה היה והיא קרובה להתייאש. סייעו לקנטור 11 שחקנים שעלו על הלוח. אביב קושמקוב 16 נקודות, תומר כהן, 14, אלון וארז ניניו, 9 כל אחד, טל בקלו 8, עדי ברגמן 7, עידן גורן 5, שחר כהן 4, אריאל ברנץ 3, ואור גטה 2 נקודות.

המפגש עם מכבי בת ים

נמרוד כהן היה צריך להחזיר את השחקנים לקרקע אחרי הניצחון הראשון שלהם העונה, והמפגש מול בת ים סיפק לו הזדמנות פז לרשום ניצחון ראשון שני. כלומר, ניצחון שני ראשון. כלומר, בחוץ. שתי הקבוצות התייצבו למפגש עם רצון עז לברוח מהתחתית הבוערת ואולי לנעוץ קרוב לבטן הטבלה, אם לא יתד, אז לפחות נעץ. בהתאם לזאת, הקרב בין השתיים נפתח בחלופת סלים הדדית. הקבוצות הציגו יכולת התקפית משובחת, אבל השאלה הבוערת הייתה מי תשכיל להדק ראשונה את החגורה. אביב קושמקוב עם שמונה נקודות ותומר כהן עם שתיים פחות הובילו את האורחת ליתרון 22:18 בתום הרבע.

לחלק השני של המחצית הראשונה עלתה המכבית נחושה גם בהגנה, ותומר כהן הלוהט, שסיפק תשע נקודות רצופות בפתיחה, סידר לנמרוד כהן 14:20 ברבע הזה ויתרון דו ספרתי במחצית, 42:32. נגמר? רק הפופקורן. המחצית השנייה נפתחה בבליץ בת ימי. המארחת הסתייעה בקהל הביתי כדי למחוק את היתרון תוך דקה ארוכה במיוחד מנקודת מבטו של נמרוד וכשלוח התוצאות הראה 42:42 המאמן קם ממושבו והזעיק פסק זמן בהול במיוחד. השחקנים נשמו עמוק, והתרגילים ששורטטו על הלוח עשו את העבודה. במיוחד עבור רועי קנטור, שהספיק לחמם את הידית כדי לצלוף שלוש רצופות מחוץ לקשת כדי להחזיר למכבים את היתרון המבטיח. נגמר? אולי השתייה. בת ים לא אמרה נואש וחזרה עד שלוש בלבד עם פתיחת הרבע המכריע. רבע שנפתח עם מכה קשה למכבית המתארחת, כשארז ניניו, ששלט בקרשים עד אז, בהגנה ובהתקפה, מצא את עצמו בחוץ אחרי שנשרקה לחובתו עבירה בלתי ספורטיבית שנייה במשחק.

מכבי בת ים ניצלה את ההלם ממול כדי לעלות ליתרון ראשון במשחק, 63:65. ואין זמן טוב לעלות ליתרון מאשר הרבע האחרון. אולי ההארכה. נמרוד כהן ראה את המשחק בורח אבל התעקש לרדוף אחריו. אלון ניניו נשלח בחזרה לפרקט והביא את רוחות השינוי המיוחל. ארבע נקודות רצופות של השחקן ושני אסיסטים לתומר כהן סיפקו למכבים אצטלה למיני בריחה. כשהבת ימית איימה בקאמבק נוסף, אלון ניניו, שוב הוא, לא ממש התרשם, גג מדהים שלו מנע סל קל מהמארחת והפך בהמשך למתפרצת וסל קל בצד השני. מהלך של ארבע נקודות שסידר למכבים יתרון 10, ממנו המארחת כבר לא יכולה הייתה לשוב. אמנם שחקני בת ים, ליאור סידס ורון גוטמן התעקשו, אבל לא מספיק, בטח לא כשמצטיין המשחק, תומר כהן, מתעקש יותר עם 28 אישיות ביום ההולדת ה- 26 שלו. בסיום 87:80 למכבי מכבים, שרושמת שני ניצחונות רצופים, אחרי פתיחה קשה.

הפנים למעלה, ולא רק בגלל שבדיוק מניפים את תומר. רועי קנטור סייע עם 22 והיה השני בלבד לקלוע בדאבל פיגרס, אבל אם זה מספיק, מי אנחנו שנתווכח. ארז ניניו קלע 9, אביב קושמקוב 8, אלון ניניו 8, נועם קמחי 5, עדי ברגמן 4 ודין אליעזר 2.

מאמן המכבים שמח בסיום: "הייתה לנו פתיחה קשה לליגה, גם בגלל הגרלה אכזרית, אבל אפשר להגיד שאנחנו מתחברים, ובשעה טובה הופענו לליגה. אנחנו כמובן לא מסתפקים בזה, יש לנו שני משחקי בית קשים לפנינו. במידה וננצח, נוכל אפילו ללטוש עיניים לעבר הצמרת הגבוהה".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21