(new)ויקטורי
בואי לריו!

בואי לריו!

בפעם השנייה ברציפות זכו שחייניות מו"ר באליפות ישראל לתיכונים, שתשלח אותן לאליפות העולם בברזיל * האחיות זילברברג הובילו את ההסתערות, נעם שגב היתה היחידה שזכרה גם את האליפות הקודמת

 

 

הודות לפארק המים הצמוד – נבחרת השחייה של בית הספר מו"ר היא מועמדת קבועה לזכייה באליפות התיכונים הארצית המתקיימת פעם בשנתיים. כך היה בפעם הקודמת כאשר שש נציגות יצאו לייצג את ישראל באליפות העולם לבתי ספר שנערכה אז בהונגריה. השבוע שיחזר מו"ר את ההישג בזכות נבחרת בנות שהתעלתה ברגע האמת. התוצאה - פעם נוספת יצאו תלמידות מו"ר לייצג את ישראל באליפות עולם, הפעם הזאת בנקודה רחוקה מעט יותר על הגלובוס -  ברזיל.

נעם שגב הייתה היחידה לשרוד את חילופי הדורות מהנבחרת הקודמת אבל כמבוגרת האחראית אולי היא תוכל להזכיר לכולן לבדוק שהדרכון שלהן בתוקף. האחיות גלי ונעה זילברברג, מיה אנגלנדר, זואי פיליפסון ונועה שטרית עתידות להצטרף אליה לטיול אחרי צבא - לפני הצבא. כל השש, מיותר להזכיר, מתאמנות באופן סדיר באגודת מכבי פארק המים רעות.

הבנות התייצבו לתחרות כפייבוריטיות לאור רשימת הקבלות הארוכה שלהן, אבל זה לא שהן לא היו צריכות להזיע בשביל הכרטיסים הנחשקים לאליפות העולם. עם זאת, הן כן יצטרכו להזיע יותר כדי לענות על השאלה 'האם מזיעים כששוחים?' לתשומת לב המורה לביולוגיה. או המורה.

בשורה התחתונה, או במקרה של הבנות המקומיות בשורה האמצעית, למעשה, המסלול המרכזי - האחיות זילברברג הובילו וסחפו אחריהן את השאר. נגה הצעירה ניצחה בכל קפיצה למים. ב-50 וב-100 גב, וכן ב-50 וב-100 חופשי. גלי, הבכורה, שמתמחה במיוחד במשחים ארוכים, במיוחד, הציגה הפעם לראווה את יכולותיה בספרינט. היא עשתה זאת היטב, עם מדליות כסף ב-50 וב-100 חופשי, וכן ב-200 מעורב אישי.

הפרפרית שגב התפרפרה לשתי מדליות זהב ב-50 וב-100 פרפר. מיה אנגלנדר, למען הצלחת הקבוצה, התייצבה למשחים שהיא לא מורגלת בהם. זה לא הפריע לה לזכות במדליות כסף ב-50 וב-100 חזה. זואי פיליפסון תרמה מדלית ארד ב-50 חזה ונעה שטרית הוסיפה למאמץ הקבוצתי מדלית ארד ב-50 פרפר.

כמובן שהבנות זכו גם בשני משחי השליחות כדי להשלים את המלאכה: בחמישים כפול ארבע מעורב ובחמישים כפול שש חופשי. בנות תיכון מוסינזון מהוד השרון נדבקו להן לזנב, או לפחות לעצם הזנב, משך מרבית שלבי התחרות, עד שאפילו הן הניפו דגל רטוב. למקום השלישי הגיעו בנות לאו בק מחיפה, שהתנשמו בכבדות על הפודיום.

בנות רעות מצויות בימים אלו בתקופת אימונים סיזיפית בניסיון להגיע לאליפות ישראל המתקיימת השבוע. עם זאת הן השכילו לשמור מסורת בתחרות הבית ספרית, אשר נערכת אחת לשנתיים. בעשור האחרון זכו הבנות בתואר לא פחות משלוש פעמים. כאמור, השתיים האחרונות - בזה אחר זה.

 

* * *

 

בני בית הספר, אגב, שחו היטב גם הם, בדרך למקום השישי בתחרות. יפתח יעקבי זכה במדליית זהב במקצה ל-100 חופשי, והיה תלמיד מו"ר היחיד לעלות על הפודיום בתחרות קשוחה במיוחד.

ראש העיריה חיים ביבס מיהר לקפוץ על הסירה ופירגן לנבחרת תמונה בפייסבוק דקות לאחר הזכייה. גם כרמל לויתן הגאה, שמאמן את הבנות במסגרת האגודה, פירגן: "מדובר בכבוד גדול לבית הספר מו"ר ולעיר מודיעין. בהצלחה בריו!".

 

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20