(new)מחלקים באמצע עמוד הבית
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות"

"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות"

גונן בן יצחק ממודיעין ירוץ לכנסת ברשימת "תנועת המחאה" שהקים אלדד יניב • האיש שלא נפקד משום הפגנה אומר ל"מודיעין News": "נעבור בוודאות את אחוז החסימה"

אחרי שנים של נוכחות כמעט בכל הפגנה ופינת רחוב – הפעיל החברתי המקומי (שהוא גם עורך דין ואיש שב"כ לשעבר) גונן בן יצחק הולך לכנסת. השבוע הודיע בן יצחק כי הצטרף לרשימה החדשה של אלדד יניב שתתמודד בקלפי באפריל.

יניב הודיע במהלך סוף השבוע האחרון על הקמת התנועה החדשה שתיקרא "תנועת המחאה", בה ירוצו גם מפיק הפרסומות ישי הדס, הפעילה החברתית ממצפה רמון דינה דיין החרדית ואף מתמודדת בדואית - אמאל אבו אלקום. חבר נוסף הוא אל"מ (במיל.) גדי מאירי.

בן יצחק התפרסם בעקבות הספר והסרט "הנסיך הירוק", שגולל את סיפורו של בן לבכיר בתנועת החמאס ששיתף פעולה עם ישראל באמצעות בן יצחק שהיה הסוכן המפעיל שלו. הוא עלה לכותרות בשנים האחרונות בעיקר הודות לפעילותו במחאה החברתית. בן יצחק היה ממארגני המחאה נגד מתווה הגז ומחאות אחרות בנושאים חברתיים, ואף נעצר כמה פעמים בחודשים האחרונים במהלך הפגנות. אחד המעצרים המתוקשרים ביותר התרחש לפני כחודשיים, כאשר עורך הדין ממודיעין התייצב מול רכבו של ראש הממשלה בבית שאן ותוקל בידי אחד המאבטחים, אירוע שתועד בסרטון שזכה לצפיות רבות ברשתות החברתיות והקרנות בכלי התקשורת. בשבת האחרונה אף תועד בן יצחק כשהוא קוטע את מסיבת העיתונאים של נפתלי בנט ואיילת שקד, במחאה על מה שהגדיר כשיתוף הפעולה שלהם עם ראש ממשלה מושחת.

 בן יצחק, אז למה לך פוליטיקה עכשיו?

"קודם כל אני מודאג. זה לא מהיום וגם לא חדש לך. הבית הפוליטי הטבעי שלי הולך ונהרס, וזה עוד לפני מה שקרה היום במחנה הציוני. אני הרבה זמן בתחושה שאין בית פוליטי למרכז-שמאל הליברלי שרוצה דמוקרטיה".

גם לא יאיר לפיד?

"לא, לא. יאיר לפיד.. זה לא. זה לא מרכז-שמאל. לפיד הוא ימין גם כלכלית וגם מהותית. בלי לדבר על עניינים אישיותיים של מי שקורא לציבור לבוא להפגין נגד יוקר המחייה וטס בעצמו לחופשה באילת. גם מבחינה אידיאולוגית זה בוודאי לא בית".

איך אתה מעריך את הסיכויים שלכם?

"אני חושב שהם טובים. יש לנו מעט זמן והרבה אתגרים לפנינו, אבל יש המון הומלסים פוליטיים שגם מחפשים בית פוליטי וגם הם יקבלו באהבה את מה שיש לנו להציע להם. יש לנו תנועה מאוד מגוונת ומיוחדת, בפעם הראשונה אצלנו בתנועה יש מתמודדת בדואית לתפקיד חברת כנסת. לא היה דבר כזה".

אתה באמת רואה סיכוי שתיכנס לכנסת?

"מאוד יכול להיות שכן. לא באתי לדבר הזה, שהוא באמת תנועה של אנשים מאוד שונים אחד מהשני, רק בשביל הנשמה. לא התניתי בשום שלב את המיקום שלי, גם אם כמובן שאני רוצה להיות במקום של השפעה. מבחינתי אם יגידו לי אתה מקום 15, אז אדאג שיהיהו לנו 15 חיברי כנסת ואני בתוכם. אם ייכנסו שלושה ח"כים ואני לא ביניהם, זה ממש לא משנה ואני אמשיך לתמוך בהם כי זה הדבר הנכון".

אתה מדבר על שלושה חברי כנסת, אבל אתה לא צריך להיות מוטרד יותר מלעבור את אחוז החסימה?

"לא, אני מניח שנעבור את אחוז החסימה. אנחנו מביאים פה אלטרנטיבה. היום אני חושב שאנחנו יכולים להיות הפתעת הבחירות ונהפוך להיות התנועה הגדולה בגוש המרכז-שמאל. ואם זה יקרה, אז אני יכול להגיד לך שהביזיון שהיה בכנסת בשנים האחרונות של דמוקרטיה שפועלת בלי אופוזיציה, זה כבר לא יחזור".

עיריית מודיעין קיץ מודיעינ