(newsדיור מוגן 10.7.19
הכלים הכבדים שמשמשים קבלנים מכל העולם לבנייה מהירה

הכלים הכבדים שמשמשים קבלנים מכל העולם לבנייה מהירה

בנייה מהירה היא שיטה קלה ויעילה המאפשרת הקמת מבנים מכל הסוגים בפרק זמן קצר

עולם הבנייה משתכלל ללא הרף ומציע לנו מגוון אפשרויות רחב הרבה יותר מבעבר. אחת האופציות שכדאי לכולנו להכיר היא בנייה מהירה - שיטה יעילה מאוד שמאפשרת הקמת מבנים לכל מטרה שהיא בפרק זמן קצר במיוחד.

העקרונות הבסיסיים של הבנייה המהירה

בנייה מהירה, שנקראת גם בנייה קלה או בנייה מתועשת, מבוססת על העקרונות הבאים:

שלד המבנה מוקם בתוך מפעל ולא בשטח.

הקונסטרוקציה והגג מיוצרים מפלדה, הרצפה מבטון מזוין, לגבי קירות החוץ האפשרויות הן איטונג, אקווה פנל, לוחות מלט מגנזיום ועוד, הבידוד הוא צמר סלעים או צמר זכוכית (ויש אופציות נוספות). את חיפוי הרצפה, הקירות והתקרה ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של אפשרויות.

במקביל, יוצקים במקום שבו ישכון המבנה את היסודות ובונים ממ"ד (שכמובן עומד בכל התקנים המחמירים בנושא).

לאחר שהשלד מוכן, מובילים אותו אל המקום המיועד לו - ולכן מבנים ניידים נקראים גם מבנים יבילים.

בשלב האחרון יחובר השלד לתשתיות השונות, יבוצעו עבודות הגימור הנדרשות והמבנה יהיה מוכן למסירה.

היתרונות המשמעותיים של הבנייה המהירה

הסיבה העיקרית להמלצה החמה של קבלנים שכבר התנסו בשיטה זו היא כמובן הקיצור הניכר של משך הפרויקט. חשוב לציין שגם ההמתנה להיתר בנייה תהיה לרוב קצרה יותר וגם התכנון הדרוש מושלם במהירות (מבלי לפגוע כמובן בדיוק ובאיכות של שלב מהותי זה בפרויקט).

בנוסף, יש לבנייה הקלה עוד מספר יתרונות כבדי משקל ובהם:

חיסכון משמעותי בעלויות הבנייה.

מינימום רעש, לכלוך ומטרדים אחרים באתר העבודות.

ידידותיות לסביבה (בזכות העובדה שחלק ניכר מהעבודות מתבצע לא בשטח פתוח אלא במפעל שמיועד לכך וערוך כדי לצמצם ככל האפשר את הפגיעה בסביבה).

עמידות גבוהה - מחקרים רבים גילו שמבנים יבילים עמידים לא פחות ממבנים "רגילים", ובמובנים מסוימים אפילו יותר.

מהם כלי העבודה הנדרשים בשיטה מתקדמת זו?

השלב הראשון של העבודות בפועל, בזמן שהשלד נבנה במפעל, הוא הכנת השטח שעליו יוצב המבנה. לשם כך נעשה שימוש בכלים כבדים דוגמת יעה אופני (או בשם המוכר יותר שלו, שופל), מחפרון, טרקטורים ומהדקי קרקע. אם יש צורך לסלק מהאתר כמויות עפר גדולות נדרשות באופן טבעי גם משאיות שייכולות לפנות את העפר המיותר - לחברת אמצ שמש ניסיון רחב היקף בתחום זה וכלים מתאימים.

גם לצורך חפירת היסודות יש צורך בציוד ייעודי, ועוד דגש חשוב הוא תכנון מדוקדק על סמך אנליזה של הקרקע ומיפוי מפורט של כל התשתיות והמבנים בשטח ובסביבתו. ישנם הבדלים משמעותיים בין חפירה בקרקע סלעית לעומת קרקע חולית, ובין שני סוגי קרקע אלה לבין חרסית, חמרה או כורכר, על-מנת להבטיח דיפון אופטימלי ועמיד נדרש ניסיון רב וישנם עוד פרטים רבים שחובה להקדיש להם את תשומת הלב הראויה. אנשי המקצוע של אמצ שמש מיומנים מאוד בביצוע עבודות מסוג זה.

הובלת המבנה לאחר השלמת בנייתו במפעל מבוצעת באמצעות משאיות מיוחדות שיכולות לשאת משקל רב ופריט רחב מאוד. גם בשלב זה חובה לעבוד בזהירות ולמפות מראש כל מכשול אפשרי כדי לדעת איך להתגבר עליו.

עיריית מודיעין קיץ מודיעינ