(new)ויקטורי
משלוש יוצאת אחת

משלוש יוצאת אחת

בשבוע הבא זה קורה: שתי הנציגות של מודיעין ייפגשו לדרבי מכריע, שיכול להיות כרטיס כניסה לליגה הארצית • ברקע יש גם קבוצה ממושב מבועים שלמרות שמה האלמוני לא מפסיקה באחרונה לנצח • נמרוד כהן, מאמן המכבים, מגלה אופטימיות למרות שרכז המוביל שלו – עדי ברגמן – פצוע ולא ישחק

המכבים הקולעים הגיעו לקו האדום. תקראו לזה קו העוני, קו המשווה, קו פרשת המים, קו 56, מר קו. מדענים הצליחו לצלם חור שחור, הוא נראה בדיוק כמו משחקי המבחן, בית משולש על הזכות לשחק בשנה הבאה בליגה הארצית. באופק האירועים, סף החור השחור, ניצבות שתי נציגות מודיעין. מכבי מחד ועוצמה מנגד, הראשונה ידעה את החלום, השנייה עדיין ממלמלת מתוך שינה. באמצע, אגב, נמצאת גם קבוצה ממקום בשם מבועים, שיכולה לשלוח את שתיהן עמוק לחור שממנו אפילו האור לא יכול לברוח.

"הסטטיסטיקה אומרת שזאת מהארצית דווקא לא שורדת בדרך כלל את המבחנים. אני מקווה שנחרוג מהסטטיסטיקה הזאת", טוען נמרוד כהן, מאמן המכבים. הוא רחוק מלהיות שאנן. "לפני הפציעה של הרכז המוביל שלנו, עדי ברגמן, יכולתי להגיד שאנחנו פייבוריטים מובהקים. עם הפציעה שלו כולן שוות ואני מאמין שהמשחקים יהיו צמודים. פחות מעשר נקודות לכאן או לכאן. לדעתי המנצחת תעלה בזכות הפרש סלים ולא בזכות מאזן ניצחונות".

שחקן אחד עושה כזה הבדל, מה, אין מחליפים?

"יש לנו מחליפים מצוינים, אבל ווילבקין זה לא דיברתולומאו. עדי שחקן משמעותי, 1.95, מהיר מאד, חזק, יד טובה מבחוץ. לדעתי אם הוא לא נפצע - שנה הבאה הוא בלאומית. רוב קבוצות הליגה הארצית מחזיקות בסגל שמונה שחקנים בכירים ומוכחים בליגה הזאת ועוד ארבעה צעירים רעבים שמחכים להזדמנות. לנו מלכתחילה היו ארבעה בלבד, ושמונה צעירים. ועכשיו יש לנו שלושה".

בגלל הסגל הקצר יחסית הגעתם למצב הזה?

"אין ספק שמדובר בעונה מאכזבת. זה לא כיף להגיע למבחנים ולהילחם על החיים. אבל אם מסתכלים ריאלית על המצב, אז בסופו של דבר לבת ים ולגבעתיים היה התקציב הכי נמוך בליגה והן ירדו. אנחנו במקום השלישי מהסוף בפרמטר הזה וסיימנו ככה גם בטבלה. התקציב שיחק פה וניצח בגדול. מהראשונה ועד האחרונה, כל הקבוצות התמקמו ממש לפי התקציב שלהן".

למרות הכלים המוגבלים, יש בכל זאת משהו שהיית יכול לעשות אחרת שהיה יכול לשנות התוצאה?

"יש משהו בבניית הקבוצה. קל לראות שמבחינה התקפית היינו בטופ של הליגה. זה הרבה נובע מזה שיש לנו סייז נורא גדול. בכל העמדות יש לנו שחקנים גבוהים וחזקים, אבל בהגנה יש לזה מחיר. הרגליים קצת יותר כבדות, יותר איטיים בהגנה. בגלל זה בהגנה היינו בתחתית הליגה, מקום אחד לפני האחרון בהגנה".

בפגרת האמצע דיברת על שינויים בחלק הזה של המגרש

"ניסינו לשנות. שינינו הרבה שיטות בהגנה. אבל את קהצב משחק קשה לשנות. זה משהו בדי אן איי של השחקנים. אבל בסוף זה מה שהכריע אותנו. ההגנה שלנו".

איך אתה מסכם את העונה בפן האישי?

"זאת צבירת ניסיון מטורפת. זאת רמה אחרת של הכנות למשחקים, של אימונים, של קצב. מכל מה שעשיתי עד עכשיו. אני מאד מקווה שנישאר בליגה כי כבר יש לי תוכניות לשנה הבאה. הייתי צריך את השנה הזאת כדי להבין איך דברים עובדים ואני בטוח ששנה הבאה ייראו את זה בתוצאות אחרות, גם אם התקציב יישאר זהה. יש לנו כרגע את עמיקם אורן ו-CPM כספונסר ראשי וגם את מוסך גיל, שימשיכו לתמוך בנו. אני מקווה שנמצא נותני חסות נוספים".

איזו בשורה הביאה קבוצת בוגרים בארצית למועדון?

"אנחנו פעם ראשונה רואים את תיכון מו"ר מלא. כל משחק יש אוהדים. זה לא רק שהילדים של המועדון באים. תושבים באים, אנשים יוצאים מהבתים. לא האמנתי בהתחלה. הייתי בטוח שיגיעו רק מי שקשורים למועדון וזהו אבל כל משחק, כל משחק, באו ותיקים, באו תושבים, באו אוהדים. זה מאד משמעותי מבחינתי. משהו שמושך את האנשים החוצה. והמשהו הזה היה אנחנו".

נא לסמן ביומנים: 28.4, שמונה וחצי בערב, תיכון מו"ר. משכיבים את הפעוט ורצים לתפוס מקום לפני שהוא מבקש עוד פעם חתול תעלול. כשמכבי ועוצמה נפגשות - בבית סירא מתלוננים על רעש ושכנים מתקשרים בבהלה למוקד לרעידות אדמה. הרוח מהגלים שעושים ביציע מעיפה לשומר את הפיאה. וזה היה בליגה בי"ת, לא בקרב על קופה כל כך שמנה.

"הולך להיות חם", אומר נמרוד. "הולך להיות אש. אני מאד מקווה שלא יותר מדי. אני חושב שזאת פעם ראשונה שהאולם הולך להיות מלא, אני לא בטוח שיהיה מקום לשבת. הייתי מעדיף שזאת לא תהיה עוצמה מודיעין. לא כי אני חושב שהם יותר חזקים מקבוצה אחרת אלא כי אני באמת חושב ששני המועדונים צריכים להיות בליגה הארצית. מה נשאר להגיד? שהטוב ביותר ננצח".

מה עם דרבי בליגה הארצית?

"הלוואי ומצב כזה יקרה בליגה ארצית. שתי קבוצות מהעיר, דרבי, אולם מלא, תענוג. במקום זה רוצים לעשות קבוצה אחת".

ולמה לא?

"יש פה עניין של ליגות. צריך לפרק הכל ולבנות מחדש, כל קבוצות הילדים נופלות לליגות הכי נמוכות ויש פה קבוצות שכבר עשו דרך. לעוצמה יש נוער לאומית, נערים א' לאומית, נערים ב' לאומית. לנו יש נערים ב' לאומית, ילדים א' לאומית. זה לא משהו שלוקח שנה לעשות. זה לוקח שנים".

אולי קבוצה מאוחדת תעלה ללאומית?

"אפשר לעשות את זה גם בלי לאחד. אם העירייה תשקיע כמו עיריות מקבילות ותפצל. שתיתן לנו חצי אפילו. אם עיריית לוד משקיעה ארבע מאות אלף שקל בקבוצה, שתבוא עיריית מודיעין ותשקיע מאתיים אלף בכל קבוצה. אני מבטיח לך שנילחם על העלייה ללאומית. היום היא משקיעה קרוב לארבעה חמישה שקלים. הבעייה עם עירוני זה ששעה חמש בערב סוגרים את המשרד והולכים הביתה וכולם מחכים לשמונה בבוקר למחרת. אצלנו עד שתיים עשרה בלילה המשרד לא נסגר, ובשמונה נפתח. זה כל ההבדל".

בסוף מבועים תנצח ובכלל נאכל אותה...

"מבועים מאד מסוכנת. אני מכיר שם חלק מהשחקנים. יש להם שחקן שהיה דומיננטי מאד שנה שעברה בליגה הארצית והוא ירד לליגה א' בגלל לימודים. השמועות עליהם שהם מפורקים בגלל שלא משלמים משכורות, אבל מצד שני הם לא מפסיקים לנצח".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21