(new)ויקטורי
חולה האיידס ממודיעין המואשם בעבירות פדופיליה נשלח לטיפול לדיכוי היצר מיני

חולה האיידס ממודיעין המואשם בעבירות פדופיליה נשלח לטיפול לדיכוי היצר מיני

האיש, בשנות החמישים לחייו, נעצר לפני מספר חודשים לאחר שמשטרת רמלה פתחה בחקירה נגדו בעקבות אב שגילה התכתבות חשודה שלו עם בנו הקטין • במקרה אחר נמצא כי קיים קשרים ומפגשים גם עם נער ממודיעין • לאחר מעצרו הגיעו למשטרה תלונות נוספות נגדו • פרקליטו עו"ד רמי דיין: "זה מקרה שממנו עולה מצוקה קשה של אדם נכה וחולה. הוא הודה בחלק מהסעיפים אך כפר באחרים"

"הודנו בחלק מסעיפי כתב האישום ואנחנו מחכים להכרעת הדין בבית המשפט". כך אמר השבוע עו"ד רחמים דיין ממודיעין, שמגן על חולה איידס תושב האזור, המואשם בשורת עבירות מין נגד קטינים, בהן שידול לקיום יחסי מין והודעות מיניות בקבוצות וואטסאפ ובעמודי הפייסבוק.

כתב האישום כלל מעשים מגונים, שידול לזנות והטרדה מינית והוא הוגש בחודש דצמבר האחרון נגד האיש – בן כחמישים. במהלך הדיונים בבית המשפט התברר כי האיש, רווק, מטופל מזה תקופה בקוקטייל תרופות נגד מחלת האיידס. החשד נגדו הוא כי שידל קטינים לקיים עימו יחסי מין, התכתב איתם בקבוצות וואטסאפ ועמודי פייסבוק ושלח להם צילומים פורנוגרפיים ואף נפגש עם קטין אחד לפחות, בן 14 וחצי תושב מודיעין, עימו קיים פגישה אחת שידועה למשטרה.

האיש נעצר ביום הבחירות המוניציפאליות ב-30 באוקטובר, לאחר שלמשטרה הגיעו למעלה מעשר תלונות על המעשים החמורים שביצע, לכאורה, בתחום עבירות המין והפדופיליה. בחלקן כאמור הוא כבר הודה. זה כלל צ'אטים ושיחות וידאו שבמהלכם שוחח עם הקטינים ולפי החשד נהג לספק עצמו בפניהם, כמו גם לשלוח להם צילומים פורנוגרפיים של עצמו בוואטסאפ.

הפרשה נחשפה ברמלה, כשלתחנת המשטרה המקומית הגיעו הורים וסיפרו על חילופי שיחות שגילו במכשיר הטלפון הנייד של בנם הקטין. אביו של אחד הנערים סיפר לשוטרים בתחנה כי הוא נוהג שנהג לבדוק מדי פעם את הטלפון של בנו ואז לתדהמתו גילה את הצ'אטים והשיחות ולאחר שהבין במה מדובר, החליט לפנות למשטרה ולהתלונן נגד האיש.

המשטרה פתחה מיד בחקירת המקרה. באמצעות מכשיר הטלפון הגיעה אל הנאשם, שאז עדיין היה בגדר חשוד בלבד. באותה עת בשלהי 2018 עבד החשוד כאיש מכירות באחת החנויות הגדולות במודיעין בתחום מוצרי הצריכה. ולמרות שהוא חולה איידס היה לו קשר רחב עם הציבור. בתחילת חודש נובמבר 2018, לאחר שהמשטרה גיבשה תשתית חקירתית, נעצר האיש ולאחר תקופת מעצר שהוארכה שלוש פעמים הוא שוחרר על-ידי בית המשפט למעצר בית, בד בבד עם הגשת כתב אישום נגדו.

במהלך חקירתו נלקח מכשיר הטלפון של החשוד לבדיקה ושם התגלו שיחות בעלות אופי מיני עם עוד כעשרה נערים, חלקם תושבי מודיעין. במקרה אחד לפחות כאמור, קיים החשוד מפגש פיזי עם אחד הנערים והחוקרים חששו מאפשרות שהאיש אולי הדביק את הנער באיידס, חשש שנותר לפי שעה ללא ביסוס.

מרבית הנערים הם תושבי הסביבה בעיקר מהערים רמלה ולוד אבל יש גם כמה ממודיעין. במהלך החקירה נתקלו החוקרים בקושי לתקשר עם האיש, שגם סובל משמיעה לקוייה בשתי אוזניו.

עם היוודע מעצרו של האיש גייסו בני משפחתו את עו"ד רחמים דיין תושב מודיעין שמתמחה בעבירות פליליות ובעברו עבד כחוקר בכיר במשטרה. דיין ביקש מבית המשפט לדחות את הטיפול בתיק למשך שנה, כדי שהאיש יוכל לעבור טיפולים רפואיים לדיכוי היצר המיני שלו. בית משפט השלום בראשון לציון, שבו התנהלו הדיונים בתיק, קיבל את הבקשה והנאשם מצוי עתה בעיצומו של תהליך רפואי שיקומי, תוך שהוא ממתין להכרעת הדין בתיק שאמורה ליפול בקרוב.

במהלך מעצרו של האיש הגיעו עוד תלונות נוספות נגדו, בעיקר משום שהמשטרה שסרקה את מכשיר הטלפון שלו הגיעה ביוזמתה לעוד נערים וזימנה אותם לבירור. לאחר שאומתו פרטי ההתקשרות הדרך להגשת תלונות נוספות נגדו היתה קצרה.

בכל פעם שהגיעו תלונות נוספות הוארך מעצרו ע"י בית המשפט השלום בראשון לציון לצורך החקירות הנוספות שצצו. השופטת זוהר דיבון סגל האריכה את מעצרו מעת לעת ולבסוף, בתום מיצוי התלונות הנוספות, הוגש כתב האישום. בדיון האחרון להארכת מעצרו ב-9 בנובמבר קיבלה השופטת את טענות הפרקליטות כי האיש מסוכן לציבור וכי הוא עלול לשבש את הליכי החקירה נגדו והיא החליטה לעצרו עד לסיום ההליכים נגדו.

האירועים המיוחסים לנאשם הם חמורים ומלמדים על אחת מפרשיות המין הרחבות שהיו כאן באזור. על פי חומר החקירה הפרשה החלה סמוך לחג הפורים של השנה שעברה, ונמשכה מספר חודשים עד למעצרו באוקטובר 2018.

מכתב האישום בולט סעיף מרכזי של קשר שנמשך חצי שנה עם נער בן 14 וחצי המכונה א'. השניים הכירו לאחר שאביו של א' הביאו למקום עבודתו של הנאשם וזה כביד את הנער במשלוח מנות לחג. כעבור זמן קצר ביקש החשוד חברות בפייסבוק וא' נענה לו. השניים ניהלו שיחות וידאו במהלכן נהג כאמור הנאשם לספק את עצמו מול עיניו של א' ואף הציע לשלם לו חמישים שקל בתמורה לצילום איבר מינו של הקטין.

"זה מקרה שממנו עולה מצוקה קשה של אדם נכה וחולה", אומר דיין. "הוא הודה בחלק מהסעיפים אבל כפר בסעיפים אחרים שאין לו שום קשר אל הנוגעים בדבר. מרשי מקבל טיפול רפואי נגד מחלת האיידס ועכשיו הוא נמצא בתהליך שיקומי רפואי לגבי ההתנהגות בקשר עם הנערים. אני מאמין שהטיפול הרפואי שאותו הוא עומד לסיים בתוך מספר חודשים יצליח ויעזור לשקם אותו".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20