(new)ויקטורי
איך להתחיל לעבוד בתור עצמאי בצורה נכונה לאחר שסיימתם קורס מקצועי? 

איך להתחיל לעבוד בתור עצמאי בצורה נכונה לאחר שסיימתם קורס מקצועי? 

אם לא תתארגנו באופן מסודר תגלו כי גם אם אתם בעלי מקצוע מוכשרים וטובים, הלקוחות לא עומדים אצלכם בתור

אז בחרתם קורס מקצועי בתחום שמעניין אתכם. עברתם בהצלחה את הקורס ואתם מרגישים שאתם כבר מוכנים להתחיל לעבוד בתור עצמאים. ברוכים הבאים לחיים האמיתיים. אם לא תתארגנו באופן מסודר, תגלו כי גם אם אתם בעלי מקצוע מוכשרים וטובים, הלקוחות לא עומדים אצלם בתור. בעזרת הטיפים הבאים, תתחילו באמת לעבוד, להתפרנס ולהרוויח בכבוד.

רוכשים כלים מתאימים

תעודה מקצועית איננה מספיקה בכדי לעורר את הרושם שאתם בעלי מקצוע רציניים באמת. כבר מהלקוח הראשון שלכם, אתם חייבים להיראות סופר מקצועיים ומאוד מיומנים. לכן, ללא ספק עליכם להקדים ולרכוש כלי עבודה מקיטה. כלים ממותג הכי נחשב, שיאפשרו לכם לבצע כל משימה שתידרשו. בין אם אתם רוצים להתקין פרגולה ללקוח, בין אם אתם צריכים לפתוח סתימה בכיור, בין אם אתם מרכיבים גופי תאורה או מבצעים תיקוני חשמל או הקמת קירות גבס. כמובן, כלי עבודה מקיטה יש לשאת בארגז כלים מקצועי, נוח ועמיד. זכרו שזו הדרך לעשות רושם ראשוני מיטבי. כך ימליצו עליהם לקוחות מרוצים. תמיד הגיעו ללקוח מסודרים, ייצוגיים, ובבגדי עבודה טובים.

מקימים תשתית פיננסית וניהול חשבונות

כעצמאים, אתם נדרשים לפעול לפי כללים פיננסיים מרובים. חשוב להיות עם היד על הדופק בנושאים כמו תזרים מזומנים. תצטרכו להחליט האם תהיו מוכנים להעניק תנאי תשלום ללקוחות גדולים (למשך שוטף פלוס שישים). החליטו מהו אמצעי התשלום המועדף עליכם, האם שיקים, מזומן, אשראי, פייפל או כל אלה גם יחד. חשוב שתקימו תשתית פיננסית וניהול חשבונות לפי הצורך. עצמאים מתחילים יכולים לעבוד תחת הגדרה של עוסקים פטורים. אם מחזור העסקים שלכם צפוי להיות גדול, יתכן שיהיה מוטב לפעול כעוסקים מורשים. ניתן להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון. דרך טובה להתנהלות עצמית בנושא זה הינה רכישת מנוי לתוכנה מקוונת לניהול חשבונות. זה יכול לחסוך מכם את הצורך בהדפסת פנקסי קבלות או חשבוניות.

מכינים כרטיסי ביקור מודפסים או דיגיטליים

הביאו בחשבון שבתחילת דרכיכם כבעלי מקצוע, גם אם יש לכם ידי זהב, כלי עבודה מקיטה והרבה רצון טוב, הלקוח לא יגיעו בהמוניהם. חשוב להשקיע את הנשמה בכל לקוח ולהפוך אותו ללקוח מרוצה. אל תשכחו להדפיס כרטיסי ביקור ולחלק לכל לקוח שאליו הגעתם. גם אם רק עשרה אחוזים מהלקוחות יביאו לכם לקוחות נוספים, זה כדאי. אם אתם בעלי מודעות טכנולוגית, תוכלו ליצור את הגרסה החדישה לכרטיסי הביקור הישנים. מדובר על כרטיסי ביקור דיגיטליים שתוכלו להעביר ללקוח דרך הנייד. אלה כרטיסי ביקור אינטראקטיביים שאפשר דרכם לשלוח גם תזכורות, הודעות על מבצעים וכיוצא בזה.

מקימים דף עסקי או אתר שיווקי

היום אף אחד כמעט כבר לא מחפש אנשי מקצוע במדריכים כגון דפי זהב רגילים. אנשי מקצוע מחפשים אונליין, באינטרנט. לכן, טוב תעשו אם אפילו עוד לפני שסיימתם קורס מקצועי כבר תקימו דף עסקי ברשת החברתית. לאחר סיום הקורס, מהרו להקים אתר שיווקי. האתר לא חייב להיות הכי גדול או מפואר. רק חשוב שתהיה לכם נוכחות דיגיטלית מקודמת. קידום אורגני או קידום ממומן יאפשרו לכם להגיע להרבה מאוד לקוחות פוטנציאליים שזקוקים לשירות – ממש עכשיו.

מקדמים שיתופי פעולה עם עצמאיים בתחומים משלימים

נסו לקדם שיתופי פעולה עם עצמאיים ובעלי עסקים בתחומים משלימים. למשל, אם אתם רוצים להציע שירותי צבע, צרו שיתוף פעולה עם שיפוצניקים. אם אתם מתקיני סורגים, נסו ליצור שיתוף פעולה עם מנעולן או מתקין דלתות פלדלת. המליצו אחד על השני ושניכם תרוויחו בגדול.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20