(new)ויקטורי
איפה כדאי לטייל בארץ באביב לפני שהקיץ החם מתחיל? 

איפה כדאי לטייל בארץ באביב לפני שהקיץ החם מתחיל? 

ארגנו כובע, מים וקצת צידה והצטרפו לטיולים באתרים השווים, לפני שהקיץ החם מתחיל

בקיץ החם כיף ונעים לבלות על חוף הים או לשחות בבריכה. זהו זמן שפחות מתאים לטיולי טבע, במיוחד לאנשים שלא אוהבים יותר מדי להזיע. אם גם אתם מחפשים אפשרויות לטיולים בארץ בעונה הכי טובה, כלומר בעונת האביב, יש לנו כמה אפשרויות טובות להציע. אז ארגנו כובע, מים וקצת צידה והצטרפו לטיולים באתרים השווים, לפני שהקיץ החם מתחיל.

מטיילים באזור הדרום: מכתש רמון ונחלי הדרום

אזור הדרום, המדברי, מציע מגוון רחב של אתרים נהדרים ומסלולים לטיולים. בין היתר, אפשר להגיע למכתש רמון, אפשר לטייל באזור מעלה עקרבים, אפשר להגיע להר סדום או לערי הנבטים העתיקות. אם אתם מטיילים באזור זה, תוכלו לעצור להתרעננות ביקבים. יש יקבים בדרום שמציעים סיורים מרתקים. יש יקבים בדרום שבהם תוכלו להתרענן עם ארוחה קלה ויין טוב. אחר כך אפשר להמשיך למשל למרכז המבקרים במכתש רמון או להגיע לנחל פרצים או למערת הקמח. מסלול טיול מומלץ מאוד תוכלו למצוא גם בנחל גוב, המתפתל בין סלעים ומצוקים מרהיבים.

אזור נחל דוד הוא אחד המומלצים ביותר לטיול וכל מי שמגיע לשם מקבל חוויה נהדרת. אם רוצים טיול משפחתי קליל, אפשר לבחור שביל קצר למדי, שעובר גם בנחל דוד וגם מגיע למפל שולמית. מותר להיכנס לבריכות הנאות. אגב, אם מגיעים לטיול של יומיים, ניתן ללון בלילה בעין גדי או בחניון הקמפינג הסמוך או באכסניה. שביל טיול יותר מאתגר לוקח אתכם לנחל ערוגות. השביל לא מאוד קשה, אך הוא יותר ארוך. לחובבי המים, ניתן לשלב הליכה בתוך הנחל עצמו אך חשוב להגיע בנעלים מתאימות (לא מחליקות). עבור מיטיבי לכת, יש בסביבה זו מסלולים שמתאימים ליום שלם, וכוללים עליה תלולה שלא מתאימה לילדים או לקשישים. כדאי לציין שיש בנחל דוד גם מסלולים קלילים, שמתאימים אפילו להורים שמגיעים עם עגלות של ילדים.

לטייל בצפון: גן לאומי מבצר נמרוד והבניאס

אם מתאים לכם לערוך יותר מטיול אחד של אביב, אל תסתפקו בטיול במכתש רמון או סיור של יקבים בדרום. יש עוד הרבה אתרים שאפשר לבקר ולטייל. בין המקומות האהובים אלינו ישנו אחד שנמצא לא הרחק מן החרמון המושלג. זהו הגן הלאומי מבצר נמרוד. סמוך למבצר יש מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. אפשר ללכת בשבילים השונים אך גולת הכותרת היא המבצר עצמו. זהו מבצר עתיק אך שמור היטב. יש בו שלל חדרים וגרמי מדרגות מסתלסלים. יש שם מאין מאגר מים מרשים מאוד ומרפסות תצפית שמהן אפשר לראות לכל עבר. מעת לעת, מקיימים במבצר פעילויות שונות, למשל פעילויות עם עששיות ופנסים שהן תענוג לילדים. עוד במבצר תוכלו להתרשם מכתובת חרוטה מהתקופה הממלוכית. יש מגדלים מרהיבים, שחלקם השתמרו כמעט בשלימותם. יש חומה שניתן לעמוד עליה ושערים ואפילו מעבר מוסתר שלא כולם מצליחים לגלות.

אתר טיולים נוסף המומלץ באזור זה הינו הבניאס. מקורו של הבניאס בהר החרמון, משם הוא מביא מי שלגים ובכלל, מים צלולים. לאורך המסלול ניתן להתרשם לא רק מהצמחייה הירוקה ומעיינות יפהפיים. יש גם פינות חמד נסתרות, שרירים עתיקים (למשל מקדשים אליליים) וכמובן מפל הבניאס שאסור לפספס. זהו אחד המפלים הכי מרשימים בישראל ויש הסבורים שגם היפה ביותר. יש גבוהים ממנו אך עוצמת המים הכבירה באביב הינה מחזה שאסור לפספס. לאורך המסלול עוברים בגשרי עץ, אפשר לעלות לצפית גבוהה, להגיע אל עתיקות של ארמון קדום ולסיים בפיקניק, באזור השמורה המיועד לכך.

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21