(new)ויקטורי
תמיד יש את חצי הכוס המלאה

תמיד יש את חצי הכוס המלאה

ילדים ב' של עירוני מודיעין כמעט עשתה דאבל, אבל הגביע חמק ממנה ברגע האחרון ונשארה רק אליפות • ומה הלאה? המבחנים לציבור הבועטים נפתחים מחדש

ההווה של עירוני מודיעין הבוגרת אפור כמו יום טיפוסי של חפרפרת, אבל אולי העתיד שלה יהיה קצת יותר מוצלח. קבוצת ילדים ב' של המועדון זכתה באליפות וקיוותה להשלים דאבל חלומי. אבל הדרך לגמר הגביע לא הייתה פשוטה, שבעה משחקים לצלוח, יש ליגות עם פחות. ארבעה משחקים היא ניצחה במגרשן של היריבות, ניצחון אחד בלבד היא זכתה לחגוג בבית. חצי הגמר נערך במקום נייטרלי, אצטדיון רמת גן, אבל הקבוצה ניצלה את ההזדמנות כדי להתרגל.

בסיבוב הראשון גברה המקומית על עירוני קריית גת 0:11. העובדה שהיא לא ספגה ולו גול חובה אחד, ולא אפשרה ליריבה שער ניחומים, מעידה על דקדקנות של חבלן משטרתי. על פני סיבוב ב' של המפעל היא חלפה מבלי שנדרשה למאמץ, אבל בסיבוב ג' שער אחד בלבד הפריד בינה לבין הפועל ראשון לציון. בסיבוב ד' היא יצאה לוסרמיל כדי להכניע 0:2 את הפועל באר שבע המקומית. כך, נדרשו שלושה משחקים כדי לשים לה כדור ברשת. שתיים כאלה רשמה הפועל קטמון בשמינית הגמר, עד המחצית. אבל השחקנים של תומר כרמל הוכיחו אופי ובגרות שחסרו לא מכבר לכמה בוגרים, כדי לחזור למשחק, ולנצח אותו מהנקודה הלבנה.

ברבע הגמר אירחו הילדים לראשונה, את נס טוברוק כדי לחורר את הרשת חמש פעמים, לפני המחצית. בשעה טובה, אוהדיה של הקבוצה זכו לחזות מקרוב בפלא. עד הסיום נפל לזכותה שער נוסף כדי להעמיד את התוצאה על 0:6 מפחיד. בהפועל חיפה, היריבה בחצי, ביכו את ההגרלה האכזרית. הם ידעו למה, 0:2 לעירונית, לעיני עשרות אוהדים מסורים, סידר לה הופעה ראשונה אי פעם בגמר.

ביבי היה עסוק אבל ביבס התקשר לברך. המטרה נשארה ללחוץ יד לנשיא. אבל בסוף הם לחצו יד לנשיא ועדת קישוט. לא נורא. אחרי 0:0 במחצית, מכבי פתח תקווה מצאה את הפירצה וניצלה את המומנטום כדי לנצח 0:3. זה לא היה הזמן הכי טוב לחפש מלוכה ולמצוא אתונות, אבל במשחק היחיד במפעל שבו הקבוצה לא כבשה, היא הפסידה.

אז כמעט גביע, ואליפות למזכרת, זה שלל יפה לעונה אחת. אם השחקנים האלה שקבעו היסטוריה ימשיכו עד הסוף, אולי הם יקבעו היסטוריה במקום שבו ההיסטוריה לעולם חוזרת. לא בטוח שאהוד כחילה יזכה ליהנות מהפירות. או אפילו אלי סבח. אבל עם קצת סבלנות, אולי אנחנו דווקא כן.

בצל ההישג של קבוצת ילדים ב', עונת הכדורגל 2017-18 מסתיימת בימים אלה ובעירוני מודיעין כבר נערכים לקראת העונה הבאה. בימים שני ושלישי 27-28.5.19 יתקיימו במגרש הכדורגל בפארק הטכנולוגי מבחני הקבלה לקבוצות הליגה של מחלקת הנוער של המועדון. בעירוני מודיעין מזמינים ילדים בגילאי 11 -8 להגיע למבחנים, להציג את כישוריהם ולהתמודד על הזכות להיכנס לקבוצות התחרותיות.

בבית הספר לכדורגל מתאמנים למעלה מאלף ילדים ב-25 מוקדי פעילות. מחלקת הנוער של המועדון כוללת 18 קבוצות ליגה מקבוצת טרום ג' ועד קבוצת נוער עם כ-400 שחקנים פעילים וכמובן את קבוצת הבוגרים המשחקת בליגה ב'.

מבחני הקבלה יחולקו השנה לארבעה חלקים על פי שנתוני הגיל: ביום שני 27.5 יערכו המבחנים לשנתונים 2009-2008. בשעה 17:30 ייבחנו הילדים בשנתון 2009 וב-18:30 ילידי שנתון 2008. יום לאחר מכן יבחנו בשעה 17:30 ילידי שנתון 2011 ומיד אחריהם, בשעה 18:30 ילידי שנתון 2010.

במסגרת המבחנים יעלו המתמודדים על הדשא הסינטטי ויציגו בפני המנהלים המקצועיים של המועדון, את היכולות שלהם במסירה, שליטה בכדור, נגיחה, בעיטה, קבלת החלטות ועוד. המועמדים שימצאו מתאימים יחולקו לקבוצות על פי רמות ויוכלו להתחיל לשחק בליגה.

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21