(new)דיור מוגן 6.2.20
כל מה שרציתם לדעת

כל מה שרציתם לדעת

כנס ראשון לזוכי "מחיר למשתכן" בשכונת מורשת התקיים השבוע, ובו הוצגו לרוכשים לוחות הזמנים של התקדמות השכונה לקראת איכלוסה

כ-1,500 איש השתתפו ביום ראשון השבוע בכנס ההסברה לזוכי פרויקט "מחיר למשתכן" בשכונת מורשת שארגנה העירייה בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון ומרכז הצעירים "יודה" בעמותת סחלבים. בכנס שמעו המשתתפים על התהליך שיעברו הזוכים עד לאכלוס השכונה. לזוכים הסבירו על המשך התהליך מהנדס העיר צחי כץ, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים (לטם גל) ומנהל אגף שיווק במשרד הבינוי והשיכון (אריאל רוזנברג).

הקמת שכונת מורשת היא חלק מהסכם הגג שנחתם בחודש ינואר 2014 בין רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון עם עיריית מודיעין. שכונת מורשת עתידה להיות אחת השכונות הגדולות בעיר ועבודות הקמת תשתיות השכונה נמצאות בעיצומן. מרבית המגרשים נמסרו ליזמים. כעת יש בשכונה כבר קבלנים שהחלו בעבודות העפר להכנת היסודות לקראת הבנייה.

בשכונה ייבנו כ-4,200 יחידות דיור, כאשר 3,614 יחידות מהן יהיו יחידות דיור בבנייה רוויה. 70% ממספר זה, 2,529, מיועד לדיור בר השגה בתצורות של שלושה, ארבעה וחמישה חדרים. לפחות 20% מהן, כ-505 יחידות דיור, מיועדות לתושבי העיר.

מהנדס העיר צחי כץ הציג לנוכחים את התהליך שעוברת השכונה העתידית, מגבעת טרשים לשכונה ובה אלפי יחידות דיור. כץ הסביר את תהליך כתיבת תכנית התב"ע לשכונה לצד עבודה משותפת מול היזמים, כאשר הדבר כולל ביצוע כל הליכי הרישוי והתכנון של השכונה והענקת היתרים ליזמים שכבר השיגו את האישורים הנדרשים. זאת במקביל לעבודות בשטח, בהובלת החברה הכלכלית של העירייה, הכוללות פריצת דרכים והנחת תשתיות של חשמל, ביוב ומים לקראת הקמת הבניינים.

עוד ציין כץ כי מתוך 34 מתחמי "מחיר למשתכן" שבשכונה, 29 מתחמים אושרו בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עשרה מהם גם סיימו את הליך אישור תכנית הבינוי.

עד כה הונפקו 61 היתרי חפירה ל-20 מתחמים והוגשו 103 בקשות להיתר בנייה ל-30 מתחמים. לפי כץ, תחילת העבודות להקמת הבניין הראשון צפויות להתחיל כבר בשבועות הקרובים. כץ הוסיף כי דיירים לעתיד המעוניינים לעקוב אחרי התקדמות היזמים מבחינת קבלת ההיתרים יכולים לעשות זאת באמצעות אתר העירייה, שם מוצגת מפת השכונה ועליה עדכון פרטני לכל יזם על סטטוס ההתקדמות.

באשר לעבודות שבהובלת החברה הכלכלית עדכן כץ כי הכשרת הכבישים המרכזיים של השכונה כבר הושלמה והחלו עבודות לביצוע השטחים הציבוריים והמבנים הציבוריים, דוגמת בתי ספר ומעונות יום. זאת לצד המשך התקנת תשתיות החשמל, המים והביוב של השכונה.

מהעירייה נמסר כי תושבים שלא הגיעו לכנס יוכלו לקבל מידע ולעקוב אחר סטטוס ההתקדמות באתר העירייה או במוקד הפניות של משרד השיכון והבינוי בטלפון 5349* 

ראש העירייה חיים ביבס אמר בכנס: "שכונת מורשת מהווה בשורה של ממש עבור תושבי העיר הצעירים בזכות מחירי דירות הזולים שהיא מאפשרת. בהליכי התכנון והאישור של שכונת מורשת דאגנו לתמהיל נכון שיאפשר דירות זולות יותר, כאשר הקמת יחידות הדיור יבוצע במקביל להקמת מבני הציבור כדי שהתושבים החדשים יוכלו להיכנס לבית החדש שלהם כשכל תשתיות השכונה כבר הוקמו".

חבר המועצה ומחזיק תיק הצעירים, אלעד שמעונוביץ, אמר: "זוגות צעירים רבים זכו בדירות בשכונת מורשת לפני כשנתיים, ומאז כמעט לא קיבלו מידע ועדכונים על התהליך והדירות בהן זכו. העובדה כי ההגרלה הוקדמה על-ידי הממשלה לא אומרת כי גם הליכי התכנון והבנייה עצמה הוקדמו, ולכן היה חשוב לנו לקיים את הכנס ולעדכן את הזוכים בלוחות הזמנים והפרטים החשובים".

(new)עידן הפרזול 13.1.20