(new)ויקטורי
נדחתה הצעת ביבס לספח את מבוא מודיעים למודיעין

נדחתה הצעת ביבס לספח את מבוא מודיעים למודיעין

ראש העירייה חשף את ההצעה בסיור הפרויקטים השנתי שקיים בעיר, וגם הסביר: "הצענו להכין למושב תוכנית שיקום מלאה. ראש המועצה האזורית חבל מודיעין דחה את הרעיון"

מדי קיץ לוקח חיים ביבס את חברי המועצה ואת העיתונאים המקומיים למה שהוא מכנה "סיור פרויקטים" בעיר, כדי להראות מה התקדם ומה צפוי בהמשך. גם השנה יצאו כולם באוטובוס הממוזג לסיור, אלא שהפעם היה זה סיור משמעותי יותר ולו משום שחלק גדול מהפרויקטים עומדים בפני סיום מה שהופך את העניין לממשי יותר. המסלול היה די קבוע: מבניין העירייה לשדרות החשמונאים ומשם לשדרות עמק האלה בואכה הפארק הטכנולוגי, נסיעה לכיוון מרכז עינב וחזרה לעיר לכיוון המע"ר ההולך ונבנה.

ונפתח בחדשות: ביבס הצהיר כי בחודש ספטמבר, כלומר לקראת ראש השנה, מתחם המע"ר ייפתח. המתכונת תהיה בצורת "השקה שקטה". כלומר – השדרה המרכזית תיפתח לתנועת כלי רכב והולכי רגל, והעסקים (חנויות, מסעדות ובתי קפה) ייפתחו בהמשך. "כל אחד לפי קצב העבודה שלו" לפי ביבס.

חדשות נוספות הן כי גבעת ברפיליה שליד שכונת אבני חן תהפוך לאתר תיירות וארכיאולוגיה בדומה לגבעת התיתורה ובקרוב ייחלו העבודות בה. עוד פרויקט גדול שיוצא לדרך הוא הכשרתו של פארק הופעות גדול שיכיל אלפי צופים בטבורו של הפארק הטכנולוגי.

חדשות נוספות הגיעו מגזרה לא צפויה – מושב מבוא מודיעים, שעלה באש בשריפה הגדולה שהתחוללה כאן בחודש מאי. בסיור גילה ביבס כי הוא הציע לספח את המושב לתחומי העיר מודיעין ובכך לסייע גם במהירות לשיקומו. "זה קרה אחרי שהממשלה החליטה על שיקום מבוא מודיעים", אמר ביבס. "הצעתי לספח את היישוב השרוף לעיר ובתמורה העירייה תגבש לו תוכנית שיקום רחבה". התשובה לשאלה מדוע לא יצא המהלך אל הפועל היתה צפויה למדי: שמעון סוסן, ראש המועצה האזורית חבל מודיעין שבתחומה נמצא המושב, התנגד.

ומכאן להמשך הסיור ולעדכונים על האתרים השונים:

אזור בית הקברות: כאן מבצעת העירייה שורת פיתוחים ובהם הרחבה וסלילה של כבישים חדשים שיחברו את הפארק הטכנולוגי ושדרות הרכס מתחם בית העלמין. ביבס ציין כי הדבר התאפשר בעקבות קבלת תקציבי פיתוח עבור שכונת מורשת, שניתן לנייד לאזורים אחרים.

שדרות עמק האלה: הסתיימו עבודות ההקמה של מספר מבנים שנועדו לקלוט וקלטו יחידות עירוניות כגון שירותי הרווחה, השירות הפסיכולוגי, בית יד לבנים ועוד. במורד שדרות עמק האלה עומדת העירייה לתת בקרוב היתרי בנייה לתחנת מד"א חדשה ולתחנת כיבוי אש. גם "חורשת הנופים" שבמורד השדרה תורחב.

אזור הפארק הטכנולוגי: זה כולל מספר פרויקטים, בהם פארק המים ההולך ונבנה ויציע חדש במגרש הכדורגל העירוני. בצדו הדרום-מערבי של פארק הטכנולוגי העירייה הגדילה את רצועת הקרקע המיועדת למלון בעוד מאה דונם. "יש התעניינות גדולה מצד יזמים מחו"ל שרוצים להקים במקום מלון בסגנון יערות הכרמל בתוך היער", אמר ביבס.

בפארק הטכנולוגי מוקם גם אתר מורשת לחטיבת הקומנדו, שאותה מאמצת העיר. האתר יהיה גם מקום מפגש ונקודת סיום למסלול הלוחמים של יחידות אגוז, מגלן, דובדבן ושאר יחידות חטיבת הקומנדו. את האתר מתכנן האדריכל בעל השם העולמי משה ספדי, שכידוע גם תיכנן את מודיעין עצמה.

עוד פרויקט גדול שיוצא לדרך בפארק הטכנולוגי הוא פארק הופעות. לייד בניין אטריום 2 (ראה ידיעה נפרדת בעמוד 48) יוקם אמפיתיאטרון גדול עם מקומות לאלפי צופים.

את החלק הזה סיכם ביבס כך: "בפארק הטכנולוגי הגענו למיצוי השיווק של המגרשים והבנייה בעיצומה. תוך שנתיים נראה את הפארק גמור ובנוי לגמרי עם מיליון וחצי מ"ר בנויים".

גבעת ברפיליה: פרויקט זה ישאיר את הגבעה כשמורת טבע ירוקה דוגמת גבעת התיתורה. המקום ייצר ריאה ירוקה משמעותית ובקרוב ייחלו עבודות להכנת האתר כאתר תיירות וארכיאולוגיה. בצמוד לגבעת ברפיליה החלה העירייה להרחיב את כביש 14 שמוליך מהפארק הטכנולוגי לכיוון מרכז העיר על פאתי שדרות עמק זבולון עד לשכונת מורשת.

שדרות החשמונאים: הבניינים שמקימה חברת "גיא ודורון" החלו כבר לקבל טפסי 4 לקראת איכלוס.

שכונת מורשת: החלו עבודות הבנייה בשכונה וכל עבודות הפריצה של דרכי הגישה לשכונה כבר לקראת סיום. בביצוע: חיבור כביש ממורשת לכביש המוביל לפארק הטכנולוגי.

שכונת נופים: ביבס: "נתחיל את האיכלוסים בספטמבר השנה והיא כבר מקבלת צורה של שכונה ממש".

מרכז עינב: ליד גשר הולכי הרגל שמתוכנן מתחנת פאתי מודיעין לתוך מרכז עינב מוקם חניון הרכבת ובו אלף מקומות חנייה, בהם גם מאתיים חניות לטווח ארוך של מי שירצה לטוס לחו"ל ולהשאיר את הרכב.

הכניסה המזרחית למתחם תשתנה ותהיה באמצעות גשר ורמפה ישר עד ל"פארק המנגלים". הכניסה הנוכחית תתבטל. המתחם שבו יהיה אצטדיון הכדורגל העתידי הוצמד למתחם הרכבת כך שהמבקרים יוכלו להגיע למשחקים ישירות באמצעות הרכבת.

בהמשך לאזור "פארק המנגלים" ישווקו בקרוב המגרשים 112 ו-113 שנועדו למשרדים ולמסחר, בהיקף של עשרת אלפי מ"ר בנוי. אלה הם המגרשים האחרונים שנותרו לשיווק במרכז עינב והם נמצאים בצמידות לתחנת הדלק "מיקה".

קשת מודיעין: החיבור בין מסילת הרכבת מודיעין-נתב"ג למסילת הקו החדש והמהיר לירושלים. בסיור התברר שהעבודות התעכבו בשל פשיטת רגל של הקבלן הטורקי שביצע אותן. לפי הערכת ביבס, העבודות יסתיימו בתוך כשנה והרכבת הראשונה ממודיעין לבירה תצא בשנת 2020.

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21