(new)ויקטורי
מה לך עצלן – עזוב את המזגן

מה לך עצלן – עזוב את המזגן

נגמרו התירוצים: שלל פעילויות ספורטיביות מיוחדות לקיץ, ובחינם, ממתינות לתושבי מודיעין ביולי-אוגוסט • אפשר להתחיל במשחקי שכונה, להמשיך בריכות ליליות על אופניים, להירגע עם יוגה ולקנח במשחקי כדורסל וכדורעף באולמות

38.6 מעלות בגרמניה, 38.2 בפולין, 45.9 בצרפת. באירופה בימים אלה, אם אתה יוצא עם שיפוד נא למרפסת, אחרי שלוש דקות הוא כבר וול דאן. בין אם מדובר בהתחממות שהיא תוצאה של זיהום ובין אם מדובר בעונת הקיץ של כדור הארץ, גרסת המראה של עידן הקרח, התחזיות הקודרות צופות שבקרוב לא נוכל לגדל במזרח התיכון חיטה. לעזאזל החיטה, לא נגדל אז נדפיס, אבל פעילות גופנית בחוץ תיחשב לאקט התאבדותי. בינתיים אנשים רוכבים על אופניים בעירום וזה טוב ויפה, או פחות יפה, אבל בעוד עשרים שנה מי שייצא בעירום להציץ במודיעין ניוז, יעלה בלהבות לפני שהוא יספיק לדפדף לספורט.

זו כנראה הסיבה הטובה ביותר להספיק כל עוד אפשר. תכנית אירועי "קיץ ספורטיבי" של אגף הספורט בעמותת סחלבים יצאה השבוע לדרך וכמדי שנה חובבי הספורט בעיר יוכלו ליהנות מתוכנית קיץ חווייתית ומגוונת. לאור התחזיות הקודרות, זה באמת עכשיו או לעולם לא. כך, הסדרה הספורטיבית "משחקים של פעם" יצאה השבוע לדרך עם עשרות הורים וילדים שמילאו את פארק חשוון בשכונת הכרמים ונהנו מפעילות ספורטיבית משותפת.

הסדרה הקיצית מאפשרת מסגרת ספורטיבית ונוסטלגית קרוב לבית, מדי יום רביעי בין השעות 19:30 -17:30 לאורך חודש יולי, עם שלל משחקים ופעילות: החל מחמש אבנים, גומי, מחניים דרך דג מלוח וסטנגה ועד לתחרות קפיצות בחבל וחפש את המטמון. בכל שבוע תגיע הפעילות לפארק אחר בעיר. בשבועות הקרובים תגיע הפעילות גם לפארקים בשכונות אבני חן, מוריה ובפרחים. הפעילות מתקיימת בשיתוף תכנית "אפשרי בריא".

בנוסף, אחד מאירועי השיא של הקיץ יהיה "אתגרי משפחתי" - הפנינג ספורט אתגרי לכל המשפחה אשר יתקיים ביום שני 22.7 ויכלול יותר מעשרים תחנות ספורט ואתגר; מקיר טיפוס קומנדו ומכוניות קארטינג, דרך מתקן פטיש כוח דינמי ועד למגוון מתנפחים, שולחנות משחק ומתחם ג'ימבורי. האירוע יתקיים במגרש הכדורגל השמשוני ברחוב עמק בית שאן  החל משעה 17:30.

את טיולי האופניים לאור ירח המסורתיים, בינתיים בלבוש מלא, החליטו באגף הספורט לשדרג השנה ולקיים אירוע שיא לכל המשפחה בפארק ענבה שישלב מסלולי רכיבה לכל הרמות וגם מתחם אופני דחיפה לקטנטנים. לאחר מכן יצאו המשתתפים לטיול מודרך לאור פנסי הרכיבה לוואדי ענבה. האירוע יתקיים ביום חמישי 25.7 בשעה 17:30. טיול הרכיבה יצא מהפארק בשעה 19:30.

לצד פעילויות אלו יפעל מידי יום ראשון  בשעה 18:30 מתחם יוגה בפארק הדגים במסגרת הפעילות של תוכנית "אפשרי בריא" של משרד הבריאות והעירייה. בכל יום ראשון לאורך חודש יולי יוכלו התושבים ליהנות משיעורי יוגה ללא תשלום המתאימים לכל רמה.

בד בבד יוכלו תושבי העיר ליהנות במהלך חודש יולי גם משני אולמות ספורט שיהיו פתוחים לקהל הרחב. בימים ראשון ורביעי בין השעות 19:00 -17:00 ייפתח אולם עירוני ב` (רחוב עמק יזרעאל) למשחקי כדורסל חופשיים ובימים שני וחמישי בין השעות 20:00- 16:00 ייפתח למשחקי כדורעף חופשיים אולם עירוני ג' (רחוב מוטה גור 45).

עדי בן אברהם, מחזיקת תיק הספורט המועצה, מסבירה: "השנה החלטנו לשנות מעט ולהביא רוח חדשה לאירועי הספורט בעיר. החלטנו לצאת מהקונספט של שני ספורטיבי ובמקומו לקיים אירועים גדולים וחווייתיים המשלבים מצד אחד פן משפחתי המאפשר פעילות הן להורים והן לילדים ומהצד השני פן אתגרי ותחרותי. כל זאת כדי להרחיב ולעודד את העיסוק בספורט בקרב כלל תושבי העיר".

חנן דנציגר, מנהל אגף הספורט בעמותת סחלבים, מזמין: "הכנו תוכנית מגוונת עם אירועים לטווח גילאים רחב. אנחנו מזמינים את תושבי העיר להגיע וליהנות מהפעילות השונות ולשמור על כושר".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21