(new)ויקטורי
כך נראה מועדון בוטיק

כך נראה מועדון בוטיק

מכבי מכבים-רעות מתכוונת לעשות את העונה בסטייל מיוחד: עם תקציב צנום ועל טהרת הכשרונות המקומיים כמו האחים ניניו וכמובן תומר כהן – האופציה הראשונה בהתקפה • ההגנה תיבנה בקצב שלה ואם יהיה קצת מזל היא תנסה להנחית כאן את יוני ניר בכבודו ובעצמו על תקן הווטראן שחוזר הביתה • הנציגה הכי בכירה של העיר בספורט המקצועני מתחממת על הקווים

המכבית הקולעת עלתה שתי ליגות בשנתיים, אבל בשלישית היא כמעט ירדה. רק כמעט. וכמעט, כך אומרים, זה לא מספיק. אבל גם התקציב של הקבוצה הזאת עלול שלא, והיא באמת מנסה לעשות כאן משהו. קבוצת הספורט הבכירה ביותר שעומדת לרשות תושבי העיר צריכה מצופים כדי לשחות בליגה השלישית באיכותה בישראל. ופרנסי העיר? מביטים בה בעודה בולעת מים. צועקים לה שתיזהר מהקיפוד. איפה ביבס, למשל? בפארק הטכנולוגי, מברך את שחקני עירוני מודיעין לפני שהם מוציאים 1:1 מול נתיבות בליגה הלפני אחרונה. במקום לבעוט כדור פתיחה שיזרוק כדור ביניים. שינסה, לפחות. מה כבר ביקשנו. כשייתנו לו סיבה לרוץ לשער, שיחזור. אבל בינתיים, רבאק, אפילו ברקוביץ' היה רכז פעם. אייל.

משחקי הדרבי מול עוצמה מודיעין על הכרטיס לליגה הארצית משכו לאולמות העיר כמויות אוהדים שלא היו מביישות הופעה של ליבי רן. כשהיה על מה לשחק, אנשים יצאו מהבית כדי לראות. המאמן נמרוד כהן עדיין לא הספיק ללחוץ לכולם את היד ולהגיד להם תודה. אבל אולי השנה הוא ישלים את המלאכה.

נמרוד, אתם מוכנים?

"אנחנו מוכנים. עברנו חמישה אימונים, עשינו ניסוי כלים ראשון, משחק אימון מול לוד, קבוצה שמועמדת לפלייאוף העליון, ניצחנו בשמונה. אהבתי את מה שראיתי מהקבוצה שלי. עכשיו הפנים קדימה, יש עוד הרבה עבודה".

הסגל סגור?

"סגור לגמרי. לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון. אם היה כסף, היינו יכולים לשלוף איזה אס, אבל כרגע ידינו כבולות. בנינו משהו יפה בתקציב נמוך".

כמה נמוך?

"הכי נמוך, או השני הכי נמוך. יש לנו תחרות עם שדרות מהבחינה הזאת. אני מקווה שנצליח לעקוף אותם בטבלה, לגנוב עוד קבוצה אחת, ולשרוד בליגה".

יש הבדל בין הליגה של השנה לליגה של השנה שעברה?

"שדרות השקיעו שנה שעברה קרוב למיליון שקל. חבל מודיעין אפילו יותר. החבל עלו, בשדרות החליטו לסגור את הברז. הליגה השנה תהיה יותר שוויונית. הבטן של הליגה אמורה להיות יותר גדולה. כל אחת יכולה לנצח כל אחת. אין גם קבוצות חלשות השנה, כמו שנה שעברה, שהיו גבעתיים ובת ים, ששמו, באמת, גרושים".

התקציב שלכם לא רק שלא עלה, הוא ירד?

"חשוב לציין את מוקד אמון שהפכו השנה לספונסר שלנו. סי פי אם כרגע לא מוכנים להשקיע כל עוד העירייה לא משקיעה. קיבלתי הבטחה שתהיה עזרה נדיבה ברגע שהעירייה גם תכניס את היד לכיס. אני מבין את זה. לא קוראים לנו מכבי סי פי אם, קוראים לנו מכבי מכבים רעות מודיעין. אנחנו מייצגים את העיר. הקבוצה בליגה ארצית, זאת לא ליגה ב'. באמת חבל לי שאין תמיכה עירונית לקבוצה שנותנת לעיר אבל לא מקבלת כלום בחזרה".

איזה מסקנות הסקת מהשנה שעברה בבניית הקבוצה?

"לא היו לי הרבה ברירות מבחינה תקציבית, הייתי די מוגבל. בחרתי את סגנון השחקנים שמתאים למה שאני מנסה לעשות. אם הבאתי חמש, רציתי שהוא ישלים את הארבע שלידו. אם הבאתי שני שחקני הגנה חזקים, בחרתי לידם שניים בעלי אופי התקפי. השנה גם יהיה לנו ספסל הרבה יותר עמוק".

בשנה שעברה הייתה לכם ההגנה החלשה בליגה.

"בצד של הגארדים הבאתי שחקנים צעירים, בני 19- 20, שנה ראשונה שנייה בליגה, רעבים, שיטרפו את הפרקט וייתנו את הטון בהגנה. כל ההכנה שלנו, מתחילת העונה, זה רק הגנה".

אין פחד מחוסר ניסיון?

"חד משמעית, יש חוסר ניסיון ואנחנו נשלם מחיר מסוים. אני מקווה שבצד השני נרוויח יותר. אבל כבר באימונים רואים אינטנסיביות גדולה יותר. יהיה לנו ספסל שמסוגל להשפיע. שנה שעברה היו לנו ארבעה שחקנים בכירים ורוטציה של שניים שלושה מהספסל שנתנו להם דקות מנוחה, השנה יהיו לנו חמישה שחקנים בכירים ועוד חמישה צעירים שיחלקו איתם בנטל. יהיה הרבה יותר אוויר מהספסל".

מי נשאר?

"הטופ סקורר תומר כהן. אלון ניניו המקומי, קפטן הקבוצה ארז ניניו שהוא אח שלו יחזור מפציעה עוד חודשיים, עידן גורן המקומי, רן לוטם שהיה אצלנו בנוער סיים צבא וחזר, אריאל ברנט המקומי יצטרף אלינו כשיחזור מהטיול אחרי צבא. בשורה התחתונה, חשוב להדגיש את זה, יש לנו את המקומיים, שהם השלד של הקבוצה והוספנו להם שחקנים בעלי ניסיון כדי ליצור סגל רחב".

מה לגבי השתלבות של שחקנים ממחלקת הנוער?

"אני גם מנהל מחלקת הנוער, אז ברור שזה חשוב לי, אישית. שני שחקני נוער כבר מתאמנים איתנו והם יוקפצו לבוגרים. כל מי שמתאים ומקומי, יש לו מקום אצלנו. חשוב לנו מאד התמהיל הזה, כשהדגש הוא על חבר'ה מקומיים שמתאימים לקבוצה. לא נבנה קבוצה של 12 שחקני רכש. בראש ובראשונה, חמישים אחוז לפחות מפה, ממודיעין, יש פה מספיק חבר'ה איכותיים כדי לענות על הקריטריון הזה".

אז אם תגיעו שוב למבחנים זאת תהיה הצלחה?

"מבחנים זה המינימום. אם נרד ליגה זה יהיה כישלון. אבל אני מעריך שההבדל בין מקום שמוביל למבחנים לארבעה מקומות גבוה יותר, יהיה ניצחון לפה או לשם. אני אשמח לשרוד בליגה. השנה הפלייאוף הוא שמונה קבוצות, אולי בטעות גם נשתחל לפלייאוף".

ואם העירייה בכל זאת תפתיע ותזרוק עצם?

"יש לי סקופ קטן, אולי זה ישכנע מישהו. אם תבוא תמיכה עירונית אפשר יהיה לפנות למקומי הכי בכיר שגדל כאן, יוני ניר. כרגע הוא פנוי וזה חלון הזדמנויות שאפשר לנצל. אנחנו נשמח להביא אותו לחזק את הקבוצה. אני יודע שהוא רוצה מאד להיות בקבוצה, גם שזה אומר לרדת לליגה הארצית, אבל אנחנו חייבים לתת משהו. כרגע אין לנו כלום, אפס, להציע לו. זה שחקן שכבר עשור משחק בליגת על וליגה לאומית, שחקן ממודיעין, מה יותר מלתת לו את הבמה הזאת? קהל יבוא לראות אותו, זה יעשה שירות גדול לקבוצה, לעיר ולאוהדים. אבל שוב, זה לא תלוי בי".

התחלתם לשתף פעולה עם קפטן הפועל ירושלים, בר טימור...

"במסגרת תפקידי כמנהל מחלקת הנוער של המועדון אני מפעיל עם אייל מזרחי את בית הספר העירוני לכדורסל. פנינו לבר שייכנס לנעלי המנהל המקצועי בבית הספר לכדורסל, ולשמחתנו הוא היה מאד בעניין. המטרה של בר זה לקדם את בית הספר מבחינה מקצועית, שיותר ילדים ישתלבו בקבוצות הליגה. לפני יומיים ערכנו ישיבת מאמנים, הוא הציג את התוכניות שלו. הוא לא בא על תקן פרצוף על הפוסטר או שם שאפשר לזרוק. כל יום הוא נכנס לבית ספר, מספר לתלמידים על הפרוייקט ומגייס שחקנים חדשים, זה ממש בוער בו. הוא מתכנן להגיע לאימונים, לדבר עם מאמנים, הוא מקדיש לזה באמת הרבה מאד זמן ומחשבה. לא היינו הולכים על זה אם זה היה אחרת".

זה הישג מבחינתכם?

"בר זה קפטן הפועל ירושלים, שחקן נבחרת ישראל, בן 27, יש לו עוד הרבה שנים בכדורסל, בטופ של הכדורסל, ברור שמדובר במישהו שיש לו הרבה להציע, מכל הבחינות. הוא מקדיש הרבה זמן לעניין הזה. העובדה שכל אחד מהילדים יקבל זוג כרטיסים למשחק של הפועל ירושלים, כולל סיבוב עם בר בארנה, היא בונוס ובונוס יפה לילד שאוהב כדורסל".

מה המטרות של המועדון, בדגש על מחלקת הנוער?

"אנחנו נמשיך להתפתח כמועדון בוטיק שמשלב את החלק המקצועי כמו גם את המרכיב האנושי. חשוב לנו לגדל שחקנים טובים ובני אדם טובים. נמשיך במסורת של חילופי משלחות. שנה שעברה שלחנו קבוצה שזכתה במקום הראשון בטורניר בגרמניה. וכל דבר כזה עושה טוב למועדון, לעיר ולמדינה".

מי הקבוצות בולטות במחלקת הנוער?

"אני מאמין שנוער ארצית שלנו יתמודדו על עלייה ללאומית, ישם שם קבוצה חזקה, שני שחקנים של הקבוצה כבר התאמנו עם הבוגרים. נערים א' יתמודדו על עלייה, קבוצות נערים ב' לאומית וילדים א' לאומית, אין להן לאן לעלות, בעצם, אבל אני חושב שהן יכולות להתברג בפלייאוף העליון".

 מה זה מועדון בוטיק?

"אנחנו בנויים מ-12 קבוצות ליגה. רוב המועדונים מורכבים מ-20-25 קבוצות ליגה. אנחנו שמים דגש על העניין שתהיה קבוצה אחת בכל שכבת גיל, מקסימום שתיים, כדי לתת את המירב לכל קבוצה, שלא יהיה מצב שמזניחים קבוצה כי היא חלשה יותר, או כי היא בליגה נמוכה יותר. לא מובן מאליו שמועדון שמורכב מ-12 קבוצות בלבד מחזיק מנהל מקצועי ברמה של רן אשר, שאימן ברמות הכי גבוהות כולל בליגת העל ובנבחרות ישראל, או באוהד גולדברג, שרק בשנה שעברה זכה בתואר מאמן השנה בליגת העל לנוער, שבא לאמן אצלנו את ילדים א' לאומית ונערים א'. מועדון כזה קטן שמחזיק כזה צוות, זה מועדון בוטיק".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20