(new)ויקטורי
יורה בתוך הנגמ"ש

יורה בתוך הנגמ"ש

לניר הירשמן ממודיעין, מקום 49 ברשימת הליכוד לכנסת, אין בעייה להטיח בנתניהו ובצמרת הליכוד טענות קשות, שאפילו בני גנץ לא מעלה על דל שפתיו • הירשמן, היחיד מה"ליכודניקים החדשים" ששרד את ההדחות הפנימיות במפלגה, גם יודע היטב איזה פתק יטיל לקלפי ביום שלישי הקרוב

(צילום: פרטי)

על רקע מקהלת התמיכה בנתניהו מתוך הליכוד עצמו מתחילים לצוץ להם גם קולות אחרים, מלוים בתחושה לא נוחה ממה שנתניהו עושה לכאורה. אחד הבולטים בקולות הללו הוא מראשי "הליכודניקים החדשים" גוף שצובר כח בתוך הליכוד הוא ניר הירשמן תושב מודיעין שאומר: "זו לא משילות, זו השחתה סידרתית של שומרי הסף במטרה להכריע אותם אחד אחרי השני"

בבחירות הקודמות ניסו ותיקי הליכוד ונאמני נתניהו בכל כוחם להגביל את התחזקותם במרכז הליכוד ובפריימריז. זה די עבד ואנשי מחנה "הליכודניקים החדשים" לא ממש הצליחו להתברג בצמרת. עכשיו, לקראת בחירות 2019 מועד ב', אין צורך בכך כי אין פריימריז. אז בליכוד מתעלמים מהם אבל הליכודניקים החדשים לא מתעלמים מנתניהו ואפילו פותחים עליו פה. זאת בניגוד לאווירה המקובלת בסביבתו הקרובה של יו"ר הליכוד.

אחד הקולות הבודדים שעושים זאת בלי צנזורה הוא ניר הירשמן. מספר 49 ברשימת הליכוד לכנסת, תושב מודיעין ומבין מנהיגי הליכודניקים החדשים. לדבריו הוא מאס במה שמתחולל ברחוב בלפור ובמשרד ראש הממשלה "כששומרי הסף של מדינת ישראל נכתשים עד דק".

הירשמן, כאמור, מותח את הביקורת שלו באופן הכי גלוי: "קודם הם חשבו שהיה צריך לסגור את התאגיד. אחר כך היה חשוב לחסל את ערוץ 10, ועכשיו צריך להחרים את ערוץ 12. רואים שלטי חוצות נגד עיתונאים, כתבים מסתובבים עם מאבטחים. ועכשיו, ההקלטות של השבוע. וזה אחרי שאנשי השב"כ הפכו לשמאלנים, הפרקליטות שתופרת תיקים, ובג"ץ שעליו צריך להתגבר".

תומכי נתניהו אומרים שהוא מגלה משילות...

"זו לא משילות, זו השחתה סדרתית. זה טירגוט של שומרי הסף, אחד אחרי השני, במטרה להכריע אותם, להכפיף אותם. זו אינה דרכו של הליכוד".

אתה באמת לא בוחל במילים כלפי מנהיג המפלגה שלך.

"קשר השתיקה סביב מעשיו של ראש הממשלה חייב להיפסק. תפסיקו לתרץ, לעלות לשידור ולספר שהוא לא התכוון ובכלל לא הבינו אותו נכון. מה שקורה כאן הוא אסון לשלטון החוק. אנחנו עדים לניסיון מתמשך וכוחני להכניע את הדמוקרטיה, את העיתונות החופשית, את בתי המשפט, את ביקורת המדינה, המשטרה ומה לא".

איך זה שאתה לא מפחד להגיד דברים כאלה?

"ממה יש לי לפחד? אני ברשימת הליכוד לכנסת אבל אני לא מתפרנס מעבודה בממשלה ואנחנו במדינה דמוקרטית עדיין. אני לא מפחד מאף אחד, לא תלוי באף אחד ולא צריך טובות מאף אחד. לא באתי מאליטה ואין לי מעמד להפסיד. אבל אני יודע שאנשים כמוני לא מחוברים ולא עם פרוטקציה כדי שהם יצליחו. השיטה היחידה היא שהדמוקרטיה תמשיך להיות חזקה כאן, אבל לצערי אני רואה איך המנגנונים הדמוקרטים הולכים ומתפרקים כי בשם הקרב להשיג עוד מנדט מוכנים היום להקריב הכל".

ומה המסקנה מכל זה?

"האחריות היא עלינו, הליכודניקים. זו המדינה שלנו, אם נשליך הכל כדי להרוויח עוד מנדט נמצא את עצמנו במדינה שאדם חופשי, יחיד שהוא מלך, לא יכול לחיות. צריך לעצור את זה, ועכשיו"

ואיך הליכודניקים החדשים יעשו את זה?

"אנחנו ממשיכים כמובן בפעילות שלנו בתוך הליכוד, אבל צריך לזכור שאנחנו קבוצת מתפקדים ולכן כשאין עכשיו פריימריז, האפקט שלנו הוא מצומצם יותר".

מה דעתך על קמפיין הליכוד?

"בתוך הקמפיין קורים דברים גרועים מאד ואנחנו צריכים להרים קול צעקה. הבעתי מורת רוח מהצורה שבה הדברים מתנהלים".

איך זה שלא שומעים עוד קולות מתוך הליכוד? הרי לגדעון סער הצביעו בפריימריז יותר משלושים אלף חברים וזה אולי הצבעה נגד נתניהו. היכן הם?

"האמת אני לא יודע וצריך לשאול אותם. אני מתבטא ואומר את הדברים. אני שרדתי את הניפוי בפריימריז ואני יכול לדבר בשמי בלבד".

מה הכי מפריע לך כיום בהתנהלות הליכוד?

"זה התחיל בפייסבוק בדיבורים ועלו שם קולות שאמרו שבעצם מה זה כל כך גרוע שמחרימים את ערוץ 12? ולמה זה כל כך גרוע לסגור את ערוץ 10?. ולאט לאט הקולות התחזקו. זה כמו צפרדע בסיר מים שמחממים לאט לאט. אם היו מכניסים אותה לסיר רותחים היא היתה קופצת מיד החוצה. אבל כאן חיממו את המים לאט עד שהיא התבשלה בלי להרגיש".

ואתה קופץ מהר מהסיר?

"לי יותר קל להתבטא אולי משום שאני בירכתי הרשימה בכנסת. אלה שלא במקומות ריאליים, דווקא אנחנו צריכים לשים אצבע על הבעיות. כשבצמרת הרשימה אומרים שהפרקליטות תופרת תיקים ושהמשטרה מושחתת זה איום ונורא מבחינתי. ככה לא מתנהגים ליכודניקים".

אז מהמקום ה-49 יותר קל למתוח ביקורת...

"מקומי לא ריאלי ברשימה זה נכון אבל אני חבר ליכוד ואני מרגיש מחוייבות. אם מרוויחים עוד מנדט מדיבורים קשים נגד בית המשפט או הפרקליטות, זה חמור מאד. אלה שומרי הסף של כולם ולכן חובה של כולם להילחם על עיתונות חופשית ועל שלטון חוק כי בלי זה לא תהיה לנו תקומה כאן".

איך תצביע בעוד שבוע?

"אני אצביע מח"ל כי אני חבר מפלגה".

כלומר אתה נותן כתף להמשך מה שנראה לך לא בסדר...

"לא. ואין לי כאן שום דילמה לגבי ההצבעה כי אני מאמין בתנועת הליכוד ואני חושב שהיא מסוגלת להצמיח מנהיגים גדולים לעם ישראל".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20