(new)ויקטורי
המספר הנוסף

המספר הנוסף

מיהם 14 השחיינים שזכו להיכתב על "קיר התהילה" החדש בפארק המים? בכמה ירדו הסיכויים של בן שהר לחזור לאירופה? איך נרשמים למירוץ מודיעין ועוד שאלות במצב רוח כמעט סתווי

1- הבן הכובש שבר בצורת ארוכה עם שער ליגה ראשון ושער ראשון, בכלל, לעונה זאת, לא כולל משחקונים פנימיים. בסך הכל כמעט 800 דקות בלי להזיז רשת במשחק רשמי. זה יותר מדי, נכון, אבל לפחות זה נגמר. גם אשתקד הוא נקלע למצוקה, ויצא ממנה עם שלושה צמדים רצופים בדרך לתואר מלך שערי הליגה. "אחרי שייכנס הראשון, האחרים יבואו", הבטיח הבן. אז הראשון נכנס ונשאר רק לראות אם הוא יעמוד במילה שלו.

הפועל באר שבע התייצבה למגרש הי"א באשדוד ונפלה לפיגור. האסלביינק כפה שיוויון והבן הרשית את המהפך. בסופו של דבר המארחת חזרה ל-2:2 וכמעט הפכה בחזרה, לפני שה-VAR גזל ממנה ניצחון בתוספת הזמן. אבל השער של שהר כבר נכבש ועכשיו בכר צריך לדאוג להגנה שלו. "עשינו מהפך ומהר ספגנו, אבל לא צריך להאשים שחקן אחד אלא את כל הקבוצה", הוא סיכם את הנקודה המאכזבת. "אנחנו צריכים להיות יותר מחויבים, בטח כשמובילים במגרש קשה כמו אשדוד. חבל על הנקודות".

יש לו מזל שלא היה לו איזה הרצוג על הראש. לא הפעם, לפחות. התחרות על מקום בסגל הלאומי קשה, אבל אחרי פתיחת עונה מגומגמת הוא שוב נהנה ממעמד של שחקן הרכב. בינתיים, כרגיל, מספרים בבאר שבע שצריך עוד חלוץ. אבל שלושת האחרונים שהגיעו לא בדיוק סיפקו את הסחורה. לכל הפחות, לא באיכות של הסחורה שסיפק שהר. בשעות האחרונות של חלון ההעברות פורסם שהבן מבוקש בקבוצת פאר רוסית, אבל ההתעניינות הזאת לא באמת הבשילה. שהר כבר אמר שהוא לא ייקח כל הצעה מאירופה, אלא אם יהיה מדובר במשהו מיוחד כמו, למשל, לחזור לאספניול. מקצועית, אולי מדובר בטעות. ליגיונרים מקבלים הרבה יותר קרדיט. אבל שהר כבר נמצא במקום בקריירה, ובחיים, שהוא כבר לא צריך להוכיח לאף אחד. להוציא את המאמן הנוכחי שלו, כמובן.

3 - מרוץ מודיעין מושך אליו אלפי רצים ורצות ובהם גם תלמידי ותלמידות בתי הספר שמגיעים לרוץ יחד ואף להתחרות בשלושה מקצי ריצה בני 1.8, 5, ו-10 ק"מ. בשנה שעברה כיכבו ברמת ההיענות בית ספר אבני חן עם 354 תלמידים ומורים שנרשמו והשתתפו במרוץ. בית הספר אסיף עם 250 תלמידים, עירוני א' עם 227 תלמידים וכן בתי הספר, ענבלים, שיבולים רמון, יחד יסודי, עירוני ב' ויזמ"ה צוינו לשבח לאחר שלמרוץ נרשמו כ-150 תלמידים מכל אחד מבתי ספר.

באגף הספורט בעמותת סחלבים פתחו השבוע רישום אינטרנטי ייעודי וכבר מצפים לראות מי יהיו בתי הספר שיככבו השנה. ההחלטה לפתוח רישום אינטרנטי ייעודי לתלמידי בתי הספר באה מתוך מטרה להקל ולפשט ככל שניתן את תהליך הרישום ולעודד את ההורים לרשום את ילדיהם, מתוך תפיסה חינוכית המקדמת ספורט ואורח חיים פעיל ובריא. תלמידי בתי הספר שיירשמו במסגרת הרישום האינטרנטי ייהנו ממחיר מוזל של 40 שקלים לכל אחד מארבעת מסלולי הריצה שיבחרו. בנוסף, כמידי שנה תתקיים במסגרת האירוע גם אליפות בתי הספר בריצה בה ייקחו חלק נבחרות ייצוגיות מבתי הספר העל יסודיים בעיר.

14- פארק המים ברעות קיים קרוב לשלושים שנה. אגודת השחייה החלה לפעול בפארק ממש עם בניית המתקן. בשנים הראשונות היה זה המאמן אורי קליינמן שהעלה את שם המועדון הצעיר על מפת השחייה הישראלית ומאז הוא שם בצמרת. אלופים רבים עברו במימי הבריכה ברעות וייצגו את העיר ואת ישראל בתחרויות רבות. בפארק המים החליטו שצריך לעשות משהו עם ההיסטוריה והמסורת ההישגית הזאת שמצליחה להביא עוד ועוד הצלחות.

הוועד המנהל של פארק המים החליט על הקמתו של "קיר תהילה". לאחר חצי שנה של עבודה הקיר נחנך בטקס מרשים אליו הגיעו שחייני עבר, הווה ופעילים רבים באגודה ואף מאגודות נוספות. בין הנואמים היה מנכ"ל איגוד השחיה אמיר טיטו, שפירגן למועדון המקומי וציין בחיוך שאיגוד השחייה לומד מהמועדון המקומי ושבימים אלה מוקם לוח שיאי ישראל בדומה ללוח שיאי המועדון של פארק המים. נוסף על כך, הוא ציין שבקרוב יוקם גם קיר תהילה בדומה לקיר שלנו.

אריק מורה, מנכ"ל פארק המים בשלוש שנים האחרונות, פירגן לשחיינים ולצוות המאמנים ואמר שהוא ימשיך לעזור ככל יכולתו לקדם את המסורת של השחיה וענפי ספורט נוספים בתוך פארק המים רעות. לעירייה היו מספר נציגים בטקס: מנהל מחלקת הספורט חנן דנציגר, מנכ"ל עמותת סחלבים מיקי בר ויו"ר סחלבים אלעד שמעונוביץ', שגם נשא דברים ותיאר את הצלחות פארק המים כ"נס" בהתייחס לגודל המתקן, העיר והתמיכה בשחיינים למול ההצלחות המרשימות לאורך זמן. יהודה הירשברג יו"ר האגודה שנכנס לתפקידו לאחרונה אמר בהתרגשות שהוא גאה במפעל, במסורת שלו ובערכים שהוא מנחיל לילדים. ילדיו הפרטיים של יהודה היו בין שחייני המועדון עד לא מזמן. כרמל לויתן, המאמן הראשי ב-17 השנים האחרונות, ציין את המסגרת התומכת בשחיינים, את הצוות המסור שעובד איתו מסביב לשעון וציין ש"אנחנו חייבים להשתפר כל הזמן ולעשות דברים חדשים על מנת להתקדם".

זכו לעלות על "קיר התהילה" שחיינים שזכו בתואר שיאן ישראל, אלוף ישראל או זכו במדלייה באליפות אירופה לנוער. בסך הכל 14 במספר ואלה הם: רותם פלד, דקל שחף, אמיר ארבל, יהב שחף, עמית בכר, נמרוד חייט, גיא שילון, יעל דניאלי, אור סבטייה, שחר מנחם, גלי זילברברג, איתי כרמי, גלי פסקרה ונטע שיף. הקיר צפוי להתעדכן בעתיד. עיצבה אותו בכישרון רב כרמל מרחב.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20