(new)ויקטורי
לפעמים טוב להיות בינוני

לפעמים טוב להיות בינוני

לעירוני מודיעין הגישה הזו מצליחה בינתיים: היא טרם הפסידה העונה, אבל רוב המשחקים שלה הסתיימו בתיקו • ביום שישי הבא, מול דימונה בחוץ, זה חייב להשתנות

עירוני מודיעין עדיין בלתי מנוצחת, אבל כמה היא מנצחת? זה כבר דיון אחר. בשלושה משחקי ליגה ומשחק גביע אחד היא ניצחה פעמיים, אבל אם לוקחים בחשבון את העובדה שמול יבנה, בגביע, היא נזקקה לבעיטות מהנקודה הלבנה, אז אין אלא להודות ששלושה משחקים מבין ארבעה הסתיימו, למעשה, בתיקו. 1:1 מול נתיבות במחזור הפתיחה, 1:1 מול יבנה, במפעל המשני, ו-1:1 מול קריית מלאכי בשישי האחרון. כן, שוב 1:1. מתברר שכדי לתפוס את עירוני מודיעין עם שער נקי צריך להפתיע אותה במקלחת. אולי פשוט מישהו התבלבל בספירה, בשביל לנצח צריך להבקיע שער אחד, אבל יותר. אם השוער המקומי צריך להוציא כדור מהרשת בכל תשעים דקות בממוצע, אולי כדאי לו לשחק גם איקס מיקס דריקס, במקביל, כדי לשפר את המספרים. בינתיים שתי קבוצות עם מאזן מושלם בורחות לליגה, ועירוני מודיעין מוצאת את עצמה, בפעם המי-יודע-כמה, במקום השביעי המקולל.

ביום שישי האחרון אירחה נציגת העיר הבועטת את קריית מלאכי. אותה קריה שאשתקד פינטזה על ליגה א', לפני שהתרסקה אל המקום השני עם 71 נקודות, נקודה אחת פחות ממכבי אשדוד שזכתה באליפות. אם הקבוצה הזאת שבעה מההישג ההוא או שהיא דווקא קיבלה תיאבון, נדע רק בהמשך, אם לשפוט מהמשחק מול שחקניו של אהוד כחילה, היא עדיין מתלבטת. מאות אוהדים התייצבו בפארק הטכנולוגי, חלקם בצעיפים תואמים שעשו לילדים חשק לבנות איש שלג. אבל לא רק גרעינים שחורים נבלסו, גם קשיו ואגוזי מלך. ניתן רק לברך על ההתעוררות הזאת של הקהל המקומי, בתקווה שלא מדובר בנדודי שינה. בינתיים הוא שומר על אופטימיות זהירה ומצפה לעתיד טוב יותר בסבלנות של מאמין. כמה זמן זה יחזיק? צריך לעקוב.

למערכה נשלחו שגיא בן יצחק, לואי אבו גאנם, נאדר אלעתיקה, אדי דדון, גיא דנקוביץ', דניאל דרעי, ערן זגר, נועם כהן, אדהם מילאד, דור נגר ושהב פשאי. כמה מהם באמת משלנו? כנראה שבמשוואה הזאת אין צורך אפילו בבדידים. כבר במחצית ערך כחילה שני חילופים, כשהכניס למגרש את אלכס באסוק ואת שמעון ביטון. לא פלא שכך. התוצאה עמדה על 1:0 מעצבן לאורחת, שעלתה ראשונה על הלוח על סף השריקה להפסקה, ובניגוד למהלך המשחק, בזכות שער של אליעזר איליין. הזמן עשה כהרגלו בקודש, השעון הוסיף לתקתק והמקומית הלחוצה כבר איבדה סבלנות.

בדקה ה-62 נזרק אל הדשא ליעד עובד ועשר דקות לאחר מכן הצטרף גם אורן זוהר. עומר טולדו הצעיר, שכבש אשתקד עשרה שערי ליגה כמו גם את לב האוהדים, נתבקש להציל את המולדת, אך ניתנה לו למטה מרבע שעה. מי שהיה משכין כדור ברשת כמו שגנדי השכין שלום, מוצא את עצמו לאחרונה משכין קום. ארבע דקות לתום הזמן החוקי, הלחץ השתלם. שער עצמי של שחקן קריית מלאכי שהתבלבל בכיוון קבע 1:1 וחלוקת נקודות. הפרחים ליאיר הדר ושנה טובה לדוד גיבור. עם חמש נקודות בשלושה מחזורים לא הולכים למכולת, וזה בטח לא יספיק לשי לחג.

ביום שישי ה-4.10 מצפה לעירוני מודיעין משחק חוץ קשה בדימונה מול השלישית. כמו מודיעין, היא גם טרם הפסידה, בניגוד למודיעין, היא באמת ניצחה פעמיים. אם לוקחים בחשבון שנתיבות ויבנה שתיהן מתחת לקו האדום, אז מגיעים למסקנה שההגרלה של עירוני מודיעין לא בדיוק הייתה אכזרית עם שני מפגשים מול שתי קבוצות מהתחתית של התחתית. לאחת היא אפשרה את גול הזכות היחיד שלה עד כה, לשנייה היא אפשרה את נקודת הליגה היחידה שלה עד כה. בשני המקרים, או שמדובר במעשי חסד, או שיש פה בעיה שצריך לתת עליה את הדעת. זה עדיין שלב מוקדם של העונה, ודברים יכולים להשתנות. אבל לא בטוח שאפילו אהוד כחילה יצליח להזיז את הקבוצה הזאת ממה שנראה כמו גורלה הידוע מראש.

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21