(new)ויצו באנר עליון 20.1.20
העירייה חתמה על טופס 4 ראשון במע"ר

העירייה חתמה על טופס 4 ראשון במע"ר

ראש העירייה קיים מפגש עם נציגי היזמים הבונים בשדרה המרכזית, בו הציג גם את תוצאות סקר שערכה העירייה בקרב התושבים

מספר ימים לאחר שחבר מועצת העירייה אלעד שמעונוביץ, הפיץ ברשת החברתית סקר לתושבי מודיעין לגבי תמהיל העסקים הרצוי מבחינתם בשדרה המרכזית במע"ר, קיים אתמול ראש העירייה מפגש בו הציג את תוצאות סקר שנערך מטעם העירייה עצמה באוגוסט האחרון.

על הסקר מטעם העירייה ענו למעלה מ-600 מתושבי העיר, כאשר 81% מהמשיבים על השאלון ענו שהדבר החשוב ביותר מבחינתם הוא שהשדרה תהפוך למקום בילוי פתוח וזמין בכל ימות השבוע.

במפגש שנערך אתמול אחה"צ השתתפו נציגי היזמים הבונים במתחם, כמו גם נציגי בתי עסק שכבר ידוע כי יפעלו במקום. האירוע נפתח בטקס חתימה על טופס 4 הראשון של השדרה המרכזית במע"ר.

במפגש הוצג למשתתפים תהליך העבודה שנעשה לקביעת שגרת העבודה במתחם, כאשר על פי ביבס המטרה היא להפוך את המתחם למרכז הראשי לבילוי ופנאי במודיעין. יש לזכור כי מדובר על פתיחה הדרגתית כאשר בשלב הראשון השדרה תיפתח לתנועת הולכי רגל וכלי רכב ומרכזי המסחר ייפתחו בהתאם להתקדמות עבודת היזמים.

ביבס אף סיפר כי הקציב תקציב שנתי של יותר ממיליון שקלים עבור קיום אירועים בשדרה. הדבר יאפשר  שילוב השדרה באירועים העירוניים השונים, כמו למשל מסיבה עברית ביום העצמאות, מיצגים אומנותיים בהשראת פסטיבל הקרקס בסוכות, שעות סיפור לקטנטנים, מתקני משחק, הפעלות לכל המשפחה בשעות אחר הצהריים, Happy Hour למבוגרים בשעות הערב וכן הלאה.

בין בתי הקפה והמסעדות שכבר ידוע כי יפעלו במקום אפשר למצוא המורדן בר, פסטה בסטה, שיפודייה, בית קפה וגלידרייה.

כידוע, מרכז העסקים הראשי נמצא בימים אלה לקראת השלמתו והוא כולל שדרה לאורך של כקילומטר עם מדרכות רחבות, שבילי הליכה, גינון, ספסלים, מזרקות מים ועוד. לאורך השדרה נבנות כ-470 יחידות דיור בבניינים בני חמש קומות, כאשר הקומה הראשונה היא קומה מסחרית הכוללת חנויות, מסעדות, פאבים ובתי קפה. מעליהן ישנן ארבע קומות מגורים כך ש-60% מיחידות הדיור הן בנות 3-2 חדרים והיתר בנות 5-4 חדרים.

בחלקה התחתון של השדרה יהיה חיבור לקניון עזריאלי וכן תהיה כיכר ואזור המיועד להקמת שוק עירוני. בצידה של השדרה הפונה לכיוון רחוב ערער ולהמשכו של רחוב דם המכבים, נבנו מבנים של שתי קומות המיועדות למסחר ולמשרדים, ומעליהן שלוש קומות נוספות למגורים. בתהליך התכנון נעשתה חשיבה על נושא ההצללות בעונת הקיץ החמה, והוחלט בין היתר כי בתי הקפה והמסעדות יוקפו בעצים גבוהים ומצילים, אשר נרכשו על ידי העירייה כבר לפני מספר שנים כדי שיספיקו לגדול כפי הנדרש כדי לספק צל למבלים, זאת לצד הצל של המבנים משני הצדדים המייצרים צל להולכים ושבים ברוב שעות היום.

כחלק מהקמת מרכז העיר, הוקם גם חניון תת קרקעי המיועד לכ-400 כלי רכב, אשר ישרת, ביחד עם שאר החניונים הציבוריים (חניון בניין העירייה והחניונים הסמוכים לרכבת) והרחובות הסמוכים, את באי המקום. כמו כן, בשדרה נמצא מרכז התרבות הרב תכליתי, בו תתקיימנה הופעות שונות ויופעל מרכז ללימודי מוזיקה. המרכז כולל אולם עם מושבים מודולריים ובמה, גלריה, לובי גדול ומסעדה, וזאת לצד כיתות לימוד.

מבנה מרכזי נוסף במרכז העיר החדש הוא מוזיאון מורשת החשמונאים "מאז ועד היום", שיציג את סיפורה של העיר מאז ימי החשמונאים, דרך התקופות השונות ועד לימי הקמתה של העיר מודיעין המודרנית, בצורה אינטראקטיבית שתספק למבקרים חוויה רב חושית.

השדרה המרכזית תייצר רצף אורבני עירוני עבור הולכי הרגל ותהווה חיבור כל האלמנטים של מרכז העיר: כיכר התחבורה, פארק ענבה, תחנת הרכבת "מודיעין מרכז", קניון עזריאלי מבני ציבור שונים, כאשר בימים אלה החלו העבודות להקמת בית המלון הראשון של העיר וכן בית דיור מוגן.

 

(new)עידן הפרזול 13.1.20