(new)ויקטורי
כל העובדים מתבקשים להגיע לעמדות

כל העובדים מתבקשים להגיע לעמדות

בעוד כשבועיים ייפתח לפעילות בניין אטריום 2 בפארק הטכנולוגי, ובמרכזו מתחם חללי עבודה משותפים • הבעלים עמיקם אורן ובתו מיכל שאול לא מפחדים מהנפילה של WEWORK 

נכון שחברת WEWORK שהתמחתה בהפעלת חללי עבודה משותפים עברה טלטלה ואדם נוימן המנכ"ל הבעלים והמיליארדר נפל וסולק מתפקידו, אבל זה לא מפריע לחברת CPM שבשליטת עמיקם אורן לפתוח את מתחם חללי העבודה בבניין החדש שבבעלותו ובבעלות חברת ויתניה, הלא הוא האטריום 2 שבפארק הטכנולוגי.

"בעוד פחות משבועיים, ממש בסוף חודש נובמבר, המתחם ייפתח והשוכרים הראשונים ייכנסו", מבטיחה מיכל שאול, המנכ"ל ובתו של עמיקם. סיור בבניין מגלה לא פחות מ-160 עמדות עבודה על שטח של אלף מ"ר. חלקן בחללים פתוחים, חלקם בחדרים סגורים וחלקם בחדרים נפרדים.

המקום – שיהיה פתוח 24/7 - מטופח, חדשני ברמת גימור גבוהה מאד "עם מטבח משוכלל ומאובזר וכמובן חדר ישיבות גדול ואפילו חדר כושר ומקלחות וחדר לאיחסון אופניים, למי שרצה להגיע לעבודה רכוב". אומרת שאול.

אורן מוסיף: "אם לא הייתי מאמין בקונספט הזה לא הייתי נכנס לזה בכלל, אבל היום אני יודע שדור העתיד הצעיר דורש ורוצה לעבוד בחללי עבודה מהסוג הזה".

השניים מונים את יתרונות המתחם: "מעבר לאיכות הסביבה העיצוב התיכנון והאפשרויות שאנחנו מעניקים לשוכרים, אנחנו לא מחייבים על תקופות שכירות מראש. מי שרוצה יכול כבר אחרי חודש לצאת. אין מגבלה להתחייבות. בנוסף אנחנו כעובדים מתחילים להבין שאין כדאיות להיתקע בפקקים לתל אביב שעתיים כל בוקר אם אפשר להגיע בחמש דקות לפה ולעבוד, ואין הגיון לשלם אלפי שקלים לחודש על שכירות וחנייה בתל אביב אם אפשר בכסף קטן לקבל את זה פה".

מה זה "כסף קטן"?

"יש כרטיסיה שניתן לקנות לעשרה ימי עבודה במתחם, כרטיסיה כזאת עולה 750 שקלים לחודש ומאפשרת מתי שרוצים להיכנס בין השעות 09:00 עד 17:00 ולעבוד ליד עמדת עבודה ולהשתמש כמובן במטבח ובשירותים שלנו".

וליותר קבועים יש סידור?

"יש תשלום חודשי עבור עמדה בחדר סגור. יש עמדות כאלה בגדלים שונים ועליהם משלמים בין 1,600 שקלים לחודש עד 5,000 שקלים בחודש. מעבר לכך ניתן לשכור בתשלום חודשי עמדות עבודה באופן ספייס סביב 1,600 שקלים לחודש כשעכשיו יש לנו מחירי השקה שמעניקים הנחה של עזרה אחוזים. מי שלוקח עמדה לחצי שנה מקבל הנחה של שלושים אחוז על המחיר הנקוב".

את לא מפחדת ממה שקרה לחברת WEWORK?

"לא, כי אני יודעת איך זה התנהל שם. אפילו בסניף בארץ עם הביזבוזים. אני יודעת איך אנחנו מתנהלים פה וזה שונה לגמרי. אנחנו מעניקים פיתרון של ממש לתושבי מודיעין ליד הבית ולכן אני אופטימית".

מי יהיה לדעתכם הקהל?

"הגילאים הממוצעים של השוכרים הם 30 עד 45. בעלי מקצועות חופשיים, יזמים, סטארטאפיסטים, אדריכלים, סוכני ביטוח, יועצי מס ועוד".

מה הייחודיות של המקום לעומת מקומות אחרים ודומים כאן בעיר?

"במחירים אנחנו די דומים לשאר אבל היתרון הוא קודם כל באיכות המקום עצמו. שנית - אנחנו בונים קהילה ממש עם מנהלת קהילה שמייצרת קשרים בין החברים שמתורגמים לקשרים עסקיים ושיתופי פעולה. זה רווח גדול למי שעובד כאן. דבר שני אנחנו דואגים לכל מה שצריך במתחם ולמעשה חוסכים לשוכרים את עלויות התחזוקה, את הקפה והוצאות המטבח, את הניקיון, דפי המדפסת ושאר התקורות. בסופו של דבר זה הרבה כסף".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21