(new)ויקטורי
לא מחכים לגזירת סרט

לא מחכים לגזירת סרט

השדרה המרכזית של המע"ר תחל לפעול בחודשים הקרובים וגם זאת רק באופן מדורג • עסקים וחנויות במעטפת החיצונית של המע"ר, מול הרחובות ערער ותלתן, יתחילו לפעול כבר בשבועות הקרובים • המאכלסים הראשונים – העסקים בקומות הקרקע בפרוייקט של חברת חנן מור

לאט לאט מקבל מרכז העיר של מודיעין צביון חדש של מרכז עיר אמיתי. המע"ר עצמו, כלומר השדרה המרכזית, עוד לא ממש גמור ורק חמישה קיוסקים על השדרה המרכזית עומדים בפני סיום הבנייה ונעשות בהם הכנות לפתיחות בעוד מספר שבועות. אבל בלהט פתיחת המע"ר נשכח צד אחר של המתחם, שכפי שהוא נראה עכשיו, יהיה "להיט" לא פחות מהשדרה המרכזית, ואולי אפילו יותר.

הכוונה היא לצד המזרחי של המע"ר, בקטע הרחוב החיצוני שפונה כלפי חוץ לרחובות ערער ופיקוס. שם הולך ומסתיים שלב הבנייה של פרוייקט מגורים ומסחר גדול של חברת חנן מור, שכנראה תהיה הראשונה שתאכלס את הקטע המסחרי שלה. זאת בשורת עסקים וחנויות שנמצאות בקו אווירי של מטרים בודדים מפתחו של קניון עזריאלי, מה שמהווה כשלעצמו אתגר לא קטן לזכיינים במאבק על כיסו של הצרכן.

השבוע ערכנו סיור ראשון בקטע הכביש החיצוני של המע"ר, שהוא הצטלבות של שני קטעי רחוב ערער מצד דרום ורחוב פיקוס מצד מזרח, הנפגשים מול פתחו של הקניון. בקטע של רחוב ערער, שאורכו כמה עשרות מטרים, יאוכלסו מספר חנויות. שתיים מהן כבר הציבו שלטים מאירי עיניים. נראה שזהו הקטע שעליו קפצו השוכרים במהירות גבוהה מכיוון שהוא הקרוב ביותר לפתח הקניון ומושך אליו את כל מי שיוצא מהקניון רגלית.

בקטע זה כבר רואים שני שלטים: האחד של חנות "פיצוחי חממה". בירור קצר העלה שבתוך כחודש אמורה החנות להתחיל בעבודה. אמנם הקניון ממש מעבר לכביש ייתן "פייט" לא פשוט לפיצוחי חממה, אבל נראה שהזכיין שתחת המותג סומך על המוניטין שלו. ליד "פיצוחי חממה" תיפתח בקרוב "קצביית חרמון", שתהיה כמעט בלעדית באזור. בקניון עצמו אין חנות לממכר בשר. הקצבייה מתגאה בהיותה כשרה ובכך היא מצטרפת למסעדת "קסבה" בשדרה המרכזית שבעליה כבר הודיע שלא תפעל בשבתות וחגים.

מעבר לפינה מתחיל הקטע הארוך יותר של רחוב פיקוס, שמתחיל ממש בפינת הקניון ומצפין עד למזרקת המים שבתחילת שדרות עמק אילון והמבנה הרב תכליתי. בקצה שדרת החנויות תפעל מאפיית "שיבולת השרון", כחלק מרשת ותיקה שלה עוד כעשרים סניפים בארץ. הרשת נוסדה לפני כשלושים שנה בהוד השרון והתרחבה לכל ערי המרכז. במאפייה ניתן יהיה למצוא מגוון לחמים מכל הסוגים, עוגות, עוגיות, מאפים שונים, קרואסונים מסוגים שונים וגם פיצות תוצרת בית. כל אלה תחת כשרות הרב יהודה לייב לנדאו.

קצת על המתחם עצמו שבנתה חברת חנן מור, ושבו יאוכלסו ב"עירוב שימושים" בתי דירות לצד בתי עסק. למעשה - כמה עשרות בתי עסק. במתחם נבנו 92 דירות ( ובנוסף לשטחי מסחר) ולפי הדו"ח האחרון שהגישה החברה לבורסה 90 מהן כבר נמכרו. בידי החברה נותר גם מספר קטן של חנויות הפנויות להשכרה.

ההכנסות ממכירת כל הפרוייקט (חלק הדיור שלו) יגיעו ל-160 מיליון שקל, כשהרווח הגולמי על פי הדו"ח יעמוד על 41 מיליון שקל (רווח בשיעור של 26%) והוא יאפשר לחברה למשוך את יתרת העודפים הכספיים שתיווצר בתום הפרוייקט בסך של 41 מיליון שקל.

בתחום המסחר החברה בנתה במע"ר 1,917 מ"ר תחת המותג MORE STREET   כשעלות הבנייה של שטחי המסחר מסתכמת ב-14 מיליון שקל וההכנסות מהשכרת השטחים צפויה להיות 4 מיליון שקל. הדבר משקף מחיר של 2,086 שקל למ"ר לשנה מהכנסה משכירות. החברה מקפידה שלא למכור את הנכסים המסחריים אלא להמשיך ולהחזיקם ולהשכירם לזכיינים.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20