(new)ויקטורי
מאמן עירוני מודיעין התפטר מתפקידו

מאמן עירוני מודיעין התפטר מתפקידו

אשתקד הוא הובא למועדון הכדורגל העירוני בבהילות כדי לחלץ אותה מהבוץ ואפילו קצת הצליח • אבל בעונה הנוכחית כבר היה ברור שאהוד כחילה לא יכול להמשיך לאמן את הקבוצה והשבוע הוא הודיע על התפטרותו • צפוי להחליפו על הקווים – המאמן החדש-ישן דורון ממן

(צילום: דוברות העירייה)

קשה להגיד שנפל דבר, אבל ביום ראשון הודיע אהוד כחילה על התפטרותו מתפקיד מאמן עירוני מודיעין. "נקשרתי למקום, אני מודה להנהלה ולשחקנים. החלטתי לקחת אחריות ולסיים את עבודתי. אני מאחל לקבוצה בהצלחה" – לשון ההודעה.

אהוד כחילה הגיע לעירוני מודיעין במהלך העונה שעברה כדי להחליף את דני רודיטי, אחרי שהקבוצה נקלעה לתחתית. הוא סייע לה להישאר בליגה וקיבל את המנדט לבנות קבוצה כרצונו. אין ספק שהוא נכשל. עירוני מודיעין של העונה נראית גרועה אף מזאת שקיבל לידיו אשתקד. אחרי שהפסידה לקריית גת 0:1 בקרב חפירות, לא היה מנוס מלהחזיר את המפתחות. אז אמנם נותר לו עוד משחק אחד בלבד להשלים את עונש ההשעייה שספג בגין העלבת שופט, אבל כנראה שהוא ישלים אותו כבר במקום אחר.

וזו תעודת השליש של כחילה לעונה הנוכחית: מקום 11, שלושה ניצחונות, שש תוצאות תיקו וחמישה הפסדים ב-14 מחזורים, יחס שערים שלילי 19:15. הכתובת הייתה על הקיר, אבל לא כדאי למחוק אותה כל כך מהר. חבל שמישהו סתם יעבוד כפול. אולי שווה אפילו להניח את הז'יטונים על המאמן הבא שיפוטר בליגה ב', דרום ב' - המאמן הבא של עירוני מודיעין. הוא עוד לא מונה, אבל הוא בהחלט פייבוריט ללכת. לתשומת לב מי שזה יהיה.

כבר כשקמה פה עירוני מודיעין היה בה משהו פישי. בדרך כלל מקימים קבוצת כדורגל ורק אחר כך בונים סביבה עיר. לכיתה חדשה לוקח שבועיים להרים קבוצה. למודיעין זה לקח עשור. אז עלה חשד שאולי אין ביקוש, ברוח הקפיטליזם. עיר העתיד, בכל זאת, אולי חשבו פה על כדורגל בקונסולה, כיוונו לאליפות העולם בקונאמי. אבל אז באו אלף איש למשחק העלייה של הקבוצה מליגה ג' לליגה ב'. הכדורגל הראסמי ניצח, זה של פעם, של השכונה, זה שיוצאים מהבית בשבילו ומזיעים בשבילו. רוחות חזקות של שינוי נשבו אבל הן שככו במהרה. תשע שנים וזה לא זה.

במועדון לא נשארו חייבים והגיבו להודעתו של כחילה במלוא הנימוס מארץ הפרוטוקולים: "אנחנו מודים לאהוד כחילה ומאחלים לו הצלחה בהמשך. ההנהלה תתכנס לדון על זהות המאמן הבא".

בינתיים מדובר בדורון ממן, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער. למי שהשם הזה נשמע מוכר אז כן - הוא כבר אימן את קבוצת הבוגרים. ואפשר להגיד שבהצלחה יחסית. כבר כשמונה לתפקיד החדש עלה חשד לקאמבק. זה קרה בעבר, עם דני רודיטי, שהשלים שתי קדנציות בהפרש של שנה. אז אולי כדאי לאהוד כחילה שבכל זאת ישאיר מברשת שיניים אחת במלתחות של המגרש החדש בפארק הטכנולוגי.

בערך מיליארד (ספרנו!) מאמנים עברו בעירוני מודיעין. לדורון ממן הקבלה המשכנעת ביותר. גם זה משהו. תחת שרביטו הייתה הקבוצה רחוקה פנדל אחד מוצלח של כפיר מלול ממשחק עלייה מול נציגת ליגה א'. נכון, שום דבר לא מבטיח שאפילו בעיטה מדויקת של הכפיר הייתה מזיזה את הכדור ממסלולו. אמנם השפיץ של הנעל הכזיב אז, אבל בשאר הזמן זה ממש לא השפיץ שמכזיב, זה הכל, מהפנים של הנעל, לחיצון, ועד לחזה. התאחדות הכדורגל בארצות הברית אסרה על נגיחות באימוני ילדים מתחת לגיל 11, אבל פה הקודקודים הולכים שוב ושוב עם הראש בקיר.

שחקנים מתחלפים כמו בכדורסל, מאמנים תרים בעיר וחוזרים לאישה עם תמונות מיעד אקזוטי. מנהלים, מנהלים מקצועיים, אפסנאים, אפילו יושבי ראש, באים והולכים. לתפוס את האחראי זה כמו לתפוס רוח. צריך לטפס עד לראש הפירמידה ולקפוץ פצצה. אבל לאף אחד לא אכפת. עוד מעט יקימו פה מלון, אבל אוטובוס למגרש עדיין אין. אוטובוס אוהדים? כנראה שקודם יהיה אוטובוס לתל אביב. שילכו לתמוך במכבי. מקהל של עשרות קפץ הממוצע במשחקי הבית למאה מאתיים. או שמדובר במזוכיסטים או שאלה ילדים שלא ידעו את השנים הרזות. עכשיו הם ידעו. אז לפעמים זה טוב שפראיירים לא מתים. אבל למי?

ביום שישי הקרוב, עם מאמן, בלי מאמן, זה מאסט ווין. צעירי רהט ספגו 56 שערים עד עכשיו, מודיעין ספגו יותר מדי, ועדיין ספגו רק 19. במודיעין צריכים לשמוח על הנסיעה לרהט, המארחת לא ניצחה בבית ולו פעם אחת בחמישה משחקים. אם הסטטיסטיקה גורסת שהמקומית מנצחת רק אחרונות בטבלה, אז רהט אחרונה בטבלה, לפחות בטבלת משחקי הבית. אבל אם היא תהפוך שש נקודות לתשע, על חשבוננו, זאת הולכת להיות חתיכת עונה ארוכה.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20