(new)ויקטורי
בשורות טובות למטיילים ולקרניבורים

בשורות טובות למטיילים ולקרניבורים

שני עסקים נוספים נפתחו לאחרונה במרכז עינב: הקצבייה "מעדני מאמי" שתמכור בשר אורגני תחת תו תקן קפדני, ו- TREK MARKET שהגיעה לראשונה למודיעין

(צילום: מודיעין NEWSׂ)

מרכז עינב ממשיך לגדול, כאשר לאחרונה התמקמו בו שני בתי עסק חדשים.

בית העסק הראשון הוא הקצבייה "מעדני מאמי", שפתחו בני הזוג גל וטלי יהודה מהיישוב לפיד מול מסעדת פדריק ובצמוד לחנות התבלינים נעמה. עשרים שנה לאחר שהכירו כששירתו כמכונאי מטוסים בבסיס חיל האוויר רמת דוד, השיקו השניים את העסק החדש לפני כחודשיים. "אתה רואה, ממטוסים הגעתי לבשר", צוחק גל ומספר כי השניים נמצאים בעסקי בשר כבר הרבה מאד שנים והשורשים נעוצים בירושלים.

מסתבר שאביה של טלי מנהל בירושלים את חנות הבשר הוותיקה "חמאווי" שבגבעת שאול, שבה עשה גל את ה"סטאז'". "שם למדתי לפרק פרה ולהכין הכל בתחום הבשר, עד שטלי ואני החלטנו לצאת לעצמאות ולפתוח את הקצבייה שלנו במודיעין". את השם קיבלה החנות החדשה דווקא מאימה של טלי. "הילדים שלנו קוראים לסבתא "מאמי", שזה סבתא בספרדית, וככה נבחר השם", אומרים טלי וגל.

בבוקר יום שני כשהגענו לבקר בקצבייה, שנמצאת בחניה של חנות נעמה ממש מול המקס סטוק, אי אפשר היה שלא להבחין, או יותר נכון להריח, שמדובר במשהו יוצא דופן בשוק הבשר. בניגוד לקצביות אחרות המקום היה נטול ריח של בשר, ומבריק כמו בית מרקחת. באותו שעה הגיע למקום משלוח הבשר מהספק, כשגל ואביו פורקים מהמשאית רבעי עגלים תלויים על אנקול. "כל רבע מחולק לשלושה חלקים כי זה כבד מאד לסחוב ככה", הוא מספר בעודו מכניס את הנתחים לחדר הקירור עד לפירוקם לאריזות הוואקום שבקידמת החנות.

כשנכנסים לחנות מיד מבחינים בטורים-טורים של מדפים, עמוסים כמעט בכל סוגי הבשר הטרי והקפוא, מהארץ ומחו"ל. מחזה שיעורר את בלוטות הטעם של כל קרניבור מצוי. "הקצבייה פונה לכל מגוון האוכלוסייה במודיעין", מסביר גל. "עברנו לפני תשע שנים ללפיד ולכן היה טבעי לפתוח כאן במודיעין נקודת קצה של "חמאווי". זה מותג איכותי מאד, ובנוסף הרבה מתושבי מודיעין הם ירושלמים לשעבר שמכירים אותנו".

המגוון בחנות הוא לא פחות מעצום. בשר בקר לסוגיו הרבים בחיתוך מכל סוג ולכל מטרה, צלעות וסטייקים, נתחים לבישול ארוך של חמין או גולאש, כבש, עופות שלמים או בחלקים, נקניקים ונקניקיות, שמרביתם מתוצרת המפעל הנמצא בחדרים האחוריים של החנות. עוד בתפריט המבורגרים ארוזים בוואקום שגל מייצר בעצמו, ואפילו רבעי טלה ממולאים באורז, תבלינים וצימוקים, "אתה סוגר הכל בחוט עמיד לחום ומכניס לתנור. זה מעדן של ממש", הוא מתגאה.

ומה רמות המחירים אצלכם?

"אנחנו ממש לא יקרנים. וודאי שמול איטליזים וקצביות אחרות אנחנו במצב מצויין, אבל אני לא משווה אותנו למרכולים כי הם מקבלים הכל מוכן וארוז. אצלנו הכל טרי, אנחנו ממש מפעל בשר".

עוד מספר גל כי ייחוד נוסף של המקום הוא העובדה כי מדובר במה שנקרא "בשר אורגני", כזה המיוצר מבעלי חיים שחיו בתנאי חופש ונקיים מאנטיביוטיקה. "יש קבוצה של 36 מגדלי בקר מכל הארץ שחתמו על אמנה מחייבת לגדל את בעלי החיים בתנאים אופטימליים ובריאים. הם עובדים תחת המותג "חי בריא", שהוא למעשה תו תקן למזון מהחי ואני מקבל מהם את הבשר".

מה זה אומר?

"בפועל זה אומר בשר שלא טופל בהורמונים ולא באנטיביוטיקה, עופות שלא הוזנו בזבל עופות, בעלי החיים הגדלים בתנאים אופטימליים בטבע וקיבלו מזון טבעי. תו התקן גם מחייב וטיפול ופיקוח קפדני, תוך שמירה על בריאות העדרים. זה חלק מטרנד עולמי של בשר איכותי ואנחנו בתוך זה".

מחירים לדוגמא: צלעות כבש ב-160 שקלים לק"ג, המבורגר אסאדו ב-75 שקלים לק"ג, המבורגר אנטריקוט – 90 שקלים לק"ג, שוקיים עוף טרי – 23.90 שקלים לק"ג, כנפיים – 11.90, כרעיים – 21.90 ועוף שלם – 19.90 שקלים לקילוגרם. בתיאבון.

יצאו לטרק

החנות "למטייל" ששכנה במתחם "מגה אור 1" שבמרכז עינב ליד הום סנטר, דילגה למתחם ארומה הסמוך שאותו מחזיקה ומנהלת חברת ישפרו סנטר. את מקומה תפס הסניף הראשון במודיעין של רשת המטיילים המקצועית TREK MARKET, שבעליה מבטיח להרגיל את הקונים לשלם פחות.

בחנות מציעה מגוון ענק של מוצרי אאוטדור וטיולים, מביגוד וקמפינג, דרך נעלי טיפוס ותרמילים, ועד לכל סוגי הביגוד התרמי. הסניף החדש הוא השני של הרשת, בנוסף לחנות וותיקה בצפון.

ביקור  קצר בחנות מגלה שטח נרחב עם מגוון ענק של מוצרים מהמותגים הנחשבים ביותר בתחום הטיולים והנופש. "אנחנו בשלב של מילוי המדפים, כך שאולי אין כרגע את כל הפריטים אבל בקרוב מאד יהיה הכל", התנצלה המוכרת החביבה.

החנות החדשה תהיה פתוחה גם בשבתות, החל מהשעה 11:00, ותספק מענה לרוכבי האופניים והאופנועים המציפים את השטחים מסביב לעיר בסופי השבוע.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20