(new)ויקטורי
מודיעין רצה לכנסת

מודיעין רצה לכנסת

לא פחות משבעה מתושבי העיר נכנסו לרשימות המפלגות המתחרות, כאשר אולי הפעם יהיו לבוגי יעלון ויריב לוין שותפים לקארפול לירושלים

(צילום: ויקיפדיה)

בפעם השלישית בתוך פחות משנה ניגש כולנו אל הקלפיות בעוד כחודש וחצי, כאשר הפעם הנציגות המודיעינית ברשימות המועמדים של המפלגות השונות לכנסת ה-23 תהיה מכובדת מתמיד.

מי שוודאי יושבעו גם הפעם כחברי כנסת הם בוגי יעלון (כחול-לבן) ויריב לוין (הליכוד), אולם הפעם ישנה אפשרות, גם אם מעט קלושה, כי מודיעין תוכל להתגאות בחבר/ת כנסת נוסף.

המפלגה שבה יש לתושבי מודיעין את הנציגות הגדולה ביותר היא כידוע כחול לבן, עם שלושה נציגים: בוגי יעלון ייכנס כמובן ממקומו בצמרת הקוקפיט, בעוד הילה שי-וזאן (מקום 39) וולדימיר ביליאק (41) עשויים למצוא את עצמם נכנסים לכנסת בתסריט מסויים. בהנחה לא לחלוטין מופרכת כי כחול-לבן תזכה הפעם ב-34-35 מנדטים ותרכיב את הממשלה, חלק מחבריה ימונו לשרים ובהתאם לחוק הנורווגי יתפטרו מתפקידם כחברי כנסת. את מקומם ימלאו הבאים אחריהם ברשימה, דבר שיותיר סיכוי לנציגים ממודיעין לכהונה ראשונה בבית המחוקקים.

עוד שלוש מפלגות איישו את רשימותיהם בתושבי העיר: במפלגת העבודה-מרצ הוצב מזכ"ל העבודה עו"ד ערן חרמוני במקום ה-13, מקום לא ממש ריאלי בהתחשב בתוצאות שהשיגה העבודה בשתי מערכות הבחירות האחרונות שבהן כמעט ונמחקה מהמפה הפוליטית.

לליכוד יש שני מועמדים תושבי מודיעין – הראשון הוא כמובן השר יריב לוין  שממוקם במקום ה-23 ברשימה וייכנס לכנסת בוודאות ואילו המועמד השני הוא ניר הירשמן במקום ה-49, שהיה ממובילי "הליכודניקים החדשים" שעמדו במוקד הסערה במפלגה בשנה האחרונה. קשה להאמין כי הירשמן יזכה לראות את המליאה מבפנים.

בישראל ביתנו הוצב ראש סניף מודיעין וחבר המועצה עו"ד בוריס פרלמן, במקום ה-21  ברשימה. מדובר כמובן על מקום לא ריאלי, אבל כזה המהווה נקודת פתיחה לא רעה לפרלמן בפעם הראשונה שלו בפוליטיקה הארצית.

פרלמן שכבר עשור שנים מוביל את הסניף המקומי של ישראל ביתנו, אמר השבוע: "אני גאה להיות חלק מרשימה כה מגוונת, חזקה ומכובדת, אשר בוודאות תיתן את הטון בכנסת הבאה ותהיה גורם מרכזי בהרכבת הממשלה וקבלת ההחלטות". פרלמן הסביר גם מדוע הוא סבור כי המפלגה תתחזק במערכת הבחירות הנוכחית: "נכון להיום לציבור הימני הליברלי לא נשארו אופציות אחרות פרט לישראל ביתנו, וכיו"ר הסניף המקומי אני מקווה שתושבי מודיעין יצביעו עבורנו".

גם הילה שי-וזאן, חברת מועצת עיריית מודיעין לשעבר, נשמעה בטוחה השבוע: "על פי כל הסקרים כחול-לבן תגדיל את כוחה באופן משמעותי בבחירות הקרובות, ואני מקווה שהדבר יביא לכך שאהיה נציגת הציבור בכנסת הבאה. אם לא, אז אשתלב במערך המקצועי הבכיר ואתרום שם מיכולותיי".

ולדימיר ביליאק,  ששובץ במקום ה-41 כמו בבחירות הקודמות בספטמבר 2019, אמר: "אני גאה להיות חלק מהנבחרת האיכותית של כחול-לבן ואני בטוח שמצפה לנו מערכת בחירות מרתקת וניצחון משכנע ב-2 למרץ". ביליאק התייחס למקומו ברשימה ואמר: "אני מקווה שמקומי ריאלי, ודאי לאחר יישום החוק הנורווגי עם הקמת הממשלה, ואשמח לייצג את העיר מודיעין בכנסת ה-23".  

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20