(new)ויקטורי
הקולנוע הישראלי חוזר למודיעין

הקולנוע הישראלי חוזר למודיעין

בפעם השנייה יתקיים בעיר פסטיבל "סרטים במגפיים", שיוקרנו השנה בשלושה מוקדים • בתכנית: שתי הקרנות טרום בכורה, הקומדיה הפרועה "המוסד" וזוכה פרס פסטיבל חיפה לסרט הטוב ביותר לשנת 2019

(צילום: האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה)

פסטיבל הקולנוע הישראלי "סרטים במגפיים" חוזר למודיעין בפעם השנייה, עם הקרנות טרום בכורה ומפגשים עם הבימאים והשחקנים.

חמשת הסרטים (חלקם בהצגות טרום בכורה) שיגיעו השנה למודיעין יוקרנו הפעם בשלושה מוקדים שונים בעיר: מרכז הצעירים "יודה", אולם בית סחלבים ומרכז האלה (ברחוב עמק האלה מול בית מס' 26). מחיר כרטיס לסרט יעמוד על 30 שקלים, ו-20 לחיילים, גמלאים, סטודנטים ונוער בהצגת תעודה מזהה.

הפסטיבל ייפתח בסרט הפארודי רווי האקשן "המוסד". סוכן מוסד מתחרה בסוכנת CIA על הצלת העולם מארגון טרור. כשמיליונר אמריקני נחטף בירושלים מחליט ארגון הביון האמריקני שלא לסמוך עוד על ישראל ושולח סוכנת משלו. היחסים בינה לסוכן המוסד מקבילים ליחסי ישראל-ארה”ב. היא מגיעה עם תקציב מנופח ופועלת לפי הספר, והוא מחפש קיצורי דרך ולוקח את כל הקרדיט. אם ייכשלו במשימה, לא יוכל ראש המוסד להדליק משואה ביום העצמאות בשידור חי בטלוויזיה.
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם שחקן הראשי צחי הלוי, המוכר גם מסדרת הטלוויזיה המצליחה פאודה וכבעלה של אשת התקשורת לוסי אהריש.  יום חמישי (13.2) בשעה 20:00, במרכז הצעירים "יודה".

למחרת, שישי (14.2) , יוקרן בהקרנת טרום בכורה הסרט "קולות רקע". העלילה עוסקת בבני זוג מבוגרים שהיו כוכבי הדיבוב של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה הסובייטית, עולים לישראל בשנת 1990 ומנסים לפתוח פרק חדש במדינה שלא ממש זקוקה להם או לכשרונם הייחודי. בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם השחקנית הראשית מריה בלקין. הסרט יוקרן באולם בית סחלבים בשעה 10:30.

עוד ביום שישי יוקרן בשעה 13:00 הסרט "בשורות טובות", דרמה קומית בכיכובה של נלי תגר המבוססת על חוויותיו האישיות של הבמאי ארז תדמור. במוקד העלילה לירן וטלי, זוג בשנות השלושים לחייהם, החולמים להביא ילד לעולם ומתבשרים שיצטרכו לשם כך לעבור טיפולי פוריות. מה שנראה בתחילה פשוט, הופך למורכב מאד והם מגלים שכדי להיות הורים יצטרכו לעבור מסע ארוך ומורכב, פיזית ורגשית. הקשיים, האתגרים וכמובן גם הלחץ המשפחתי, מעמידים את הזוגיות של השניים בסימן שאלה.
בימוי: ארז תדמור. משחק: נלי תגר, רועי אסף, שמיל בן ארי, אוולין הגואל, אלי גורשטיין.
91 דקות, עברית, כתוביות בעברית.
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט ארז תדמור ועם השחקן הראשי רועי אסף. אולם בית סחלבים.

למחרת במוצ"ש (15.2) בשעה 20:00, יוקרן הסרט "קצפת ודובדבנים". הסרט זכה בפרס אופיר 2019 בקטגוריית שחקן ושחקנית המשנה הטובים ביותר. קומדיה קיומית על צורי שוסטק, במאי סרטים חסר מנוח שכל הפחדים שלו מכישלון, מוות וחוסר שליטה, מתנקזים לליל יציאת סרטו החדש לאקרנים, לילה היסטרי ובלתי נשכח, לפחות בשבילו ובשביל חבורת הליצים הססגונית סביבו.
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט גור בנטביץ. מרכז האלה, רחוב עמק האלה מול בית מספר 26.

הפסטיבל ייחתם ביום ראשון (16.2) בהקרנת טרום בכורה נוספת של הסרט "לידה", זוכה פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2019. סודות אפלים מאיימים על שגרת חייהן של שלוש נשים. על פי התהום הן מגלות חסד ואהבה והזדמנות לשינוי ולידה מחדש.
"לידה" הינו חלק מתוך "טרילוגיה על אהבה", המציג גישה קולנועית יוצאת דופן המטשטשת את הגבול שבין בדיה ומציאות ממשית. בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט ירון שני, ועם השחקנית לאה טוניק. בשעה 20:00.

רכישת הכרטיסים מתבצעת באתר העירייה. ניתן לרכוש כרטיסים גם ביום האירוע. יש להגיע עם סכום כסף מדויק במזומן. מספר המקומות מוגבל.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20