(new)ויקטורי
העיקר שתצאו להצביע

העיקר שתצאו להצביע

קמפיין ארצי חדש, שיפעל במודיעין באמצעות "אנחנו הצעירים", ינסה לגייס מערך מתנדבים שישכנעו את כולם לגשת לקלפיות בעוד שלושה שבועות, לאור החשש מנפילה באחוזי ההצבעה

(צילום ארכיון: מודיעין NEWS)

בעוד פחות מחודש ייגשו אזרחי ישראל (שוב) אל הקלפיות, בפעם השלישית בתוך כמעט שנה, כאשר נדמה כי זו היא מערכת הבחירות המנומנמת מכולן עד כה.

לאור אותה אדישות ציבורית יוצאים כעת במרכזים לצדק חברתי ביוזמה חדשה, שתופעל בעיר בידי "אנחנו הצעירים", ותנסה להקים מערך מתנדבים שיצליח להוציא את כולנו אל הקלפיות בשני למרץ.

אור גרינפלד מספר: "זאת יוזמה של המרכזים לצדק חברתי בכמה ערים בארץ, ואנחנו נריץ את זה כאן בעיר. הרצון הוא להכריע סופסוף את הדבר הזה. נחשפנו למחקרים וסקרים שמראים ומהדהדים את מה שהולך לקרות, שתהיה נפילה באחוזי ההצבעה בכל הארץ. בגלל אדישות, בגלל כעס, אכזבה. אנשים חושבים כבר שהקול שלהם הולך לאיבוד, אז למה בכלל לצאת להצביע? עד כמה שזה קלישאתי להגיד, אם לא נצביע לא נשפיע. ברגע שנעלה את אחוזי ההצבעה הסיכויים להכרעה גבוהים יותר. לא מסתכלים פה על ימין או שמאל, רוצים שכולם ייצאו להצביע".

ואיך זה יעבוד בשטח?

"אנחנו נחלק את העיר לשכונות, שלכל שכונה יהיו אחראים שיתלו חומר פרסומי ויעברו מדלת לדלת. מתחתם יהיו אחראי רחובות ובסופו של דבר הכל יתנקז לאחראי על כל בניין שידאג לדרבן בקבוצת הוואטספ של הבניין שכולם ייצאו להצביע. הרצון הוא להפוך את זה למשהו יותר קהילתי, ואפשר לעשות פעילויות סביב זה גם עם הילדים. זה מבוא לדמוקרטיה".

אתה אופטימי שתצליחו לגייס כמות מתנדבים משמעותית?

"ביום ראשון התחלנו עם הקמפיין ויש לנו כבר לא מעט מתנדבים שנרשמו. אני דווקא רואה את זה קורה. אני חושב שכל מי שישתתף בזה ירגיש שעשה משהו טוב. אם כולנו נעשה מאמץ אפשר להגיע גם ל-85 אחוזי הצבעה".

על פי ההערכות 75% ממי שלא הצביע הם מצביעי ימין. בתור פעיל לשעבר בכחול-לבן יש סיכוי שתגרום להם נזק.

"אמנם הייתי ממקימי כחול-לבן, אבל אני לא מסתכל על זה ככה. אני לא מסתכל על איזו ממשלה תקום, אני רק רוצה שתקום ממשלה כבר. העיקר שתהיה פה הכרעה והתקציבים יתחילו לזרום לאן שהם אמורים לזרום".

גם חברת המועצה עדי מן התגייסה לקמפיין וסיפרה: "אור גרינפלד, שמוביל את הקמפיין במודיעין פנה אלי ושאל אם ארצה לקחת חלק. כשהסביר לי את המטרה של הקמפיין מיד אמרתי לו שאני בפנים. המטרה היא להוציא אנשים להצביע. ללא קשר לפתק אותו יניחו בקלפי, בין אם הוא ימין/ שמאל/ מרכז או כל פתק אחר. להעלות את אחוזי ההצבעה, כדי שסוף סוף תהיה הכרעה בבחירות וכדי שהממשלה תתחיל לתפקד. יש משמעויות חזקות מאוד לממשלה לא מתפקדת. זה בסוף פוגע באוכלוסייה כולה. אין תקציבים, אין המשכיות לתהליכים שכבר בעבודה ואין תהליכים חדשים שנבנים, כי הכל תקוע. זה פוגע בכל תחומי החיים, החינוך, הבריאות, הרווחה ועוד. אם אחוז ההצבעה יירד או יישאר כמו שהוא, יהיה קבעון. לכן, התחברתי מאוד למטרות הקמפיין והצטרפתי אל אור וחברים נוספים מ"אנחנו הצעירים" ואני מציעה לכולם להצטרף אלינו. לא רק באמירה, אלא בפועל. לצאת איתנו לרחובות ולהוציא אנשים מהתסכול והכעס, אל הקלפי, להצביע".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20