(new)ויקטורי
מאסטרס - יותר מקבוצת שחיה

מאסטרס - יותר מקבוצת שחיה

הקבוצה מפארק המים ברעות, שפעילה כבר 30 שנה, יצאה לאליפות החורף בבריכות קצרות ושבה עם שלל מדליות שקטפו שחייניה, מבני הנוער ועד הגמלאים

(צילום: פרטי)

קבוצת המאסטרס של רעות סופרת כבר שלושה עשורים, למעשה, למן פתיחת פארק המים. אפשר להניח שהמאסטר הראשון התייצב למקום עוד בטרם מילאו את הבריכה, והמתין בסבלנות.

הקבוצה מתאמנת בצורה מסודרת פעמיים בשבוע, אבל מרבית שחייניה מגדילים ראש, גם אם זה אומר כובע ים חדש. הללו מחולקים למספר קבוצות על פי רמתם, והם מתייצבים לאימונים נוספים מחוץ לשעות הנקובות, בעיקר בסופי שבוע. חדי העין יבחינו בהם גם בימי חול ובעיקר בחגים ובימי הולדת, לאימונים מיוחדים ברוח החג, כולל מזמורים מתחת למים.

מי שמובילה את הפעילות היא נורית דביר, אם לשלושה, שחיינית עבר ומאמנת עבר בפארק המים. לאחר ששבעה מאימון היא פנתה לעיסוקים אחרים, אבל הבריכה תמיד שימשה לה בית שני. יתרה מכך, את המאסטרס היא מארגנת בהתנדבות, כולל את האימונים המיוחדים שתוארו לעיל, כשהיא נעזרת באנרגיה שמזכירה כוח מגנטי כדי לאסוף סביבה שחיינים ברמות שונות מכל רחבי קשת הגילאים.

בסוף השבוע האחרון היא סחפה רבים לאליפות המאסטרס לחורף 2020 בבריכה קצרה. או בקצרה, היה סוחף. המאסטרס המקומיים הצדיקו את השם עם שלל נאה למדי של מדליות והישגים. "מעל הכל, צריך להעריך את הנחישות של השחיינים האלה ובעיקר את הביחד המיוחד שהם יצרו בבריכה" מתמוגג כרמל לויתן. "ביחד שחוצה גילאים ורקעים, הכל דרך המים".

והרי התוצאות: נורית דביר השלימה קנטה עם מקום ראשון ב-200 חופשי, מקום שני ב-50 פרפר, ומקום שלישי ב-100 מעורב אישי. טל בן יהודה, שכשהיא לא שוחה היא שופטת, הפעם נשפטה, ולזכות, עם המקום השלישי ב-200 חופשי וב-50 פרפר. התפוח לא נפל רחוק מהעץ, אגב, שכן בנה של טל, ירדן בן יהודה בן ה-16, שוחה בנבחרת הפארק, בעיקר במשחי ספרינט. מאסטר גל יניב אסף מדליות זהב ב-400 מעורב אישי וב-100 מעורב אישי, כמו גם מדליות כסף ב-100 וב-200 חופשי. אחרי ששחה שנים ארוכות בכל המסגרות ובכל התחרויות, כשחיין הפארק, מוכיח היום שאין כזה דבר שאין כזה דבר. לאה ברנשטיין, זקנת השבט, על הניסיון והקילומטראז', שופטת הבית בתחרויות הילדים המקומיות כמו גם הארציות, הכל בהתנדבות ועם לב ענק, אספה לחיקה מדליות זהב ב-50 פרפר וב-100 מעורב אישי, וכן מדלית כסף ב-200 חופשי. דלית בן יוסף קטפה את המקום הראשון ב-50 גב וסיימה שלישית במשחים ל-100 ול-200 חופשי. יאיר דמבינסקי, שחיין בעל רזומה עשיר במועדון, שהדביק גם את בנו עומר בחיידק השחייה ולקח חלק בהנהלת המועדון כדי לסייע לו בשנות הקמתו, הגיע שני במשחה ל-100 פרפר. עומר דמבינסקי, ששחה במסגרת הפארק שנים רבות, חטא באימון ואף היה חבר הנהלה, זכה לענוד מדליית כסף בתום המשחה ל-50 חזה. גרשון מנשר קבע 1:17.2 ב-100 חזה כדי לסיים שלישי. בנו, אמיר בן ה-16, שוחה בנבחרת הפארק, כאשר גם בנו הבכור שחה והצטיין בנבחרת הפארק. גרשון עצמו בעל רזומה כשופט וגם נרתם להנהלת האגודה במשך שנים רבות. דוד אייזן שהיה בצעירותו שחיין מצטיין בצרפת במשחי הספרינט, מתקמבק לאיטו, או למעשה למהירותו, וב-50 חופשי הוא זכה לענוד מדלית ארד. עוד התחרה איתי ליברמן, שלא השכיל לעלות אל הפודיום, אך הוא נחשב לאחד מעמודי התווך של הקבוצה.

כרמל: "בפארק המים פועלות שלוש קבוצות שונות למבוגרים מרמה בסיסית למבוגרים שאינם יודעים סגנון חתירה , דרך שחיינים עם סגנונות בסיסיים לקבוצת המאסטרס המתקדמת המתאימה לשחיינים השולטים בסגנונות השונים, חלקם מתחרים ואף עושים את זה היטב. הקבוצות פתוחות למנויי הפארק וגם למי שאינו מנוי, צריך רק לקפוץ למים. דרך אגב, אם אתם גרים באזור ושוחים בהולמס פלייס או בעירונית עדיין תוכלו להתחרות עם הקבוצה של פארק המים בליגת המאסטרס. צרו קשר ונחבר אתכם".

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20