(new)ויקטורי
הכי טובות בעיר

הכי טובות בעיר

חמש שנים לאחר שהוקמה חוגגת קבוצת הנשים של עירוני מודיעין העפלה היסטורית לליגה הלאומית, שהייתה מתרחשת ככל הנראה גם בלי עזרת משבר הקורונה

(צילום ארכיון: סחלבים)

חמש שנים לאחר שהוקמה בשקט-בשקט קבוצת הנשים של עירוני מודיעין עולה ליגה. וגם הפעם זה קורה בשקט ובלי טקסי הכתרה חגיגיים.

נגיף הקורונה גדע את העונה בעודה באיבה, אבל בשולחנות ההתאחדות הקריאו לה סוף טוב. המקום השני הספיק בהחלט. עשרה ניצחונות, תיקו אחד והפסד גלמוד. 31 נקודות מתוך 36 אפשריות, הפרש שערים מרשים 11:63 ויותר מחמישה שערים למשחק בממוצע. המעטים שהגיעו למגרש כדי לצפות בהן בהחלט קיבלו תמורה מלאה לכרטיס שהם לא שילמו עליו.

כאמור, לאחר חמש עונות בליגה הארצית בהן אף הספיקה לזכות באליפות כבר בשנתה השנייה, קבלו השבוע בקבוצת הנשים של עירוני מודיעין את הודעת ההתאחדות לכדורגל המבשרת על עלייתן לליגה הלאומית.

כזכור, בשל התפשטות נגיף הקורונה הודיעה ההתאחדות לכדורגל על סיום הליגה. כעת, הוראת השעה שפורסמה השבוע, קבעה כי שתי הקבוצות הנמצאות במקום הראשון והשני יעפילו לליגה הלאומית. לאורך כל העונה הצליחה הקבוצה לשמור על מעמדה כקבוצה מובילה, נחושה ותחרותית, אך יותר מכל כקבוצה ראויה המוכנה להעפלה לליגה השנייה, והרגע הזה אכן הגיע.

קבוצת הנשים של עירוני מודיעין מונה 25 שחקניות, ובהן אימהות וסטודנטיות בגילאי 20 – 45, אותן מאמן אריאל וינדר המשמש גם כמנהל בית הספר לכדורגל. את העונה הראשונה בתולדותיה הצליחה הקבוצה לסיים במקום השלישי, וכבר אז סומנה כאחת הקבוצות המובילות בליגה. בשנתה השנייה היא כבר הגשימה את הנבואה והניפה את צלחת האליפות. שנה לאחר מכן סיימה הקבוצה במקום הראשון, אך הפרש השערים הפריד בינה לבין צלחת האליפות של עונת 17/18. את העונה הקודמת סיימו בנות עירוני מודיעין במקום השלישי, במרחק של הפרש שערים בלבד מהמקום השני. לקראת עונת המשחקים הנוכחית חיזקה הקבוצה את הסגל, כיאה לקבוצה המתמודדת על העלייה, ובנוסף לשחקניות הוותיקות והטובות שולבו שחקניות חדשות. עונת המשחקים אומנם נגדעה, אך הקבוצה הצליחה לשפר את יחס השערים ולהתברג שנייה.

בעירוני מודיעין מברכים על העלייה של קבוצת הנשים וגאים בהן על ההישג המרשים. הקבוצה מהווה בסיס ודוגמה עבור השחקניות הצעירות של המועדון המשחקות הן בבית הספר לכדורגל והן בקבוצת הילדות בליגה הארצית.

יו"ר עירוני מודיעין חבר המועצה אלי סבח, ומ"מ ראש העיר שלמה פסי, הגיבו השבוע: "אחד היעדים המרכזיים ששמנו לעצמנו השנה היה טיפוח ופיתוח של כדורגל הבנות בעיר, תוך השקעה במתקנים בתמיכתו של ראש העיר, חיים ביבס, אשר ישמשו את בנות בית הספר לכדורגל, קבוצת הילדות וקבוצת הנשים, כדי שאלה יוכלו להגיע להישגים משמעותיים. קבוצת הנשים מהווה דוגמה ומופת עבור השחקניות הצעירות, ומוכיחה שעם נחישות והשקעה אפשר לכבוש כל יעד, כולל העפלה לליגה הלאומית. על אף שהליגה נפסקה בשל הקורונה, אין לנו כל ספק שהקבוצה הייתה עולה השנה וזאת בזכות השחקניות המסורות והמעטפת המקצועית שהן מקבלות מהמאמן ומהמועדון".

מאמן הקבוצה ומנהל בית הספר לכדורגל, אריאל וינדר, הוסיף: "אחרי חמש שנים של עבודה קשה הצלחנו במאמץ משותף להגיע ליעד נוסף, חדש ומאתגר, בו הקבוצה תשחק בליגה הלאומית לצד מועדונים וקבוצות מהמובילים בכדורגל הישראלי. לאורך השנים ביססנו את קבוצת הנשים בליגה הארצית מתוך כוונה להכין אותה לקראת השתלבות בליגה לאומית. כבר בשנה השנייה כשזכינו באליפות בליגה הארצית סומנה הליגה הלאומית כיעד. בינתיים הקבוצה התגבשה, הבנות התמקצעו יותר ויותר והשנה כשהרגשנו מוכנים, שמנו לנו כיעד להעפיל וכבשנו אותו. אמנם הליגה הסתיימה מוקדם מהצפוי, אבל עם הנחישות והבשלות שהפגנו בעונה הנוכחית היינו עולות השנה ללאומית עם או בלי הקורונה. העלייה של הקבוצה לליגה השנייה נותנת רוח גבית להמשיך ולפתח את כדורגל הילדות והנערות בעיר. אני מבקש להודות לכל אחת מהשחקניות שלקחו חלק בעונות הקודמות, ובמיוחד בעונה הנוכחית קיבלו באהבה כל רצון שלי על המגרש ומחוצה לו. העלייה ההיסטורית רשומה על שמן".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20