(new)ויקטורי
שנה חדשה, בעיות חדשות

שנה חדשה, בעיות חדשות

הורי הילדים במועדונית שמפעיל אגף השירותים החברתיים מוחים על צמצום ההסעות לאחר המעבר מרעות לרחוב נחל צין בעיר, ובביה"ס לחינוך מיוחד גוונים התרעמו על ביטול סבסוד העירייה את ההסעות לילדים שאינם עונים על קריטריון משרד החינוך בשל הגבלות הקורונה

(צילום: מתוך דף הפייסבוק של גוונים)

שנת הלימודים החדשה נפתחה בשבוע שעבר, וכצפוי, גם השנה לא הכל עבר חלק.

הורי ילדים במועדונית שמפעיל אגף השירותים החברתיים בעירייה, והורי מספר תלמידים בבית הספר לחינוך מיוחד גוונים, מוחים על ביטול וצמצום ההסעות למוסדות החינוך וחזרה.

המועדונית המדוברת שכנה עד כה ברעות ועברה השנה לרחוב נחל צין, ומיועדת לילדים הסובלים מקשיים לימודיים, רגשיים ואחרים. עד כה נהנו הילדים מהסעות אל המועדונית וחזרה הביתה, אולם השנה, בשל המעבר, צומצמו ההסעות. בעירייה הסבירו זאת בכך שעקב המעבר נמצאת המועדונית במרחק הליכה או נסיעה בקו אוטובוס אחד עבור מרבית הילדים.

אחת האימהות סיפרה: "הבת שלי מסיימת את המועדונית בשעה 17:00, והבעיה שלי תהיה בעיקר בחורף. אני לא ניידת ויש מרחק משמעותי מהבית למועדונית, ותהיה לנו בעיה להחזיר אותה הביתה. יש הורים אחרים שנמצאים בבעיה קשה יותר ממני".

ל', הורה נוסף במועדונית, סיפר: "אני לא יודע מה נעשה. אשתי לא יכולה להתמודד עם זה לבד, היא חולת אפילפסיה, וצמצמו את ההסעות עכשיו בהלוך וביטלו את ההסעה חזור. הילדה שלנו תיפגע כמובן אם היא לא תוכל ללכת למועדונית. אני מוכן לשלם, אבל אין אף אחד שיכול לתת לנו מענה במחיר שפוי. ראש העירייה לא רוצה להיפגש או לשוחח איתנו בטלפון".

"מדוברות העירייה נמסר: "מדובר במועדונית ילדים שמספקת לילדי העיר עם סיום בית הספר, מסגרת שהיא מעטפת טיפולית הכוללת ארוחה חמה, סיוע בשיעורי בית, חוגים ובעיקר בית חם ואוהב לילדים. המועדונית מופעלת ע"י אגף השירותים החברתיים בעיר ובהתאם למדיניות ותקצוב משרד הרווחה ואף מעבר לכך. לדוגמא, על אף שמשרד הרווחה לא דורש להסיע את הילדים בסוף פעילות המועדונית הביתה, עד כה, מצאה לנכון העירייה לעשות כן תוך דאגה והתחשבות בהורים בייחוד משום שהמועדונית שכנה ברעות, במקום המרוחק לבתי המשפחות. השנה, הוחלט להעביר את המועדונית אל תוך העיר מודיעין על מנת להקל את איסוף הילדים ע"י ההורים בסוף יום הפעילות. עובדי האגף עדכנו את ההורים בכתב ואף בפגישה עם נציגות של חלק מההורים על הפסקת ההסעות חזרה הביתה ועל מעבר המועדונית מרעות למבנה החדש. שעות הפעילות של המועדונית אמורות להיות עד השעה 17:00 ובכל זאת באופן חריג תינתן להורים במקרים חריגים לאחר את האיסוף עד השעה 17:30.
המועדונית תמשיך לתת גם השנה שירות מקצועי ורגיש לילדים שמגיעים יום יום בהסעה מבתי הספר ועד לאיסוף ההורים בסוף היום. יצוין כי למרות טענת ההורה, לא התקבלו הודעות בעירייה על הפסקת השתתפותם של ילדים במועדונית בשל ביטול ההסעה חזרה".

כאמור, גם הורי התלמידים בביה"ס גוונים מוחים על הקיצוץ בהסעות, כאשר במקרה שלהם מדובר על התלמידים שמתגוררים במרחק של פחות משלושה קילומטרים מבית הספר ואינם עומדים בקריטריון של משרד החינוך לקבלת הסעה. בעירייה הסבירו השבוע כי ההסעות לילדים שאינם עומדים בקריטריון בוטלו בשל הנחיות הקורונה, המגבילות את מספר הנוסעים האפשרי בהסעות.

ציון בן ציון, יו"ר הנהגת ההורים בגוונים, סיפר השבוע: "מדובר על ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ועד כה אנחנו והעירייה שילמנו את ההסעות עבור הילדים שלא עומדים בקריטריון. ארבע שנים שילמנו מכספנו והעירייה עזרה לנו, ועכשיו זה משתנה. תמיד קיבלנו לפני פתיחת שנת הלימודים עידכונים מהעירייה והפעם לא קיבלנו. לא הכינו אותנו מראש וגם לפניות שלנו לא השיבו ובעצם לא קיבלנו מענה. נכון לעכשיו יש שמונה ילדים שנותרו בלי הסעה. אנחנו משקיעים בילדים האלה סכומים משמעותיים גם ככה, ועכשיו פוגעים בנו ובהם".

עוד השבוע עידכן בן ציון כי ההורים התאגדו ומנסים בימים אלה לארגן הסעה בעצמם, כאשר לשם כך הם יחפשו מתנדבים הדרושים לליווי הסעות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מדוברות העירייה נמסר: "מדוברות עיריית מודיעין מכבים רעות נמסרה כי: "עקב משבר הקורונה, יוכלו להשתמש בהסעות רק תלמידים הזכאים לכך על פי הנחיות משרד החינוך. זאת על מנת להפחית את הצפיפות בהסעות, ולצמצם ככל הניתן מקרי תחלואה אפשריים. נדגיש כי כבר בחודש מאי עידכנה העירייה את ההורים שילדיהם אינם זכאים להסעות על פי משרד החינוך, על מנת שיוכלו להיערך בהתאם".

שדרוג השירות בהסעות חינוך מיוחד

עוד השבוע עידכנה עיריית מודיעין כי מנהל החינוך השיק מוקד ייעודי לטיפול בהסעות תלמידי החינוך המיוחד. המוקד החל לפעול בתחילת השבוע, ומטרתו לשדרג את השירות הניתן להורים בנושאי ההסעות לחינוך המיוחד ולהעניק להם מענה מהיר ונוח.

המוקד יפעל בימים ראשון עד חמישי בין השעות 07:00-17:00, וביום שישי בשעות 07:00-13:00. הפנייה למוקד נעשית באמצעות שליחת הודעת וואטסאפ למספר: 052-5545568. במנהל החינוך מבהירים כי במקרים מיוחדים בהם יתברר שמדובר בבעיה מורכבת, צוות המוקד ייצור עם ההורים קשר טלפוני.

(new)בשר בכפר, מוזל בכפר 26.8.20